bugün

hukuk fakültesi**. akşamın 9'una kadar ders yapıyorlar, arada pencereden bakışıyoruz.
sağı solu önü arkası kiraz ağacı.
hemen söyleyim canlar ama kıskanmak, nazar etmek yok ona göre. akdeniz üniversitesi, konyaaltı sahili, lunapark, migros avm.

tanım: sözlük yazarların yaşadıkları evin manzarasıdır.
umuttepe, güzel eğitim yuvam.. her sabah kalktığımda önce bı bakarım umuttepeye, mütemadiyen sislidir, çok gizemli bi havası vardır. harıka bı manzaradır evet.
(bkz: park) çok etkileyici ki sormayın.
arka bina. vallahi film gibiler. her katta ayrı cümbüş. yemek yiyenler evde parti verenler mi ararsın, karısını kovalayıp dövenler mi ararsın? hatta bir kaç yıl önce 5. kattan küçük bir kız çocuğu düşüp öldü. en kötü yanı da minik meleğin aşağıya düşmesinin nedeni, ondan biraz büyük down sendromlu abisiydi...

(bkz: arka pencere)
evim hem yazlık hem de kışlık olarak geçer.balkonda sağına baktın mı deniz manzarası soluna baktın mı dağ evinde sanırsın kendini.yaşadığın yer zonguldak olunca bu manzara kaçınılmaz olur o da ayrı.
kafamı balkondan sola dogru uzatıp belime kadar sarkarsam deniz manzarası vardır.
inşaat manzarası
(bkz: yersen)
binalar, tem otoyolu, inşaat, radyo ve televizyon kulesi*, bir de mercedes fabrikası.
salon izmir yolu odamdaki manzara havalandırma...
kocaman bir ceviz ağacı. hem enine hem boyuna kocaman olmuş arkadaş. ikinci katta ışığa muhtaç yaşıyoruz.
hiç bir yazarı ilgilendirmeyecek gereksiz bilgidir. villa olsa ne yazar virane olsa ne...
çevre yoluna bakıyo. kamyoncular geçiyo falan. bazen godfather çalan kornalar dinliyorum. gaza gelip dışarı çıkıyorum deli yürek vari ohh miss.
(bkz: Antakya)
hee böyle dağın tepesindeyiz direk antakya gözükyüor.
istanbulda yaşadıgım ev, bina manzaralıdır. kocaeli de ise otobana bakıp gelip geçen otobüsleri saymaktayım.
tam karşımda duran masmavi deniz ve gemiler balkonum balkonum güzel balkonum.
odamdan karadeniz,mutfaktan zonguldağın işlek yollarından biri nekadar işlekse okul yolu işte.salondan komşunun katil kızının kırmızı boyalı odası.*
güzel şehrimin; denizi, limanı, çarpık evleri *, yeşili. *
(bkz: fatsa)
13 katlı olan apartmanın en üst katına çıkıp da ayaklarımı kaldırırsam denizin gökyüzüyle birleştiği maviliği görebiliyorum. **
13 katlı olan apartmanın en üst katına çıkıp da ayaklarımı kaldırırsam denizin gökyüzüyle birleştiği maviliği görebiliyorum. **
ön balkondan odtü, bilkent , ümitköy manzarası. arka balkondan bahçeli çetin emeç ve daha ilerileri.
ilçe emniyet müdürlüğü.
karadeniz.
insan ayakları, araba tekerlekleri, camın önüne kedi geçerse arada sırada onunla bakışırlar işte. *