bugün

entry'ler (366)

akdeniz akşamları

Plaj marşımızdır...

telegol

Serhat ile erman'ın insanlıklarına karşı duyduğum son şüphe kırıntılarınında bu bünyede çift kaşarlı tostumun bana yadigarlarından bile kısa ikamet edeceğinin zaten bilincindeydim (ki bu sorunsalım yıllar yıllar önce beni onsuz bırakmıştı) ; lakin bu ergenlik dönemleri şu anda bu platformda su yüzüne çıkarılmanın çok ötesinde devasa dert ve sikintilarla geçmiş purilerin beyinlerindeki irinin bilmem kaç kişinin kalıcı veya geçici hafıza kaydı yaşama riskinide göze alarak izlediği bu televizyon programında fütursuzca ortalığa saçılma çabası bilincimide otadan kaldırıyor, sanki!?.. işte telegol...

türkünü söyle

http://www.dailymotion.co...atem-tutem-men-seni_music

deniz baykal

(bkz: #8047276) *

sözlük yazarlarının chp genel başkanı tahminleri

(bkz: deniz baykal) *

adanalı nın en iyi dizi olduğu gerçeği

(bkz: gerçekler acıdır biber de acıdır demek kı biber) *

atatürk ve fettullah gülen

(bkz: manda ve himaye kabul olunamaz) *

sınav sorularına verilen anlık tepkiler

olmadı ama, basurum var benim...

yemek yedim demek allah a saygısızlıktır

(bkz: gerizekalı demek yazara saygısızlıktır) *

deniz baykal ın kaset komplosu

chp eski lideri deniz baykal'ın siyaset hayatındaki varlığını tazeleyebilmek ve liderliğini pekiştirebilmek adına oynadığı basit bir oyundur. hiçbirimiz beğenmesekte ülkenin başında rakibi ve muhalefeti olmayan ak parti ve başbakan recep tayyip erdoğan'ı suçlar nitelikte ve bu oluşuma karşı oluşturulmaya çalışılan bir eylem gibi görünse de ne yazık ki karşılıklı çıkar gözetilmektedir. hiçbir iktidar karşısında deniz baykal ve onun oluşturduğu çarpık bir chp'den yoksun olmak istemez. deniz baykal'ın varlığı kendisine güç katacağı için bu eylem içten içe ak parti tarafından dan desteklenmektedir. tartışmaların vardığı son nokta deniz baykal'ın tekrar chp başkanlığına getirilebilmesidir. bu kısa da olsa bir sürecin sonucunda gerçekleştirilecektir tabi ki. anayasa referandumu beklenecek ve kabulünün ardından sayın baykal koltuk olarak geri dönecektir. bir sonraki genel seçimin sonucu nasıl olsa bellidir. kardeş kardeş meclise girecek tek partili güya anti-laik bir iktidar ve cumhuriyetin yegane koruyucusu bir ana muhalefet.

bu düzen böyle gider arkadaş, ne chp'den adam gibi adam çıkar ne diğerlerinden. bizde oturup bir kaset daha bekleriz ırzımıza geçilen...

sözlük yazarlarının imla kılavuzu kesilmesi

herhangi bir başlık altına yazabilecek bilgi ya da o başlıkla ilgili yorum yapma kapasitesine sahip olmayan yazarların temel türkçe bilgilerine sığınarak yazara sözde ders verme sıfatına bürünme çabalarından başka bir bok değildir. pişmiş pişmiş bir halt olmuş edasıyla pis pis gülümserler ekleye basınca. zekasızdırlar, eksiktirler, eziktirler...

fenerbahçe küçüklüğü

(bkz: küçük mü geldi) *

okan bayülgen e tavsiyeler

çok sevdiği özgür'ün her ortaya attığı saçmalığın peşinden koşmasın, yayınlamasın, midemizi bulandırmasın. hatta özgür arada bir çıkıp sadece kıçını sallasın...

köpeklerin dünyasının siyah beyaz olması

köpeklerin gözleri sadece bir ışık alıcısı görevi yaparlar, ışığı algılayacak koni hücreleri yoktur. bu özelliklerinden dolayı köpeklerin dünyası siyah-beyazdır.

otobüs içi güneş yanığı

ya soldan vurur kahpece güneş ya sağdan. fütursuzca yanar yanar yanarsın. kırmızı beyazsındır indiğinde araçtan, suratında taşırsın kimliğini...

aralıksız 2 saat dinlenen şarkılar

ahmet kaya'dan beni bul anne. * * *

allahın evreni muhammed için yaratması saçmalığı

Hocaların, "Allah alemi, Hz. Muhammed'in yüzü suyu hürmetine yarattığı şeklindeki" ifadeleri, uydurma bir hadise dayanır. Güya Allah, Hz. Muhammed'e hitaben: "Levlake lema halak-tu'l-eflâk: Sen olmasaydın, bu felekleri (yani evreni) yaratmazdım" demiştir. Kudsi Hadis şeklinde aktarılan bu rivayet, hadis bilginlerinin ittifakıyla uydurmadır. Bu inançlar, aşın peygamber sevgisinin bir tezahürüdür. Hıristiyanlar isa'yı evrenin yaratılış sebebi görürken Müslümanlar geri kalacak değil ya, onlar da Hz. Muhammed'i evrenin yaratılış gayesi görmüşlerdir. Bunlar Peygamberleri putlaştırmaktır. Hz. Muhammed'in getirdiği tevhid inancına da aykırıdır.

total dictionary converter

desteklerimi boşa çıkarmamış silik karakter.

(bkz: #7732070)
(bkz: güle güle yavrum güle güle) *

hz muhammed ile adolf hitler in aynı gün doğması

hz muhammed'in doğum tarihi kesin olarak bilinmemektedir. bunun sebebi o sırada araplar arasında belirli bir takvimin kullanılmamasıdır. genel kabul gören kanaate göre fil vakası'ndan 50-55 gün sonra rebiülevvel ayında pazartesi günü dünyaya gelmiştir. farklı hesaplamalara göre hz. muhammed'in doğum tarihi 20 Nisan (9 rebiülevvel) 571 veya 17 haziran (12 rebiülevvel) 569 pazartesi şeklinde belirlenmektedir.

adolf hitler'in doğum tarihi ise kesin olarak 20 nisandır (19 şaban). şimdi gelelim sonuca, olsa olsa rastlantı olabilecek vakalar üzerinden provakasyon yapmayalım, daha da önemlisi de işkembe i kübradan sallamayalım.

aysun kayacı nın uludağ sözlük te yazar olması

uludağ sözlük reklamlarında oynasın o zaman, esas oğlan da zall olsun tabi... *