bugün

entry'ler (48)

folixir

Folixir kullandım. Arkadaşlarıma da tavsiye ettim ve onlar da kullandılar. Sonuçlar güzel. Vaat ettiği sürede sonuç alınıyor. Doğruyu söylüyorlar ve doğruyu yapıyorlar. Önce dökülme normale döndü. Sonra tüylenmeler başladı ve bu tüyler de saça dönüştü. Serum, şampuan ve tabletin mutlaka bir arada kullanılması gerekiyor. Ben istediğim sonuca yaklaşık 1 sene sonucunda ulaştım. Bence bu süre çok normal. Bu arada serumlarını 30 mililitreden 60 mililitreye çıkarmışlar. Çok yazıp çizmiştik internette 30 mililitre çok az yetmiyor diye. Sözümüzü dinlemişler. Ben folixiri tek geçiyorum. Daha önce ne ürünler kullandım hiçbiri fayda etmemişti.

beyin kontrolüyle intihar ettirmek

Bu konuda çok ciddi çalışmalar yapılmıştır ve yapılmaktadır. Türkiye'de bu konuda ciddi bilgi birikimi olan bilim adamları vardır. Dr. Nevzat Tarhan hoca gibi. Bir çeşit psikolojik harp yöntemidir.

bal

Kur'an-ı Kerim'de Nahl (Arı) suresinde çok şifalı olduğundan bahsedilen bir besindir. Zira son yıllarda yapılan çalışmalar da bunu doğruamış ve arı peteğini koruyan doğal propolis maddesinin çok güçlü bir antibakteriyel ilaç olduğunu ortaya koymuştur. Bal ve propolis bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve enfeksiyonlara karşı vücudu çok güçlü bir şekilde korumaktadır.

salep

Kahve Dünyası sahlepi türk kahvesi ile karıştırmış sahlepli türk kahvesi olarak satıyor. Her ne kadar sade sahlep ya da sade kahve gibi leziz olmasa da denenebilecek farklı bir lezzettir. Bir nevi icattır.

ikiz isimleri

hale/lale, ender/enver, demir/çelik, ceren/zeren, kamil/cemil, nedim/selim, gülay/tülay

tanrı demenin günah olduğunu zanneden insan

Tanrı ingilizce God kelimesinden gelmektedir. ilah veya ilahe ile eş anlamlıdır, zira Goddess da ilahe demektir (ya da tanrıça). Oysa Allah, yüce yaradanın 99 isminden biridir. Ve yüce yaradan Allah ismiyle zikredilir. "La ilahe illAllah" ile ifade edilen şudur: ilah/ilahe YOKtur, sadece Allah....sadece Allah vardır dahi demiyoruz. Sadece Allah diyoruz. Bu da düşünebilen beyinlere..
Yani bu durumda Allah'a tanrı demek günah değilse bile yanlıştır.

burger king

90'lı yıllarda Ankara Tunalı Hilmi caddesinde açılan şubesine gittiğimde Whopper Menü ve Onion Rings isteyip tepsime çatal koymadılar diye 20 dk tartıştığım fastfood zinciridir.

teknopark

Kanaltürk televizyonunda yayınlanan, Selin Canik'in sunduğu, teknoloji ile ilgili firmalar ve ürünleri ile ilgili tanıtım ve bilgilendirme yapılan programdır.

fildişi sahili

Abdulkader Keita'nın hayvan golüne rağmen tertemiz bir son dakika gölüne ofsayt bayrağı kaldıran dangalak bir yan hakem yüzünden Cezayir'e yenilerek Afrika Kupası'ndan elenen takım. Chelsea'den Didier Drogba'nın takımı.

bira

Bira denince akla gelmesi gereken ülke Almanya değil Çek Cumhuriyeti'dir. Pilsener ismi Çek kenti Pilzen'den gelmektedir.

dubleks ev

Şimdilerde adına loft denen türden dubleksler de çıkmıştır. Bunlarda üst taraf yatak odası, alt taraf mutfak ve salondur. 4 duvarı kapalı bir oda bulunmaz.

şifalı bitkiler

Maranki'nin (tıp doktoru falan değildir!) bokunu çıkardığı mevzudur. Sanırsın ölümsüzlük verir.

sabah ereksiyonu

Uyku saatlerinin normal saatlerde olmasıyla çok alakalıdır. Sabah ereksiyonunun gerçekleşmesi için uykudan uyanmış olmak şarttır fakat uykunun karanlıkta uyunmuş olması gerekmektedir. Karanlık ile kasıt odanın karanlık olması değildir; gece uykusudur kastedilen. Öğleden sonra uyuyup akşam kalkınca, ya da sabaha karşı uyuyup öğlen kalkınca sabah ereksiyonu olmaz. Doğanın kendine göre bir dengesi var. Bunun kanıtlarından birisidir sabah ereksiyonu. insan için en düzgün uyku gece uyunan uykudur.

nevresim

Değiştirmesi acayip zor olan yorgan kılıfıdır. Alt tarafı düğmeyle iliklenerek kapatılanlar olduğu gibi, cırt cırtla tutturulan ya da çıt çıtla kapatılan çeşitleri de mevcuttur.

bilgisayara sık sık format atan kişi

Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayarı olan kişidir.

erdal acar

Beşiktaş yöneticisiyken Alpay Özalan'a sarı ferrari hediye eden işadamıdır. Acarkent'in sahibidir. Babadan şanslıdır.

melih gökçek gelmiş geçmiş en iyi başkandır

Esenboğa Havaalanı yolunun öncesini ve sonrasını bilenlerin haklının hakkını haklıya teslim etmek için söyleyebilecekleri bir sözdür.

hurriyet com tr

Blackberry uygulaması da olan ve üzerine tıkladığınızda şak diye anasayfasını gördüğünüz site. Aslında doğrudan Yılmaz Özdil'e yönlenmesi tercih sebebidir.

starbucks ın mırra satması

Starbucks'ın ebemize atlaması demektir. Türk kahvesini bile starbucks'da içer olduk, mırra'yı da bunların elinden içecek olursak baklavayı yunan'a kaptırmak gibi bi durum olur.

acı kahve

Diğer ismi Mırra'dır.Çok acı ve koyu olması nedeniyle ufak bardakta içilir. Türkiye'de de Şanlıurfa , Mardin gibi Arap kültürünün hakim olduğu yörelerde kültürel açıdan anlamlı, sunumu özel çaba gerektiren bir içecektir.