1. 1.
  kimin için tehlikeli olduğunun incelenmesi gereken ideolojilerdir.

  komünizm: sermaye sınıfı için tehlikelidir, zira bu pis komünistlerin hayattaki tek amacı zenginlerin mallarını alıp herkese eşit mülkiyet (yani mülkiyetin kaldırılması) kaidesini getirmektir.
  milliyetçilik: askeri olarak güçsüz milletler için tehlikelidir. çünkü milliyetçiliğin ortaya çıkışı en güçlü olan milletin yaşayıp insanlığın bu şekilde evrimleşmesi temelindedir. yani güçsüzlere elveda.
  din: dine göre değişim gösterir. bazı pasifist dinler sadece yaşayanlar için tehlikelidir, onların hayatını boşa harcamalarını ve mesela hata boyu bir manastırda kalmalarını telkin eder. yayılma amacı güden dinler de o dinden olmayan herkes için tehlikelidir. bu amaç uğruna insan öldürülür, hatta bazı dinlerde "onları her nerede bulursanız öldürün" gibi ayetler de bulunmaktadır.
  kapitalizm: dünya üzerinde yaşayan her canlı için tehlikelidir. kapitalizm bir israf ideolojisidir. aşırı tüketim, aşırı üretimi getirir ve bu da doğal kaynakların yenilenemeyecek bir hızda tüketimidir. bir tek bakteriler kapitalizmden etkilenmemektedir heralde.
  1 -2 ... kerkaporta
 2. 2.
  (bkz: liberalizm)
  (bkz: nazizm)
  (bkz: turancılık)
  (bkz: ülkücülük)
  (bkz: stalinzm)
  (bkz: kapitalizm)

  zaten sondan ikincisi hariç, hepsi en sondakine dayanmakta. O yüzden sonuncusuna karşı oldunuz mu, tehlike geçmiş demektir.
  2 -1 ... tarihselmaddeci
 3. 3.
  Pastoralizm.
  ... iyikotuyonetmen
 4. 4.
  islamcılıktır. islami değerleri sömürür, insanı islam'dan soğutur ve islam'a düşman bile eder. halbuki normal müslüman olsak ve islamı gerçekten yaşasak islamı insanlara sevdirebiliriz.
  1 ... bir kul 571