bugün

Bünyesinde barındırdığı yarışmacıları görünce "ah be acun sen bu hallere düşecek adam mıydın?" diye kendisine sormak istediğim prodüksiyon. Bir insan belirli bir kadroyu illaki zengin edeceğim diye bu kadar mı uğraşır yahu. Takmış peşine 10-15 kişiyi ya aynı yarışmada 2 kez yarıştırıp ödülünü ikiye katlıyor ya da yeni bi yarışma üretip aynı kadroyu yine orada 500 bin TL için kapıştırıyor. Birde bu yarışmacılar "ülkemden uzaktayım,ailemi özledim... vs." tripleri yapmıyorlar mı işte ona kıl oluyorum.
bu seferki program, survivor'a var mısın yok musun gibi olmuş. büşra adlı kızın ata demirer'in dolmuş hikayelerinde ki kafayı sağa sola sallayarak gülüşü vardır. başak isimli güzel mi güzel, tatlı mı tatlı tam bir kızda vardır.
konseyde oylar açılırken çalan şarkısını aradığımdır.
survivor yarışmasında ilk aradığım tat heyacan, gerilim, çekişme idi ama var mısın yok musun yarışmacılarının olması ile bunları tamamen kaybetmiştir yarışma ciddiyetsiz bir hale dönmüştür.
var mısın yok musun yarışmacılarının katılımını geçtim bir de kızlar ve erkekler olarak yarışmaları işin ciddiyetinin ve inandırıcılığının tamamen kaçmasına sebep olmuştur.
acun ılıcalı`dan.yarışmacıların hangi doğa şartlarında.nasıl yaşadıklarını detaylı olarak izleyeceğimiz.belgesel
tadında bir şey beklerdik.olmadı. dedikodu,kavga,tartışma.her şeyde olduğu gibi bununda bokunu çıkarttık.
format geregi sonucunda aşk çıkması muhtemel yarışma ayrıca da.
daha bir önceki yarışmada birbirleri için üzülen, sevilen hatta ağlayan ben niye oldugunu hala anlmadıgım durumdu ama onlar hep yapardı bunu bazende yüzleri şekilden şekile girer dünya yıkılmış gibi yaparlardı birbirleri için.
işte bunların hepsinin yapmacık oldugunu bu yarışmayla görecegiz.
çünkü adından da anlaşılacagı gibi o birbirleri için aglayan aktörler elenmemek için gerçek yüzlerini gösterecek önceki yarişmalardaki gibi ne entrikalar olucak.
acun un var mısın yok musun kadrosuyla tüm inandırıcılığını kaybetmiş olan yarışma. sanki her şey sahte, düzmece. yarışmacıların dengelerini kaybedip düşmeleri bile kendilerini bilerek yere atıyormuşcasına adeta. yok muydu türkiye de bu yarışmaya katılacak başka insanlar. acun kolaya kaçmış bu sefer. yeni yarışmacılar aramak ve bunları halka kabullendirmek zor gelmiş anlaşılan ama bence türk halkı bunu yemez. neyin samimi olduğunu anlar seyirci. anlamazsalar da napiim kazandırsınlar acun a reklam gelirlerini.

not: itiraf ediyorum acun un bu kadroyu tv yıldızı yapıp, zengin etmesini seyrettikçe her birine antipati beslemeye başladım. kıskanç mıyım neyim yahu.
yaptın bi kaliteli iş bizde oturduk izledik hani şu gamze ile evlenip ünlü olan çocuğu bile acayip tutmuşluğum vardır eski yarışmada ama şimdi noldu aldı gene bi türlü bırakamadığı ve herkese antipatik gelen yarışmacıları koydu adaya tek fark kutu yok gene gözyaşı gene kavga hem de ilk günden.. gözümüzü alamadığımız o zorlu oyunlardan çok dedikodu havasında geçecek olan yarışmadır.. acun bu sağlam işi kendi eliyle ortalık malı etmiştir.. umarım tekrarı gelir harbi yarışmacılarla, sabah programı tadında değil de gerçek heyecan ve hararetle izlenir..
acun'un artık bokunu çıkardığı formatlarından bir tanesidir.

hayır, abi güzel iş çıkarıyor ona lafım yok.

ama her programda aynı insanları yarıştırma ihtiyacı niye?

adam gibi yarıştırma yapıyorsun ama 70 milyon senden eski formatlardaki gibi heyecan istiyor, farklı insanlara da fırsat tanımanı bekliyor.

sen var mısın yok musun'daki dostlarını çıkarıyorsun.

işin ironiği her biri birbirinden antipatik insanlar o ada koşullarına nasıl dayanacak çok merak ediyorum.

artık akreplere ya da böceklere (bkz: kırmızı açıyorum beni ısırma) derlerse hiç şaşırmayın.
yeni survivor başlamış. açar açmaz baktım ki yüzler tanıdık. nasıl oluyor bu iş acaba dedim. meğer var mısın yok musun yarışmacı ekibiymiş. ya onlar diğer yarışmada kalmamışlar mıydı? bu yeni yarışmada da o ekibin ne işi var allah aşkına? hani bodrum'a denize girmeye gittiniz de allah'ın ıssız adasında ne işiniz var? insanların arkadaşı akrabası gibi oldular düşüncesiyle mi o ekiple gidildi oraya? reyting kaygısı mı yani? şimdiye kadar her survivor tutmadı mı ki? allah aşkına acun bey... yeni insanlar görelim biraz...biraz da başkaları ünlü olsun mesela...
varmısın yokmusunda birbirlerine seni çok seviyorum,senin için ölürüm,kalbi meleklerden daha saf kardeşim diye hitap eden şaşkalozların iş gerçek yarışmaya gelip kendi çıkarları söz konusu olunca ne kadar çirkefleşip dedikodu yaptıklarını gösteren program. ama inanmıyorum tavırlarına parayla tutulmuş figüran bunlar. format gereği ne isteniyorsa o yapılıyor. sevgide kavgada sahte aslında.
bildiğim birkaç şeyi açıklayıp sizi de şüphelendirmek istiyorum. bir arkadaşım anlatmıştı bu anlatacaklarımı. 'o nereden biliyor?' derseniz arkadaşımın babası ve yakınları bu yarışmaya katılan adamı tanıyormuş.

1-aç kaldık, ölüyoruz, bittik olayı yalan dolanmış arkadaş. sözde yarışmacılar açlıktan kıvranırken kameraman sandviçini yiyip çekim yapıyormuş, yarışmacıların da açlık gibi bir sorunu yokmuş aslında..

2-dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama bayan yarışmacıların bacaklarında nedense hiç kıllanma sorunu filan olmuyor. erkek olduğundan dikkat mi ettin lan? demeyin arkadaş dedi oradan aklımda kaldı. bu bayanlar acaba nasıl bu kadar pürüssüz bacaklara sahip oluyor?

3-en güncel olay: bunu programı izlerken gördüm. sözde bir balıkçı ağı vurmuş kıyıya, bayanlar sanki şans eseri karşılarına çıkmış gibi seviniyorlar filan.. hiçbir ciddiyeti yok bu yarışmanın, izleyip vakit öldürmeyin derim ben.
malzemesi ve kalitesizliği, yapmacıklığı ortada rerörerö olmuş bir eyjafjallajökull yarışması.

saçma sapan tavırlar, konuşmalar, muhabbetler olacağa benziyor.

izleyip vakit kaybetmeyin.
program başlamadan önce "sonunda acun geri döndü" dememe neden olan program.demez olaydım.reyting avcısı acun un son avı.artık kesinlikle izlemeyeceğim,yarışmacıları gördükten sonra.ayrıca onun sesi,evet acun ılıcalı'nın sesi artık çok itici gelmeye başladı.biraz ara vermeli.
(#7834093) yazarın dediği gibi ilk aşk haberi gelmiştir.
http://www.milliyet.com.t....2010/1226615/default.htm
artık dedikodu, aşk felan filan derken yarışmanın boku çıkmıştır.
kutu canavarlarının yarışması.

muhtemel internet adresi: `http://www.kutucuyuz.biz`

(bkz: muhtemel)
biraz göğüs biraz popo aradan geçen yıllardan bağımsız olarak değişmeyip sabit kalan oyunlar.

sonuç fail.
ekranlarda izlenecek birşey olmamasından dolayı biraz izleyeyim dedim. lan arkadaş yarım saattir aralıksız hepsi yok şöle açız yok böle zor, yok gün geçmiyor, yok anamı babamı çoluğumu çocğumu özledim diye ağlıyorlar. lan madem böle ağlıcanız siktiringidin dönün evinize aq. zorla mı götürdüler sizi oraya aq.
küçük mü hissediyorsun yoksa büyy aa pardon o başka yarışmaydı sanırım yada aynı kadroyla başka bir serüven.
brezilya dizisi gibi oldu bu acun.
bi yarışmacı kendisine hanzo dendiğini iddia ediyor. öteki de mütemadiyen tango dedim abi tango diye ısrar ediyor.o değilde orda tuğçe diye bi kız var. yarpak dökümündeki ferhunde, kabak yellerindeki leyla bi de bu kız. sanırım aynı genleri taşıyorlar. 7 kişiyi karşısına alıp dikleniyor lan. böyle elinde döner bıçağını sallaya sallaya tartışıyor filan. helal olsun, delikanlı kızmış dedim. sokakta görsem döverim ayrı...
sadece o kızların kavgası, tripleri için bile izlenir. başta demiyorlar mıydı, erkekler bizi güçsüz görüyor, böceklerden korkacağımızı zannediyorlar diye. lan bakıyorum da şimdi, bir tane yengeç geçiyor neredeyse ağaca tırmanacaklar korkudan.
geçen cumartesi ucundan kenarından izlediğim bölümünde nilgün'ün adaya veda edişi sebebiyle salya sümük ağlayan ve hatuna ölmüş muamelesi yapan kızlar grubunu öldürme isteği doğuran programdır.
büyük hissedenlerin, küçük hissedenlerin artık açlık ve susuzluk hissettiği yarışma olmuştur.
kızların, ilk programların birinde bi balık ağı bulduğu fakat açız, açız demelerine rağmen hiç kullanmadıkları programdır. o kadar açsan ordan bi ağaç dalına, bi yerlerden bi ip bulup baglayıp, ucuna saç tokanın kancasını ya da onun gibi bişeyi bağlayıp balık tutmayı deneyebilirsin.. açız diye oturmaktan iyidir..