bugün

Aklıma kaliteli, karşı tarafı kah kudurtucak kah bana hak verdirecek laf sokmaları hep sonradan düşünüyorum. Aklıma geldiğinde olay bitmiş gitmiş oluyor. Soğuk kanlı biri olmam lazım.
Sevdiğimi değil, seveni seçtim.

Aklım rahat, kalbim rahat, vicdanım rahat. Baştan bunu yapmam gerekiyormuş demek ki. iyi yapmışım.
attığım her adımda boşluğa basıyorum ve hep aynı şekilde irkiliyorum. insan alışmıyor.
olduğum şeyle olmadığım şey arasında,
hayal ettiğim şeyle hayatın beni yaptığı şey arasında bir boşluğum.
Yazmayı düşündüğümde bile canım acıyor, sadece şunu söyleyebilirim hala puding yiyemiyorum.. çok saçma kimse anlamayacak tabi : ) şunu bilin Büyük acıların sızısı asla dinmiyor, içinizde ki yara geçmiyor. Ama ben de artık yeni bir güne uyanmaktan memnunum, duvarları izlemeyi bıraktım.. hayat bana da bir şeyler vermeye başladı, teşekkür ederim..
Kibir ya da ego değil fakat yaşantı farklılıkları üzerine bu yazacaklarım..

Bugün liseden üç arkadaşım geldi (ikisi evli biri nişanlı) ve benim bazı ikonikleşen sofralarım vardır. Bugün onlara o sofrayı hazırladım. Her neyse yedik içtik sohbet muhabbet.. Kalkarken masadan Bana diyorlar ki sen olmuşsun artık. Evlen. Hahaha hohoho.

Sizden bu onayı bekliyordum ben de artık gönül rahatlığı ile evlenebilirim evet..

Benim ailemden gördüğüm ve yıllardır yaptığım sofra düzeni, çeşitleri bunlar. son bir yılda yapmaya başlamadım ben ki öyle de olabilir de konumuz o değil.

Ayrıca onlar evliler ve böyle masa bir kez bile hazırlamadıklarına eminim. :d

Çok sinirleniyorum böyle şeylere ben ya tahammülüm sıfır. Şakası bile rahatsız ediyor. Yaşlı gibi söylemler. Gencecik insanların ağızlarına yakışmıyor böyle şeyler.
Garsonluk yaptım 1 sene. Sapık orospu çocuklarının tatlılarına tükürüp servislerini yere sürüyordum. Servis ücreti alıyorduk sistemden onu da yükseltip çay istediklerinde bayat ve başka müşterinin kirli bardağında veriyordum.
Başka bir can yok elimde avucumda.
işte öyle bir şey...
görsel
https://voca.ro/18D9i62FyHc9
üniversiteden mezun olmak o kadar çok istiyorum ki. asgari ücret alacak da olsam üniversite okumaktan iyidir bence çünkü böyle hiç para almıyorum.
Hep çocuk kalmayı çok isterdim.
itiraf okumayı seviyorum.
Yeşil gözlerine zaaf duyduğum adam yine beni ekledi. Anlamakta güçlük çekiyorum. Kalben daha yakın olduğum adam bu ama bana iyi hissettiren başka bir erkek var. Ona da bir şeyler hissetmekte zorlanıyorum işte.

Kalbim ve aklımın farklı kişileri isteyip durmasından nefret ediyorum.
insanlara aşırı antipati duyuyorum. Görüş, inanç, biçim, görünüm, ırk çok fazla şeye. Benim fikirlerime aykırı olan kimseyle asla iletişim kurmam bünyem ve midem almıyor. Bu yüzden hiç arkadaşım yok. Bir tane var o da votka içmeye eşlik ettiği için sikko muhabbetlerine katlanıyorum.
sigarayı bıraktığımdan beri kan beynime gitmiyor mağdurum amk.
hayatımın o kadar boka sardığı bir dönemdeyim ki...
şu günler hemen geçip gitse ilerde acı veya tatlı hatırlayacağım hatıralar olsalar hemen keşke. çok yalnız hissediyorum kendimi. öyle böyle değil ama...
sağlığınla ilgilendikçe hastasın. aynaya
baktıkça çirkinsin. sevgi de böyle işte.
aradıkça mahrumsun.
Canım bira istiyor. C.tesi alacaktım güya ama fırsatım olmadı
Hayatımın hiç bir döneminde bu kadar içinden çıkılmaz, bu kadar yalnız ve çaresiz olmamıştım. Nereye dokunsam dökülüyor. Vardır heralde yaradanın bir bildigi.
Bir kaç gündür işitme problemi yaşıyorum. Dün akşam hiç duyamamaya başladım. Sonra eşim ve oğlumla evden çıktık. Oğlum oyuncak istiyordu yeni yıl hediyesi olarak. "Baba şimdi al ne olur" şeklinde yalvarmaya başladı. Eşim de büyük toys Shop mağazasının olduğu ilçeye doğru arabayı sürmeye başladı. Yolda giderken kimliğin yanında mı? diye sordu. Küçük çantayla çıkmıştım. "Evet yanımda" dedim. Bir süre sonra bir baktım hastanedeyiz. Hastalıktan bitap vaziyetteyim. Midem bile bulanıyor. Acil ana baba günü. Neyse kısacası muayene oldum. Oyuncak aldık ve eve geldik. Öğlen kayınvalidem aradı "doktora gittin mi? Akşam mı gittin sabah mı gittin?" Diye sıkıştırdı beni. Bende yalan söyleyemediğim için akşam acile gittiğimizi söyledim. Başladı bağırmaya. "O şerefsizin çocuğu bilmiyor mu ağrıdan geberiyorum beni niye hastaneye götürmedi!" Saydı saydı kapattı yüzüme. Mesaj yazdım kayınvalideme. Hastaneye gitmek için evden çıkmadığımızı güzellikle anlattım. Yine abuk subuk şeyler yazdı. Sonra eşim bana bağırmaya başladı. Niye söyledin acile gittiğimizi diye. Senin yüzünden ben ne konumuna düştüm diye.. akşama kadar saydı sövdü. Yalan söyleyemiyorum ne yapayım diyerek kendimi savunmaya çalıştım ama nafile. Akşam yukarıya çıkmadım. Yine eşime ters düz konuşmuş. Çıkarsam kavga ederdim artik biliyorum çünkü iyilikten anlamıyor. Sonra kayinpederime sövmeye başlamış. Eşim oğlumu aldı indirdi.

Benim kayınvalidem gibi bir kadını Allah kimsenin başına vermesin ya. Ne anne olarak ne eş olarak ne kaynana olarak. intiharı düşündüm artık o kadar daralmış hissettim ki.

Bence kimse aile yanında yaşayan bir erkekle evlenmemeli ya. Yıllardır ne çektiğimi bir ben biliyorum bir Allah biliyor.
Allah aşkına Türk aile yapısı zaten problemliyken, üzerine o ailenin içerisinde yeni bir aile yeşertmek ne denli akıllı bir davranıştır? Adına üzgünüm fakat bir kadın olarak en başta senin bunu bilmen gerekti. iyi niyet her alanda kullanılmamalı. Olacak iş var olmayacak iş var. Sabırlar sana.

Edit: bu arada seni suçluyor gibi oldum fakat tam tersi. Senin için üzülüyorum. Zira Cehaletle uğraşmak çok illet bir şey.
Sütlü çilekli sana sabirlar diliyorum. Böyle bir ortamda yaşamak istiyorsan politik davranmayı öğrenip duruma göre hareket etmelisin. Mesela o anda yalan söyleyebilmeliydin. işin zor. Bu yollardan geçtik. Psikoljini sağlam tutmaya bak.
rahmetli annemle eşimde baya sıkıntılar yaşamıştı annem çok anlayışlı ve ince düşünen bir insandı bunları hakketmedi en son dertleştiğimizde keşke beraber (altlı üstlü) oturmasaydık alıp başını gitseydin dedi.

özetle aklı olan gelini yanına almasın. oğlun ne bok yerse yesin baksın başının çaresine. iyilikten maraz doğar sözü buna özel söylenmiş sanki.
Sütlü cilekli Allah en yakın zamanda en hayırlı şekilde seni o ortamdan kurtarsın inşallah. Sakın intiharı düşünme hayatta herşey geçici ve bi gün mutlaka kurtulacaksın öyle düşün.