bugün

maksimum 32%'lik hidroklorik asit sulu çözeltisinin halk arasındaki adı. en yaygın üretimi klor-alkali fabrikalarında olur. bildiğimiz tuzlu suyun elektrolizi sonucu ortaya çıkan hidrojen ve klor gazlarının su ile absorbe edilmesiyle elde dilir. bu reaksiyon sırasında beyaz bir alev oluşur ki görüntüsü ile ruh benzetmesi cuk oturur. tuz ruhu adını veren kişi gıyabında tebrik edilir.
iyi bir temizleyici.
yemeklerin korkulu rüyası.
(bkz: yaran fıkralar)
güzel nick olabilir.
çeşitli korkulara sebep olabilir

(bkz: ruh ikizinin tuz ruhu çıkması)
kullanışlı bir madde. lakin tuz ruhuyla ilgili olarak sağda solda yapılan ruhani şakalar tuz ruhunu yıpratıyor bir nebze de olsa. özünden ayırıyor. saptırıyor. ben bu haliyle arkasındayım tuz ruhunun. yönetimden de tam destek geldi.
spritual temizlik maddesi.
yeni bir altıncı nesil yazar.

hoşgelmiş.
yaklaşık 3 aydır temizlenmeyen bir alaturka tuvaletin etrafına ve içine döküldüğünde kesin sonuç veren, temizlik ürünü.

ancak tuz ruhunun olduğu ortamda 5 dakikadan fazla kalmak, sağlığa zarar verebilir. dikkat edilmelidir.
çamaşır suyuyla birleşince öbür dünyaya yolculuğa çıkaracak olan kimyasal. aman evde denemeyin.
(bkz: ruh çagirinca tuz ruhu gelmesi)
küçük çocuğunuza; "tuvalete tuz ruhu döktüm sakın girme!" dediğinizde, çocuğunuzun sonsuza kadar tuvaletlerden korkmasını sağlayacak olan ruhlar birliğinin adı. temizliyor, öldürerek.
sözlüğe daha çok vakit ayırmasını istediğim yazar.
izmirli ve bayan diye tahmin ettiğim yazar.
özellikle annelerin gönülden bağlı oldukları acayip kokulu temizlik malzemesi..
üzerinde dikkat ölüm tehlikesi uyarısının farz olduğu tehlikeli temizlik maddesi. (bkz: çamaşır suyu)
aldatan erkeğin penisine dökülerek üzerine sıcak su ilave edilince kesin çözüm alınan hede.
müstakbel bir kimyager olarak söylüyorum, bildiğin hidroklorik asite suyu basıp şişelere dolduruylar. kontra sı çamaşır suyudur.
paylaşılması zor yazar. mizah kabiliyetine hayranım.

ayrıca;
(bkz: dağ dağa kavuşmaz insan insana kavuşur)
çabucak evini temizlemesi gereken yazardır.

sözlük formatına yabancı bir yazar.

türkçe kullanımı ile aralarında baya bir mesafe var.
dün gece evimi terkedip arkadaş evine tahliye olmama neden olani bir garip temizlik ürünü.
görsel
Küçükken bana "Anne tuzun ruhu varsa neden yaşamıyor" dedirten maddedir
Yu-gi-oh Kartı misali; çamaşır suyu ile birleştiğinde yenilemez olan, zannımca en Yaygın yanlış kullanımda toplu zehirlenmelere sebebiyet verecek maddedir.