bugün

uzun aradan sonra tekrar sigaraya başladım efkarlandım şüphesiz.. senin için yakıyorum.
çaylaklar takip ediyor... yazar kadar da çaylak var takipçilerimde. birkaç tane de silik var. her neyse panda ben sigarayı bırakmaya çalışıyorum sen başlıyor musun?
hiç uykum yok ama yatağa girince uykum geleceğini biliyorum. o yüzden yatağa doğru bir hamle yapacağım kısa bir süre sonra. geceleri konuşacak birileri olsa uyumazdım ama sol frame aşırı yavaş akıyor.
An itibariyle depresyona girdim. Her şey nefes alamayacak kadar boktan gelmeye başladı. Önümü görememekten bıktım. Bu memlekette yaşamak eşittir kocaman bir belirsizlik. Yaptığım planlar hep çöp. Bıktım ya usandım.
arkadaşlar yazmamam gereken biri var, yazmak istiyorum. Kendimi kontrol etme hilesi enter. imdat.
Roll on üstüne, sprey deodorant nasıl terlemeyi kesmez ya.
Ne hikmetse çoğu kişi sağda solda tiktok kullanmıyorum diyor ama kullananı da oldukça fazla. özellikle stajda derslerine girdiğim 9. sınıfların demokrasi dersinde sosyal medya konusu işlenirken "tiktok kullanmayan var mı" diye soruyordum herkes parmak kaldırıyordu, "kullananın ıq seviyesi düşüktür hocam" diyen oluyordu ve teneffüste bir bakıyordum parmak kaldıranlardan tiktok videosu izleyen oluyordu.*

"tiktok kullanmıyorum" diyene pek itibar etmemek gerek. kimileri elalem hakkımda ne düşünür diye kullandığını gizliyor hatta orada burada elaleme laf atıp duruyor ama kullanmadan da edemiyor, evet.
''posayı cevher sanan kabuk milliyetçisinden, çile çekmeden olmaya bakan ezberci medeniyetçiden, hayat ağacını devirmeyi ve nurlu meyveleriyle ateşe atmayı inkilâp sayan devrimbazdan ve bunlara inananlardan, kapılanlardan iğreniyorum!''
Seyahat ya resulallah. Nereye olursa artık farketmez.
Asla siyasetçilere güvenmeyin
Hele Sinan Oğan'a hiç güvenmeyin.
Strapon diyince uçtum 1 saat tavanı seyrettim.

Lan valla öyle gaza getirdi ki domalmış fotoğrafı mı atacaktım.
Bu arada yukarıdaki işkence türü moğollar’da atlarla, avrupa’da çark ve makaralarla uygulanır.. fakat, eski Türkler’de de vardır.. ibni fadlan seyshatnamesi’nde, bir türk hakanı, biraz fazla “serbest” giyinen, orasını burasını açan karısı ile ilgili olarak ibni fadlan’a; “bakmakta kusur yoktur, fakat fiiliyatta bulunanı eğdiğimiz iki ağaç arasına gerer, ağaçları serbest bırakırız, ağaçlar birbirinden ayrılır ve adam ikiye bölünür” demiştir.
Bugün de görmüş olduk ki insanlara fazla anlam ve değer yüklememek, gözümüzde fazlasıyla büyütmemek gerekiyor. Bunun yanında bir başka şeye de şahit olduk ki zamanında alkışlanan insanlar yarın yuhalanabilir ya da tam tersi bir durumla karşılaşabilir. Dün büyük bir coşkuyla hatta körü körüne savunduğumuz insanlara yarın en büyük eleştirilerde bulunabiliriz. Bundan dolayı kimseyi gözü kapalı şekilde bağnazca savunmayıp onların ardından koyun gibi bilinçsizce gitmemek gerek, evet.
Yarım kalmış.

Biri olmalı. Ben onun hayatının tek merkezi olmalıyım. Sevmek konusunda içimde iflah olmaz bir diktatör var. istediğim gibi olmayanı kendimden uzaklaştırıyorum, sevemiyorum. Beni kendi nefsi için seven insanları sevemiyorum. Beni, benim için seven, istediğim gibi birini yaratması için tanrıya yalvarmalıyım.
Kötü hissetme hali. Sürekli bu hal içine giriyorum. Normal. Ama bu hal içinden hemen çıkabiliyorum son yıllarda. Takılıp kalmıyorum ki eskiden kalırdım. Dün kendimi kötü hissediyordum bugün iyiyim çok şükür.
kimseye haber vermeden ülkeden gidip geçmişimi burada bırakmak istiyorum. temiz bir sayfa. yeni bir hayat ve gelecek.
yüzümü ekşiterek hatırladığım eski evliliğimden bile daha büyük zaman kaybı olarak gördüğüm tek bir ilişkim oldu..

Allah’ın her şeyi tam, ama espiri anlayışı olduğunu sanmıyorum. Muhtemelen tek olduğu ve meleklerde de böyle bir cesaret olmadığı içindir..

“daha kötü ne olabilir ki” sorusunu retorik olarak almıyor, “bak, bir de şu var” diyebiliyor.. demese keşke..
seni sokağın kenarında gördüm, gözümün içine baktın "beni kurtar" der gibi gözlerine bakınca seni kurtarmam gerektiğini anladım. ama dönüp gelene kadar gitmiştin hakkını lütfen bana helal et. seni kurtaramadım amam benim özelimde hep ayrı kalacaksın kısa saçlı kız...

allah da benim belamı versin ki seni kurtaramadım.
Bugün profesyonel hayatım içerisindeki en yakın arkadaşımı kamusal nezaket sınırlarını gözeterek alenen tehdit ettim… dertleşir gibi durumu anlattıktan sonra, “rica ediyorum bunları kimseyle paylaşma” diye de, üstüne basa basa söyledim ki; davul çala çala herkese yaysın.. diyaloğa, dostane bir üslup hakimdi, bu kadar sakin olmamdan, ne kadar ciddi olduğumu da müşahade etmiştir sanırım..

Şu seçim stresi bir geçsin de, ben o zaman biliyorum yapacaklarımı..
görsel
gozlerinmeyhanesi v6 harika bişey şu s* dünde neşelendirdi ama uyuyamadım yine.

Güzel geceydi zabaha kadar belki 1 tane daha atar diye bekledim.

tayt bulayım resmi yatak odasında domalım atarım çok zevkliydi.

O kadar eşarplıdan sonra fiziği efsaneydi Allah neler yaratıyor dedim atacaktım kendimi balkondan.

Özür dilerim.

Şu kaslı kollara bak sülalemi düzsün bedava çalışırım.
Bir hafta sonra 35 oluyorum.

Ne geçmişe özlemim ne de gelecekten bir umudum var. Yorgunum. Hiçbir şeye hevesim yok. Bir hedefim yok. Sahip olmak istediğim her şeye sahip oldum. Bunun yanında 15 yıllık ilişkim bitti. Yeniden Evlenmeye hevesim de enerjim de yok. Neyse ki daha okunacak çok kitap, izlenecek çok film, görülecek çok şehir var (Allah izin verirse).

Saçlarımı ve sakallarımı boyatmasam saçıma ve sakallarıma dökülen aklar belirgin şekilde görünecek.

Gençlere tavsiyem, yürümekten, çalışmaktan ve hedef belirlemekten asla vazgeçmeyin. Benim gibi erken emekli olup hayattan çekilmeyin.
ben nasıl 9 yıllık diyaliz+ 8 yıllık sonda torbası ile yaşamaktan kurtulsuydum maddi sıkıntı ve huzursuzluklardan da kurtulacağım inşallah. 6 yaşımdan beri hastalıkla ömrün çürüdü ama yıkılmadım pes etmedim, hayattayım.
Hayattan çekinmeyin ne ya güvenimi çoktan kaybettim.
Yarım saat önce kayınvalidem ve kayınpederim birbirine beddualar ederken Kocam onların balkonuna duvar kağıdı yapıştırıyordu. Ortamdaki kaostan beyin ambelesi geçirdim. Hala aranızda evlenmek isteyenleri görüyorum.
işi gücü bırak al sana güzel bir kadın bir de oda ölene kadar sikiş deseler 50 sene o odadan çıkarsam şerefsizim, uyurken bile içine sokar yatarım.

Neden bu kadar azgınım ki.