bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ortaokul yıllarının eğlencesi, cips ve benzeri gıda ürünlerinin içinden çıkan, üzerinde genelde çizgi film kahramanlarının resimlerinin olduğu, plastik dairesel plakalardır. oyunları ise gayet eğlencelidir. her yöreye ait bir çok oyun çeşidi vardır ama en çok oynananı ortaya iki oyuncunun birer taso koyması, daha sonra sıra ile birbirlerinin tasolarının yan kısımlarına kendi tasoları ile bastırarak karşı tarafın tasosunu ters çevirmesi şeklindedir. ters çevrilen taso artık çevirenindir.

şu anki ortaokul öğrencileri ise taso yerine kızların eteklerini ters çevirmektedirler. yeni nesil ilginçtir. benim hala tasolarım durur.
    7 ... devedikeni
  2. 2.
    (bkz: cocukluk anilari)
    ... devedikeni
  3. 3.
    ilerleyen zamanlarda farklı modelleride çıktı bunların ;uçanı, kaçanı*, döneni, yapışanı ama hiç biri o saf plastik taso'nun tadını veremedi..**
    5 -1 ... manson
  4. 4.
    bir digeri için
    (bkz: futbolcu kartlari)
    ... atan alir spor
  5. 5.
    süper taso, mega taso,dönen taso gibi çeşitleri vardı. Mega taso biraz daha kalındı,ortalığın a koyardı.
    5 ... maksat muhabbet
  6. 6.
    günümüz çocuklarının "paso" oynadığı oyuncaktır taso.
    2 -1 ... asiti kaçmış kola
  7. 7.
    56 yaşındaki annemin ,(annesi babası çalıştığı için )evde baktığı 6 yaşındaki torunuyla bir zamanlar hergün oynamak zorunda olduğu oyundu.evin her yerinden pikaçu lu holigramlı yuvarlak tasolar çıkardı,birbirinden meziyetli canavar resimleri ve bi o kadar da zor olan isimleriyle annem nasıl ezberlemişti o taso kahramanlarını bilmiyorum.

birde bi cips markasının paketinin içinden çıkıyordu bu tasolar,yeğenim elimden tutup markete, kuruyemişçiye götürürdü,her kuruyemişçide oluyordu bu cipsler,tüm seriyi tamamlamak lazımdı. neyse;bazılarında olmazdı onun için,paketleri önce minicik elleriyle yoklardı yeğenim,boş almamak için.cips markası bu sayede servetine servet kattı.ha birde mega taso cidden koyardı ortalığın a...
    1 ... internettin
  8. 8.
    cips paketlerinden çıkan bir tür oyuncaktı. tasoları biriktirmek adına bol bol cips alırdık. taş devri çizgi filmi figürlü taso çıkarsa daha da bir sevinirdim. eğer sokakta arkadaşlarla taso oynayıpta, o en sevgidim figürlü tasoyu kaybedersem önce zırıl zırıl ağlar sonra da aynısı çıkana kadar cips alırdım. bazen de taso takası yapılırdı. sonra sonra herşey gibi tasolar da değişti. en önemlisi biz büyüdük. elimde kalan 3 eski taso da diğer oyuncaklarım ve çocukluk hayallerim gibi dolaba kaldırıldı.
    3 ... gonulcelen
  9. 9.
    genellikle cipslerden çıkan çocukluk çağının vazgeçilmez eğlencesidir ama her cipsin içinden çıkmadığı için cipsin içinde taso olup olmadığını kontrol etmek gerekir... *
    ... i dont need that shit
  10. 10.
    şimdiki çocuklar gibi internet kafelere tıkılmaktan veya evde bilgisayar başında çürümektense geçmişte çocukluk çağında oynanan en hoş oyunlardan biriydi.
    1 ... to madeira