bugün

görsel
93 yılında 94 sx modelini 30 bin alman markına aldığımız araba.
tank gibi arabaydı.
Türkiye'de bu arabaya çok haksızlık yapıldı ve hak ettiği değeri hiç bulamadı. Yok sağlam değil yok beyni bozuluyor vs diyerek arabaya bok atıldı. Halbuki kendi dönemi için uçak gibi bir arabaydı. Ve kendi zamanın ötesinde ki çizgileri 2000'li yılların başına kadar güncelliğini korudu. Bunu aynı dönem arabalarının hiç biri başaramadı.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
O zamanlarda yaşayan insanların çoğundan duyduğum şey bu arabanın insanların hayal dünyasını süslüyor olması zamanında gördükleri yerde götündem ayrılmazlarmış şimdi dönüp yüzüne bakan yok canını yediğim.
doksanların efsane modelidir göstergeleri falan da dijitaldi galiba. şimdi en iyisi 12-13 bin liraya satılıyor bu modellerin.
3 vakte kadar nostalji olacak araba.
Şimdiye kadar ki üretilmiş en pahalı sistemlere sahip arabalardan.
Bunlar yıllar önce ilk üretildiğinde ederi 7 bin lira iken sadece göğüslükü (aracın iç ön tarafı) 3 bin lira idi. Varın gerisini siz düşünün.
90'larda (bkz: benim babam diyor ki) temalı reklamlarıyla şöhret edinmiş arabadır.
en devrimci araba modelidir. çağının ötesindedir. bir de götü büyük kızlara derdik bunu.
bir grup müteşebbis ruhlu bakırcılar çarşısı esnafının iki yıllıkta okuyan çocuklarına arge çalışmasını yaptırıp berlusconiye kumkapıda felekten bir gece yaşatıp kafaladıktan sonra italyan menşeli gibi piyasaya sürdükleri kara taşıtı.
aradan yıllar geçse de, halen rağbet gören ve "gariban mercedes'i" olarak nam yapmış, hiç mola vermeden 530 km yol yapılsa bile insanı hiç yormayan bir otomobildir. sanıldığının aksine oldukça sağlamdır, kolay arıza yapmaz. arıza yaptığını iddia edenler, aracın hiç bir periyodik bakımını yaptırmadan, eşşeğe biner gibi binenlerdir. kaldı ki, eşşeğe bile arada bir yem, su verilir, barınağı temizlenir. bu arada tempra'yı 2010 ve üstü modelli, fiyatı 20 bin liradan yukarı araçlarla kıyaslamak büyük hata olur. kendi sınıfında konfor, yakıt tüketimi ve güç yönünden neredeyse zirveye oynar. bu araçların temizlerinin fiyatları 7500 lira ile 12 bin lira arasında oynar ve bu paraya da daha iyi bir araç zaten bulamazsınız. dar gelirli ve konfora da önem veriyorsanız, tempra tam size göredir...
ön takımlarına zarar gelmesin diye parayla önüne baraj kurulacak adam aranan araba.
iş için kullandığım farklı kategoride hayvani bir arabam olsa bile, çocukluktan kalan bir uhdeydi içimde.
bu nedenle bu güne kadar 4 tane aldım ve sattım bu arabadan.
şimdilerde 95 model ve resmen garajda unutulmuş, ilk sahibinden ve 80 bin kilometrede bir tanesine sahip olduğum ve gözüm gibi baktığım arabam..
gerçi iş yüzünden ayda yılda bir biniyorum ama, onun tadı ve yeri bambaşka. .
sırf merakımdan fan sitesine üye olup, şu anda site yöneticisi bile oldum şurada :
http://www.tempratipo.forumup.org
hakkında atılıp tutulan çoğu şey yanlış bilinen gerçeklerdir.
onu bir binen bilir.
sıfır albea mı yoksa sıfır tempra mı deseler, kesinlikle tercihim tempra olacaktır. o derece.
ha sıfır bmw mi yoksa tempra mı deseler, orda bi düşünürüm işte. hangi renk bmw diye..
kullandığım ilk arabadır. o zamanların çaça diye tabir edilen arabalarındandı.
tuttuğun yeri elinde kalan bir araba idi o nedenle silindi gitti. ancak 2,0 motorlu olanları cidden farklı idi hatta eski fitbolcu alpay bunlardan bir tanesi ile dünya değiştiriyordu. bir aralar da torinonun şabanını reklamlarında kullanmışlığı var idi.
Ekli linklerde resmi bulunan arabadır.

görsel

http://www.haber3.com/kim...alerisi-6595-p1.htm#image

görsel
(bkz: tempra kullanmaktan kendini pilot sanan apaçi)
bir biber cinsi.
fakir biri olduğumdan alacağım yada almayı düşündüğüm araba, şahin veya doğanda olabilir ama naparsın işte fakirlik belki hacı arabası toros alırım. düşünsenize üniversiteye gidiyorum torosla herkes içinden sakalları meme uçlarına kadar uzun olan bir hacının ineceği düşüncesiyle bakıyor ve içinden şebelek suratla ben cıkıyorum.

(bkz: trajedi)
(bkz: fakir ama gururlu)
Bir arkadaşımın esprisinin kaynağı olan 'arkası bir uzva benzeyen' araç. (bkz: alem tempra olmuş)
düşünülenin aksine dijital göstergede yer alan hız saatinin 199 km/s hızın üstüne çıkması imkansızdır. çünkü yerleştirilen led (yada adları ne ise şu an hatırlayamadım) ler ' 188 ' dizilimindedir.
zamanın istanbul kızları. *
efsanedir, efsane, ona sahip olmak bir zamanlar statü sembolüydü, küt götü dijital göstergesi, o zamanlar küçük bir velet olan bende hayranlık uyandırıyordu. bu arada gheorge hagi'nin arabasının hala tempra olduğunu belirtmek isterim.
bir aralar bendeniz'in arabası imiş.
görsel
güncel Önemli Başlıklar