bugün

Dm kutumuzun boş olması gibi burda da mesaj yüzü göremedik. Evet.
Bana da dünden geldi mesaj.
üzülmeyin arkadaşlar. hadi biriniz siren taklidi yapın, kendi tatbikatımızı yapalım.
bende de yok. beni tanıdılar !..
bana mesaj geldi ve.....başım göğe erdi.
Açıkçası ben biraz bozuldum.
Marka: poco
Hat: teknosacell
Bildirim gelmedi.
uyarı gibi bir bildirim olarak gelen zamazingo, sms değil. belki de gelmemiştir tabiki çoğu kişiye, ama ben gene de belirteyim dedim. çoğu şimdi watsaptan veya sms veya taslak olarak falan beklemiştir çoğunuzun zekası da az çünkü.
Bana az önce geldi.

görsel
Yangın alarmı çalıyor sandım suyla koşturdum evde. Geldi sonunda.
hakiki tatbikat tatbikat saati dışında yapılan tatbikattır.
Gelmedi.

Üzülmedim değil aslında.
Mesajımızı aldık, elhamdûlilah. Almayanlar ağlayabilir, evet.
Ben bu ülkenin vatandaşı değilmişim.
Mantıksız tatbikatın mantıklı yazarı olarak şahsımdır. Deprem olmadan mesaj alacağımı sanacak kadar saf değilim,deprem olurken elektrikler gider,şebekeler çöker pilli radyoya kalırsınız. Tatbikat msjı gelmedi,camilerden duyuru yapılmadı, sirenler felan çalmadı. Bu durumdan çıkarmanız gereken bir ders var,pilli radyo.
Aldık ama siklemedik benim evim güvenli 8 şiddetinde deprem olsa hiç istifimi bozmam belki video açarım etrafı çekmek için.
muhalif yazarlardır. bunlar tatbikat falan yapmasınlar hazırlıksız olsunlar zaten bize oy vermeyecekler diye göndermediler herhalde..

esprisi bir yana bilmiyorum ama aşırı saçma bir şeydi bence. bunu yapana kadar misal ayda 1 gün "istisnasız" tüm kanallarda aynı anda yayınlanması zorunlu yarım saatlik 45 dakikalık bir deprem eğitim programı verilse daha iyi olmaz mı ? bizim millet zaten 7/24 televizyon başında saçma sapan dizileri saçma sapan hint dizilerini veya ruh sağlığını bozan malum gündüz kuşağı sapıklıklarını izleyene kadar oturdukları yerden deprem nedir deprem anında ve sonrasında ne yapılması lazım onları öğrensinler.
adı üstünde tatbikat bu, aksayan tarafları görüp düzeltmek amacıyla yapılıyor.