1. 1.
  halihazırda programcılık ve yayın genel müdürlüğü yaptığım radyoda;güncel teknolojik haberlerin haftalık olarak derlendiği ve seslendirilmesinin de tarafımdan yapıldığı hoş, sponsoru olan paket programdır.
  2 ... gazoz_kapagi
 2. 2.
  ileri teknolojiye dayalı yeni projelerin desteklenmesi amacıyla üniversite kampüslerinde oluşturulan bağımsız alanlardır. Sanayi ve ticaret bakanlıklarınca desteklenir.
  2 ... gonulcelen
 3. 3.
  bilgi ve teknoloji üreten kurumlardır. sanayi ile işbirliği yapılarak, sanayinin ihtiyac duyduğu teknolojiyi üretmeye çalışırlar.

  sanayici: tüketmeden enerji üreten bir hede yapabilirmiyiz.
  tekno parkcı: size bir dönergeç yapalım.
  adı erke dönergec olsun. *
  1 ... pilotmont
 4. 4.
  çukurova üniversitesi'nde de var bundan.
  1 ... bahdeniz
 5. 5.
  ODTÜ'de gaza gelip parktan kente terfi etmiş teknoloji merkezi.

  http://www.metutech.metu.edu.tr/cms/
  1 ... clecle
 6. 6.
  (bkz: nanoteknoloji)
  1 ... pilotmont
 7. 7.
  (bkz: teknoloji geliştirme bölgesi)
  ... oteki turkiye
 8. 8.
  esas itibariyle üniversite ve sanayi arasındaki işbirliğini sağlamaya yönelik yasayla kurulması öngörülen, üniveristenin bilgi birikimini sanayinin üretici gücü ve finans kaynağıyla birleştiren yapılanmalardır. devletten vergi teşviği alırlar. 2010 yılı itibariyle sayıları 30 kadardır.
  ... ricardodonsebastian
 9. 9.
  Kanaltürk televizyonunda yayınlanan, Selin Canik'in sunduğu, teknoloji ile ilgili firmalar ve ürünleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapılan programdır.
  ... timsahlar
 10. 10.
  4691 sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kanunu çerçevesinde kurulan ve içlerindeki firmaların kdv'den ve gelir vergisinden muaf olmalarını sağlayan bölgelerdir. son zamanlarda sayıları çok artmıştır. ve türkiye'nin yapmayı istediği teknolojideki sıçramamayı başlattıkları gözlenmektedir. insana bütün bunlar türkiye'de mi oluyor dedirtecek sayıda güzel işler yapmaktadırlar. ilk olarak israil destekli olarak kurulmaya başlamışlardır. ilk olanları israil'in know-how'ı ile kurulmuştur ve artık tamamen yerli olarak kurulmakta ve türkiye'nin geleceğe umutla bakmasını sağlayacak işler yapılmaktadır.
  ... hibrit kibrit