bugün

--spoiler--
http://i.milliyet.com.tr/famous-faces-big.jpg?ver=53
--spoiler--

çinli bir ressamın yaptığı tarihteki şimdiye kadar gelmiş ( kime göre neye göre ) 103 ünlüyü resmetmiş. stalin, busch, bin ladin, mayk tyson, alfred nobel, kenedy ve daha bir çok sayamayacağımız, ünlü var. tabi kanımca çizen uzak doğulu bir sanatçı olduğundan resimde uzakdoğulu, onların çok iyi tanıdığı, cui jian gibi şarkıcı, guan yu gibi çinli savaşağası ( copy-paste yaptım burayı) var. tabi dediğimiz gibi kime göre ünlü, neye göre ünlü.

mesela steven spielbergün ne işi var orda. o varsa qi baishi ( çinli bir ressam ) gibi adını namını duymadığımız bir adamın işi ne.

edit: eraserhead uyardı ben de körüm görmemişim. lenin varmış
bu 103 ünlünün arasında atatürk'ün olmayıp da george bush'un olduğu bir tablodur. (bkz: gerisini siz anlayın)
çekik gözlüleri çıkarınca gerçekten ünlü insanların bulunduğu tablodur. hatta arka planda uçan hollandalı, stonehenge, mısır piramitleri gibi, kişi olmayan ünlüleri de eklersek belki çinlilerin yerine geçer.
bunlar yüz tanelerdir, 103 tane olmuşlar sanırsam.

(bkz: 100 ünlü)
neden çoğu erkek diye sormayı gerektiren ünlülerdir.
sadece marliyn monreo yu gördüm hatun kişi olarak. ben bu kadar erkeği mühendislik fakültesinde bile bir arada görmedim.

ediy: queen elizabeth de var. bide tanımadığım bir kız çocuğu.
büdüy: shirley temple mış. portakalll uyardı saolsun.
(bkz: discussing the divine comedy with dante) .
marx ve niçe'nin hararetli bir tartışma içinde olduğu, arafat'ın hakim bir noktadan etrafa gülümseyerek baktığı, castro'nun, che ve marlon brando ile dolaştığı, mike tyson'ın az önce yanındaki putin'den dayak yemiş gibi durduğu, hitler ve chaplin'in hakikaten benzediği, pele'nin formayla geldiği, bruce lee'nin churchill'in arkasından beş kulak yapıyor edası ile durduğu, mao'nun, lincoln'un bir esprisi ile kopmakta olduğu, jordan'ın sağdaki tanımadığım kalabalığa gülerek baktığı, pavarotti'nin bi susun lan diye bağırmakta olduğu, einstein'in delirmek üzere olduğu resim.
sağ arkadaki tip usame bin ladin mi ben mi öyle görüyorum?
21 tanesi çin li olan 103 ünlü. dünya nüfusuna oranlarsak mantıklı. 21 çin linin sadece 8-9 tanesi ünlü gerisi traş.
Atatürk Muhammed Ali ,Fatih Sultan Mehmet ,M.jackson nin özenle unutuldugu güzel tablo ama çok büyük eksikler var.
güncel Önemli Başlıklar