bugün

insana ne kazandıracağı tartışılacak durumdur.
2 seneye oldu. Gerçekten hic pişman olmadım. Resmen uludağ sözlük benim anılarımı içeriyor gibi. Benim yazdıklarım tamamen. ileriye bıraktığım düşüncelerim. Sonra okuduğumda evet demek bu konuda böyle dusunuyomusum diyebildigim güzel bi yer. Seviyorum, seviyoruz.
Ancak alim olan kişilerin yapacağı iş. Evet.

Biz öyle işte, 2010 yılından bu güne kadar yazdık. (bkz: aydinoglu) Evet.
soyu tükenmiş sanarken, dinozorlar arasından birkaç tanesinin günümüzde hala yaşıyor olmasına benziyor.

Şaşırtıcıdır. Tebrik edilmesi lazım.
since 2018 hesabımı sabır ve kendimi sabır taşı ilan ediyorum, nevet.
10 yıl oldu, sanırım lisedeydim ilk zamanlar incinin 3. Nesili buranın 8. Nesiliyim. Şimdi üniversite bitirdim evlendim 1 haftaya kızım doğacak. Sayende yasliligimi yüzüme vurdum.
(bkz: telefondaki adam)
(bkz: bir zamanlar buralar hep dutluktu)
4 yıl. 7 yıllık yazar kadar borumuzu öttüremiyoruz belki ama, hayatımıza bu sözlük sayesinde çok şey kazandırdığımız kesin.

yakında bu süre 5 yıl da olur, 8 yıl da. asıl önemli olan şey, burada çitayı ne şekilde yükselttiğim ve hayatıma neler katabildiğim.

mesela kişişel gelişimimin yarısından çoğunu bu platform sayesinde güçlendirdim. okumaya teşvik etti, mantık yürütmemi sağladı. okumanın, yazmanın ne kadar önemli bir şey olduğunu gözüme soka soka gösterdi.

aşırı kaliteli bir platform olmasa da, seviyorum lan buraları. iyi ki var!
sonrasında köşe yazarı olarak transfer ediliyorsunuz.
15 yıl önceydi 3. nesil yazarım... Uludağ'da öğrenciydik, sözlükle tanıştık saçma demedik mantıklı demedik yazdık. o zamanlar sözlük mantığı biraz farklıydı daha çok tanım odaklıydı. yıllar geçti okul bitti askerlik evlilik çocuk kariyer vs. derken haliyle sözlüğe girmez bakamaz oldum yılda bir iki defa aklıma gelir bir göz atarım bugün de bu başlığı gördüm yazmadan edemedim. Uludağ sözlük eski bir dost gibidir benim için. hey gidi eski günler...
zall 15 yıldır yazıyoruz kanka , biz daha bir delikli kuruş görmedik . nasıl olacak ?
önümüzdeki kasım ayında 10 yıl olacak. 10 yıl buralarda gezinsem de sadece 4 hesapla yazdım. ilk hesabım 8. nesil ve 5 yıl, 2. hesabım 8 ay, 3. hesabım 3 ay ve şimdiki hesabımla da 14 aydır buralardayım. ancak bu son olacak. zira hesap kapatmak gerçekten bir son verilmiyorsa sözlüğe atılmış bir tripten başka bir bok değil. giderli sözlerle hesabını silip tekrar tekrar dönenler, havanız kime lan?

o değil de "eski yazarlar, sözlükte yıllarca yazmak, eski yazarlar burada mıyız" minvalinde başlıklar uplandığında nasıl oluyorsa 100 entrysi bile olmayan 1 veya 2. nesil yazarlar bir şeyler karalıyor, neden ve nasıl oluyor bu? moderasyon sırf hava civa olsun diye böyle projeler yapmıyorsa ben de mahmut tuncerim amk!

he yav he, 3. nesilsin kardeş inandık, aga beee, ne anılar vardır şimdi! yalanına kıranlar girsin.
sözlükte yıllarca...
Yıllarca sözlükte.
10 yıldan fazladır...
--spoiler--
fovloşma, oylaşmo, zirva yopmak ço xojdur, ema benana benana. ben kari arayan degilim, gısmet ariyan degilim, yıllardır herkün yaziyor herkün goygoy, birkün yezmak yok, ogün utunuliyor.

--spoiler--

görsel
yıllarca.
14 seneyi geçti heralde devam.
Yıllanmış zall gibi hissettirir insana.
yazdıkta ne oldu amk al şu iki memeyi emedur diyen mi oldu hiç. yok
Bi nevi deşarj.

Kimse okumuş okumamış derdim değil.
Bambaşka bişey.Nick değiştirenleri hemen tanıyorsun. Az çok herkesin tarzını felan biliyorsunuz. Hep diyorum burası bir mahalle gibi. Günün sonunda illa bi bakıyorsun.
Gittiği yere kadar gider düşüncesindeyim. 5 yıl sonrasına şuan ki etkileşimleri bakarsak ulu sözlüğün geleceği çölden farksız olacaktır. Yönetim kadrosu yerinde saymaya devam ettiği sürece bu düşüncem değişmeyecek.
Bir tercihtir. Burada şahsıma yapılan tüm haksızlıklara rağmen severek yazıyorum. Tek kalsam da yazarım. Giden gider, kendi tercihidir.
15 yaşında yazmaya başladım 15 yıldır yazıyorum.
Aslında yıllardır yazıyorum.
Ama çoğu sözlükte değil.