bugün

(bkz: mario jardel)
fondan sürekli kendini tekrar eden, oyunla bütünleşen, garip bi muziği sahip olan oyun..
burada görüp demin açıp oynadığım oyun, eskiden gameboyda oynardık ama büyüdük artık eskisi kadar kolay level geçemiyoruz bayıyor sora
asla bitmeyen gıcık oyun.
oyunun sonunda, yani 8-4 nolu bölüm şifrelidir ve adeta bitmeyen labirenti andırır. o labiretlerin şifresini çözdükten sonra ikinci ve daha zor olan mario başlar. fakat onuda tekrar bitirince yeni bir mario yoktur. fakat gözler hep onu arar. ne fifa 2006'lar nede need for speed most wanted'lar onun yerini doldurabilmiştir.
(bkz: MARiO KOŞ)
1985 yılından beri gül gibi mesleği varken, prensesi kurtaracam diye kendini heder eden süper karakterli gerçekten süper bi insan. kardeşi de en az kendi kadar süperdir.

kuheylan: tuvaletim tıkandı mario nerdesin?
mario: sorry kuheylan but mario in another casttle.
kuheylan: hayiiirrrr.
prenses prensese benzemese bile,şimdi ki oyunlardan herzaman daha keyifli oyun.
oyun tarıhının efsanesıdır her kesıme hıtap etmesı acısından...dedem bıle oynamaya calısmıstır kı o noktada oyun benım ıcın efsanelesmıstır..
taaaaa homo erectus zamanında piyasaya sürülmüş anamıza babamıza kıçımızı yırtarak aldırdığımız aldırdıktan sonra mahallede kim war kim yok ewe çağırıp kimseye dokundurmadiğımız bi aletin içinde bulunan bi oyun.bi de prenses mi ne warmış allah belasını wersin bi türlü kurtaramadim bence o yerini beğendi ondan gelmiyo
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.