bugün

Yoğun madde ilüzyonu içeren bu sınav yerine ruh kontratı yapıp geliyoruz bildiğiniz üzre fakat bu şekilde mi olmalıydı sistem. Dünya hayatı kısır döngü ve acıdan ibaret bir yerdir.

Amaç her ne kadar tekamûl olsa da, sabır diyip günleri geçirmeye bakıyoruz, hayatın ve tabiatın giderek ekşiyen yüzüyle yaşamaya alıştığımız şu zorlu ve giderek de daha zorlaşmaya devam edecek dünya hayatlarımızda keşke sahilde bir çayla simit yiyecek kadar, konuşmadan anlaşacak kadar kafa dengi ruh eşlerimiz olsaydı. Zaten bitecek gidecek bir hayat, bizlerin bedenleri bugün değilse yarın yok olacak, ruhlarımız bedenlerimiz den serbest kalacak, yaşanmamışçasına her birimiz unutulacağız. isimsiz hikayeler olacağız bu ilahi düzenin sistemi, yapacak birşey yok elbet, fakat keşke biraz daha yalansız ve anlayışlı insanlar olsaydı etrafımızda. Belki bu açık cezaevi hayatlarımız daha kolay geçerdi...
sol frame'de görünen nickim artık heyecan yaratmıyorsa buraya veda etmenin vakti geldi demektir. kendimi jübile vakti gelmiş futbolcu gibi hissediyorum. artık tribünler beni alkışlamıyor.
hüsnü şenlendirici'den klarnet dersi alması koala 6'yı heyecanlandırabilir.
Çok çok kötü, dünyanın sonu sandığım anlar geldi geçti, hiç de sandığım gibi değilmiş. Genel olarak hepimiz çoğu şeyi kafamızda büyütüyoruz.
Hayat içinde yalnız kalmak veya olmak benim için bir sorun değil sözlük. Bir başka şeyin de üstesinden elimden geldiğince gelebilirim ancak yalnız ölmek bana çok korkutucu geliyor.

En azından son anımda yanımda birisi olsun istiyorum. Tanımadığım birisi de olabilir. Düşmanım da.
Yeter ki yalnız ölmeyeyim.
Çok canım sıkılıyor.
otopsiraporları: "ben varsam ölüm yok ölüm varsa ben yokum o halde üzülecek ne var" demis epikür.
Dün müşterinin müziği dombra diye malı daha pahalıya sattım.
Kısmetse olur izliyorum.
Kendimi bildim bileli Kemalizm ideolojisini benimsemiş biriyim. Yani ergenliğe girdiğim 13 yaşından beri. Bunun en önemli sebebi akp'nin fesli kadir gibilerin önderliğinde Atatürk ve anılarına saldırmalarıdır ( özellikle 2002 - 2018 arası). beni kemalist yapan şey ülkenin kurucu önderine sistematik olarak saldırılmasıdır.

2023 itibarı ile artık akp'liler atatürk'e saldırmadığı için (çünkü, atatürk'e saldırmanın iktidarı kaybetmek anlamına geldiğini biliyorlar) artık ortada tehlike kalmamıştır. 34 yaşında bir yazar olarak "ben artık kemalist değilim" diyorum.

Atatürk'ü çok severim o ayrı konu.

Bir gün yeniden ortada tehlike görürsem kemalist olurum.

Şu anda Ben hiçbir milliyete, ideolojiye ve vatana bağlı olmayan bir insanım.
lavanta leylak kokularından nefret ederim.
her seferinde midemi daha çok bulandırıyorsun.
Ailemin yanındayken aşırı huzurlu hissediyorum. Evet evliyim güzel bir ailem var ama annemin ve babamın evine geldiğim de ayrı bir huzur kaplıyor içimi. Bir dahaki görüşmemiz Allah izin verirse altı ay sonra olacak yine.
Bazen bu gurur denilen şeyi paramparça edesim geliyor sözlük.

Bende yersiz bir gurur var. Fazladan, amaçsız, boş.

Söz konusu gurur olunca Öleceğimi de bilsem ileri doğru tek bir adım atmam. Atacağım adım da en fazla geriye doğru olur.

Belki de bu gurur değil de bir aptallıktır.
Evet, fazlasıyla aptallık.
düzelirsin zamanla otopsici. Fark ettim ki, kendin hakkındaki sıkıntıları çok kafana takıyorsun kardeşim. Kimse hatasız değil. Kendini çok yıpratma bu konularda. Sürekli kendinde kusur arama eğilimin var.
Erkenden yaşlanırsın yoksa he.
sabah sabah lanetli evde kavga çıktı.
hiç kavgasız gün olmaz.
yemek yiyemeyip marketten kraker alıp kahveye geçtim.
kısa zamanda huzurun geri gelmesini dileriz.
Karşılaştığım insanların çoğunun oç olması tesadüf olamaz, tamamen benim suçum büyük ihtimalle.
Şuana kadar ki bütün sevgililerim/flörtlerim kürt veya aleviydi, bazen de kombo olarak kürt alevisiydi.

Kader bu yazılmış alnıma yapacak bir şey yok.
Bicibici sen o muhitten taşın anam ev kendinizin ise kiraya ver taşın.
hayvanlar insanlardan daha çok içimi ısıtıyor.
Insanimizi oldum olası sevmezdim. yanılmadığımı böyle felaket günlerinde daha iyi anlıyorum. Allah bizi ıslah etsin.
Aile evimi terketmeyi, şehir değiştirmeyi çok istemiştim. Şehir değiştirdim ama şu an istesem de ailemin evime dönemiyorum. Yolun üzerindeki her yer dümdüz oldu, ailemin evi de dahil.

Bir şeylerin olmasını dilerken tüm ihtimalleri düşünmeliymişiz...
ex aşkından mı bahsediyoruz kanka açar mısın lütfen ?
1 haftadır uyumak için yatmadan 2-3 bardak viski içiyorum yazık cidden psikoloji falan kalmadı kimsede.
Son 6 aydır hayatım kötü gidiyordu. Deprem bu kötü gidişatın pik noktası oldu.

Sakın "daha kötü ne olabilir ki?" Demeyin. Tanrı bunu öyle bir gösteriyor ki.

ilgisizliği ve dolayısıyla beni artık sevmediğine emin olmamdan dolayı Sevgilimden ayrıldığım Ağustos ayından bu yana iyi şeyler olmadı. Karşı taraf için durum nasıl bilmiyorum ama ben kuyruğu dik tutup dışarıya her şey yolundaymış gibi yansıtıyorsam o da pekala yapabilir. Bana o çektirdiği acılardan sonra mutlu olmayı başardıysa da hayat bana el hareketi çekiyor demektir.