1. 1.
  (bkz: t9 sozlugu)
  ... zebellah
 2. 2.
  telefonlarda turkce olanlarina hic rastlayamadigimiz sozluk.
  1 ... simphizispupis
 3. 3.
  (bkz: t3)**
  ... muhasebeye giris
 4. 4.
  üşengeç kişinin işidir. ayrıca türkçesine dikkat eden kişinin de işidir. bu sayede kelimeleri eksiksiz ve düzgün bir şekilde yazar.
  -1 ... keskin sirke kupune zarar
 5. 5.
  beni ekmeyeceksin değil mi ? yerine beni edeceksin değil mi ? şeklinde mesajlar yollamana neden olan program !
  5 ... cizgili ugurbocegi
 6. 6.
  cep telefonlarında mesaj yazarken kullanılan seçenek. kendisi daha hızlı ve kurallara uygun mesaj yazılmasını sağlar. mesela baba yazacaksanız 2 tuşuna 4 kere basmanız yeterli eğer bir kelimeyi yazmaya çalıştığınızda ilk seferde gelmezse * tuşuna basmanız gerekmekte. kötü yanları da olan t9'da "gideceğiz" kelimesini mesajlaşırken turkceyi katlettiğimiz biçimde "gidecez" şeklinde değilde "gideceğiz" şeklinde yazmak zorunda kalabilirsiniz
  1 -1 ... kbbs
 7. 7.
  kesinlikle harika bir sistemdir. tek tek tuşlara basmaktan kurtarır. türkçe karakterler de sorun çıkıyor ama bir süre kullandıktan sonra telefon kaydediyor zaten kelimeleri. sürekli mesaj yazmayı sevenler için ideal.
  ... hadiyineiyisin
 8. 8.
  "text on 9 keys" gibi bir şeydi açılımı. olmazsa olmazlardan biri.
  ... tequ
 9. 9.
  şimendifer yazarken biraz zorlanabilirsiniz.küp yazarsanız hafızaya alın.
  ... halcyon
 10. 10.
  bol bol özürlüleri bulunan kolay mesaj çekebilme sistemidir. lakin 6 yıl kadar t9 içeren cep telefonu kullanmış bünyeler durumu çözemeyince; akıllı telefon ların çıkışını şenlikle karşılayarak t9 u hayatlarından silmeye karar vermişlerdir.
  ... hybid