bugün

Taksilerde kullanılan,ödenecek ücreti gösteren sayaç.
arka koltukta oturanın sürekli olarak kafasını araya uzatarak ne kadar oldu die takıp etmesıne neden olan makina.
sağından ve solundan bakınca pek net gözükmeyen fakat gece tarifesi uygulamasında hem sayıları hemde artış oranını en net gösteren sayaç
nedense devamlı tahmin edilenden fazla yazan ve trafikten gereğinden fazla etkilenecek kadar duygusal * olan şeytan icadı makine.
-beyler taksiye binip gidelim en fazla 5 lira * yazar
(bkz: nah)
geri giderken de yazdığına şahit olduğum alet..
sayaçın yükselmesi ile birlikte, insanın içini eriten terane. *
yanında para olmayan insanlara stres yaptırır bu alet. saat akşam vakti trafik felçtir. yürüyerek yarım saat alıcak yolu taksiyle 1 saatte gidersiniz ve sonra taksimetreye bakarsınız. böyle durumların bolluğu yüzündende çok küfür yer bu aletler.
taksicilerle girdigim buyuk muhabbetlerin (!) sonunda bana anlatilan: 5 dakika ilerlemeden durursaniz normal gidiyormu$sunuz gibi atmaya ba$liyor bu aletin sayaci.

fakat su an her 100 metrede 11 yenikuru$ atmasi gereken bu aletler bazi taksicilerin cakalligi sonucu bir 11 bir 12 ykr atmaktadir. hatta direk 12 $er atanini da gordum.

sonuc olarak: siz siz olun gozunuzu ondan ayirmayin dikkatli olun. bazilari 5 dk beklemeden bile durunca atmaya ba$liyor.

(bkz: cakal)
(bkz: taksici)
alper pala'nın yazdığı bir tiyatro oyunu.
yolcuların inmek istedikleri yere kadar, mesafeye veya zamana göre çeşitli tarifelerde, hesap eden ve yolcuya ücretini bildiren elektronik bir sayaçdır.
araçların kilometre ölçen teline bağlanır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.