1. 1.
  bana bazı şarkılarıyla * the lord of the ringsi anımsatan albüm. pink floydun ilk ve en neşeli albümüdür, şarkılar genelde kısadır. syd barretin pink floydun beyni olduğu, david gilmour daha klasik gitarla am em akor basarken yapılmış olan psychdelic yılların güzel albümlerindendir.

  ama hakkaten bazı şarkıların melodisi lotru hatırlatıyor bir şekilde.

  (bkz: the gnome)
  (bkz: matilda mother)
  (bkz: scarecrow)
  (bkz: flaming)
  3 ... wanderer
 2. 2.
  pink floyd'un giriş albümünden. ama sınavına giriş, genellikle bu albümü beğenenler, diğer albümleri de beğenirler. zordur ama.
  3 ... bl
 3. 3.
  syd barrett.
  1 ... wanderer
 4. 4.
  en eğlenceli liriklere, en eğlenceli bestelere sahip en sevdiğim pink floyd albümü. tek sevmediğim yanı bike'ın son 20 küsür saniyesidir, kalanı güzeldir ama bike'ın, harbi bak. buram buram syd, buram buram "saykodelik" kokar, oh mis.
  4 ... pyndemonium
 5. 5.
  müzik tarihinin belki de en çılgın albümü ve pekçoklarınca da "brit" müziğin oluşumundaki kilometre taşlarından biri. floyd'un en çılgın zamanından bir buse, vahşi ve bir o kadar da melankolik bir debut. müzik eleştirmenleri ve hayranları "syd'li dönem-syd'siz dönem" ayrımına sürükleyen müsebbib. kimilerince "çocuk" müziği, kimilerince de "saf deha" ürünü. bana göre mi?... "tanrı kelamından sual olunmaz"
  2 ... salamander
 6. 6.
  geçenlerde -2007-, kırkıncı yılı sebebi ile yeniden yayınlanan albüm. bu albümde şarkıların hem mono, hem de stereo versiyonları yer alıyor, pek güzel bir şey.
  2 ... pyndemonium
 7. 7.
  syd barrett'ın* kafasında yarattığı dünyasından dünyamıza armağan ettiği kısa bir kesittir.
  syd barrett ve halüsinasyonlarının bileşkesidir.
  ayrıca bugüne kadar aldığım en mükemmel doğum günü*hediyesidir.
  3 ... damperlikamyon
 8. 8.
  müzik budur, böyle yapılır. demek için yeryüzüne gönderilen albüm.
  4 ... spaltula
 9. 9.
  daha önceden bu başlıkta bike hakkında söylediklerimi geri götüme sokuyorum. şöyle ki:
  (bkz: #3772496)
  (bkz: #3772515)

  allah belamı versin.
  ullut çğlusn cğıişz,

  f klavye ehe.
  2 ... pyndemonium
 10. 10.
  pink floyd'un ilk ve bana göre en güzel albümü, syd barret'ın bilimum uyuşturucu ilaç aldıktan sonra kelimenin tam anlamıyla döktürdüğü enfes klasik.

  tamamen kendi düşüncem olmakla birlikte the gnome, bike, matilda mother, scarecrow gibi neşeli atmosfere sahip şarkılar aşk adı altındaki her tür soruna iyi gelmektedir.
  2 ... dulgerbob inciryapragi