bugün

Açlıktan ölmek üzereyken bile kalkıp bir şeyler hazırlamamak. Evet.
bilgisayarın tekrar açılmasını beklememek için bilgisayarı hiç kapatmamaktır benim.
2011 yılında az kalsın oturduğum koltukta susuzluktan ölmek.
tırnaklardaki oje bir haftalık, olmuş harita gibi...umrunda mı?
Tuvaleti geldiğinde üşenip gitmemek.
üşenmeyiz bir şeye.
hamd olsun inancımız yeter.
Bakkala gideni belirlemek için maç yapmak.
Toplu taşıma araçlarında inmek için başkasının durakta inmek istediğini söylemesini beklemek.
üşendiğinden altına sıçmak
babamın tanımı.
(bkz: entry girmeye üşenmek)
saat 4'e kurulan alarma uyanmayıp 5'te uyanmak.
o kadar söylüyorum.
Yatmaya bile üşeniyorum.
keşke koala olsaydım diye düşünürüm bazen.
kitap almaya üşenmek ve 2 ay derse girmemek.
elmanın çöpünü yemek...
böyle şey gibi..

- üşendi.
başlığı 30 dk önce gördüm, yeni entry giriyorum.
üşengeçliği tanımlamaya üşendim.

eevden çıkmamak için hiçbir finalime girmedim. yarın sonuncusu var, ben uyanalı 45 dk oldu.

üşendiğim için eve dönüş bileti almadım muhtemelen bilet kalmadığı için 2-3 gün geç dönebileceğim memlekete.

"elektriğinizi kapatacağız" şeysi gelmeden elektrik faturasını ödemedim şimdiye kadar hiç, hatta bikaç ay önce gelmedi ben de ödemedim onlar da kesti.

bilgisayarım en son 1,5 ay önce güncelleme yapmış, alete de bulaştırdım galiba hastalığı.

yemek sepetinde 3 kere teknosa indirimi kazandım.

2 gün önce bi kız aradı gelsene akşam diye, evi uzak olduğu için gitmeye üşendim, 5 dk sonra duştaydım. duşa girmeye üşenmemişim; ilginç.

küf tutmuş çay gördüm çaydanlıkta, o hale geldiğinde bile yıkamaya üşendim, 2 ay sallama çay içtim, sonunda bir gün üşengeçliğimi yenip okuldan dönüşte yolu uzatıp çaydanlık aldım. yiihuuu.

edit: aklıma geldikçe editlerim.
edit2: vazgeçtim editlemeiycem.
Kısa tanımlarla yetinmek.
belki çok sıkışmadan uykuya dalarım ihtimali gece ile çiş yapmadan yatmak... üşengeçliğin tek cümlelik özeti budur...
üşengeçlik yarışması olsa 1. olurdum ama şimdi kim gitcek yarışmaya felan.
usengeclik oyle bir seydir ki mutfaktan kalkip su almamak icin ablayla tavla attirir. oyunu alip suyu icmeside ayri bir zevktir oraya girmiyorum. ayrica (bkz: agir usengecim) farkindayim.
albert camus'nün yabancı'sındaki son noktadır: evde ekmek olmadığı için, bir yumurta daha kırmak.
üşengeçlikten eve geceleri geç saatlere kadar eve gitmemek.
Taaa üst mezarlığa yürümemek için alt kısımdan dua yollamak.
gecenin ortasında çişi geldiği halde sabaha ertelemektir üşenmek..*