1. 1.
  taksi kullanan insana verilen genel isim, iş, uğraş.
  2 ... ireland
 2. 2.
  oldukça zengin insanlardır.
  ... snmat tablet
 3. 3.
  hey taksi diyince bakan insanlardır.
  1 ... kevin
 4. 4.
  genelde sarı ve tonlarında olan klasik ticari taksi modellerinin direksiyon koltuklarında oturmak suretiyle arka koltukta oturanları istedikleri yere götürmekle yükümlü karşılığında para ve paranın üstünü de bahşiş olarak alan çalışan kesime verilen genel addır. Yağmurlu havalarda nereye saklandıkları bilinmemektedir. filmlerdeyse başrol oyuncusunun en ihtiyacı olan zamanlarda hemen zatın bulunduğu sokakta bitiverirler.
  en belirgin cümleleri:
  -ben karşının taksicisiyim
  anlamı: seni biraz dolaştırıcam. tabi bu sırada taksimetre açık olucak.
  4 ... sozlukcugeldihanim
 5. 5.
  kurallara uymayıp trafiğin anasını ağlatan insan. olur olmaz yerde yolcu indirirler.
  1 ... junior
 6. 6.
  trafik ışıklarında kendi lambasının yeşili yerine yayanın kırmızısını takip eden bir tuhaf güruh. ileri görüşlülüklerinden kaynaklanıyor olabilir.
  3 ... arjen robben
 7. 7.
  tüm gün direksiyon sallamaktan anası ağlamış esasında pek çoğu aile babası olan ve iyi yürekli insanlar.

  genellikle birkaç hoşsohbet anı kaçırmak istemezler. eğer siz de sıkıntılıysanız, bir yere geç kalıyorsanız ya da sinirlendiyseniz bu insanlar çok iyi dinleyicilerdir. rahat rahat içinizi dökebilirsiniz.

  bazıları o kadar babacandır ki eve geç gittiğinizde, babanız görmesin diye sokağın başında indiğinizde siz eve girene kadar orda bekler ve öyle giderler.

  şanssız bir gününüz olduğunu söylediğinizde, taksiden inip tüm cüzdanınızın içindekiler yere boşaldığında "isterseniz şanssız gününüzde evinize gidene kadar burada bekleyebilirim." derler.

  ha piskopat ruhlu olanları yok mudur? elbette vardır. arka sinyallerden biri bozuk diye kendisine yol vermeyen aracın önüne geçip frene basanlar gibi, yolu uzatanlar gibi pekçok insan evladı vardır ancak bunlar yüzünden hepsini karalayamayız.

  not1: hayır hergün taksiye binecek kadar zengin değilim.
  not2: hayır taksi şöforü değilim.
  2 ... st27
 8. 8.
  sadece istanbul'da bulunanlarına binmemek için uzunca yollar yürüdüğümü, toplu taşımayı tercih ettiğimi bilirim. hep kazık atmaya çalışan, eksik para üstleri veren, yolu uzatmaya çalışan, yakın mesafe diye arabasına almayan, taksi durağından binilecekse yine yakın mesafe diye oflayıp puflayan, camları kapalı arabada sizi hiç sallamadan sigara yakan şöförlerdir. hele ki taksi içinde cüzdan, cep telefonu, notebook benzeri bir şey unutun; farkettiğiniz anda dur mur demenize rağmen basıp kaçanları mevcuttur.
  3 ... batis
 9. 9.
  Durakta bekleyen taksici:
  -Buyrun efendim hoşgeldiniz. Müşteri tam kapıyı açacak biraz ileride trafik lambasının altında bekleyen bir taksici:
  -Abi ora durak değil gel bize bin.Abi.....Şşş...Aloooo...Hasittir bea
  1 ... anchore
 10. 10.
  direksiyona geçince insanlığını unutabilen modelleri de mevcuttur.normal yaşantısını bilemeyiz tabi ki.
  1 -1 ... mernardo mertolucci