1. 1.
  dustugu yerde bile uyumaya devam edebilen acayip bir hayvan. sunu yazarken bile guluyorum, nedir bu?
  (bkz: bezgin bekir)
  5 ... laz pacino
 2. 2.
  (bkz: karga)
  -1 ... karga
 3. 3.
  bu hayvan sadece haftada bir kere yasadigi agactan asagi iner. o da bosaltim ihtiyacini gidermek icin.
  3 -1 ... aftermath
 4. 4.
  latince adı bradypodidae'dir bu hayvanın. sanırım türkçe'ye çevrilince adam akıllı bir hal almadığı için bu ad konmuştur. kaldı ki en büyük özelliği de tembelliğidir bu hayvanın.

  ancak anlaşılmayacak bir durum vardır neden bir hayvana özelliği isim olarak konulmuştur. yani böyle bir akım varsa diğer hayvanlar da özelliklerine göre anılabilirdi.

  mesela atlara koşan hayvan diyebilirdik ya da kuşlara uçan hayvan, yılana sokan hayvan, hamamböceğine iğrenç hayvan, karıncaya çalışkan hayvan, ayıya vay hayvan!*, tavuğa da lezzetli hayvan denilebilirdi.

  isim bulamamışlar mı yani bu koala ile çok fazla karıştırılan ama tip ve tembellikten başka hiçbir alakası olmayan hayvan için?

  bu arada üç adet parmağı vardır, yavaş hareket etmesinin sebebi beslenme mekanizmasıdır. doğal bir tembellik yoktur. yani anatomik olarak hareketleri kısıtlıdır. hızlı hareket edemez, düşmanlarından korunamaz ve hızlı hayvanları avlayamaz. bu yüzden de böcekti ottu ağaç kabuğuydu yapraktı ne bulsa yer. bundan dolayı yavaş hareket ederek enerjiyi maksimum düzeyde kullanır.
  9 -1 ... antipatik oldum anne
 5. 5.
  (bkz: koala)
  -2 ... celibon
 6. 6.
  pişmiş kelle gibi sırıtıp duran ve saatteki hızı ortalama 4 metre olan hayvandır.yırtıcı bir hayvan kendine saldırsa bile kılını kıpırdatmaz ve o sırıtış yüzünden eksik olmaz.belgesellerde siz kafayı yersiniz yakalancak diye ama onun hiç umrunda değildir.kendini teslim etmek kaçma çabalarına göre daha az enerji gerektirir.oda tabiki tembelliğinden kaçmaya çalışmaz bile.
  ortalama 20 saat civarında uyurlar.
  kılları da pişmaniye gibidir.

  http://www.photoblog.be/c...images/000/390/390828.jpg
  3 ... commodore64
 7. 7.
  Saatteki hızı en fazla 4 metre olan, surat ifadesinde sürekli bir saşkınlık ve gülümseme olan, sadece tropikal bölgelerde yaşayan bir hayvandır. Tembel hayvanlar metabolizmasının yavaşlığı sayesinde yaklaşık olarak bir ay kadar aç kalabilirler. Yine metabolizmasının bu özelliği sayesinde suyun içerinde yarım saatten fazla nefeslerini tutabilme özelliğine sahiptirler. Yaşamlarının büyük bir kısmı bir ağacın dalına sarılarak uyumakla geçen tembel hayvanlar bu tembelliklerinden dolayı çiftleşememekte ve nesillerinin tükenmesiyle karşı karşıyalardır.
  3 -1 ... cadu
 8. 8.
  (bkz: kaplumbağa)
  ... samsun
 9. 9.
  -baba biz niyye bu kadar tembeliz?
  -sonra anlatırım yavrucum.
  9 ... devilscry
 10. 10.
  (bkz: ağustos böceği)
  1 ... tata