bugün

bu aralar hosuma gidendir. boyle ustune de biraz limon gezdircen uff muazzam meze.
en iyi ikilidir.
var mı üstüne ya...
şöyle hafif yağlı çöp şiş olacak lavaşa saracaksın üstüne de hafif ekşili sumaklı soğandan dolayıp gömeceksin öf ülen.
"etin pezevengi" gibi enteresan bir konseptle övülebilir.
Zeytinyağı ve limonun eşlik etmesi gereken soğandır.
(Bkz: köfte ekmek)
Soğanın suyunu sıkıp acısını çıkaracaksın, biraz kıyılmış maydanoz ve bol sumak ekleyeceksin, az limonla ekşile zeytinyağıyla yağla offf muazzam bir meze.
Soğanı tuzla ovacaksın önce, o katılığı gidecek, sonra zeytinyağı ve sumak.
Kebabın vazgecilmezi

Anlayamazsınız.
Et yemeklerinin mihenk taşı olan salata/meze. Orgazmik bir besindir ayrıca.
Ciğer ve kırmızı etin tamamlayıcı unsurudur.

Tarif için (bkz: ) https://www.nefisyemektar...com/sumakli-sogan-salata/
ciğere yakıştığı kadar başka hiç bir şeye yakışmıyor.

midem rahatsız artık sadece hayal meyal hatırlıyorum ama damağımdaki tadın hissettirdiklerini unutmadım.

rahmetli babaannem hep derdi, 'gençken, yiyebiliyorken yiyin evladım'. haklıymış.
Balik sofrasında olmazsa olmazimız.
adana kebabının mütemmim cüzü.
her gün yemeğimin yanında kesinlikle eksik etmediğim mükemmel yiyecek. böyle harika bir şey olur mu lan.

sadece sarımsaklı yemeklerin yanında yemiyorum. lan her gün sadece bu ve iki dilim ekmekle bile yaşarım.
özellikle kebap ve et türevi yemekler başta olmak üzere hemen hemen her şeyle çok güzel giden bir salata türüdür. solo da yenilebilir.

bir adet soğanı yarım ay şeklinde ince ince doğrarız, içine bol sumak, zeytinyağı, tuz ve doğranmış maydanoz ekleriz. isteğe göre az miktarda limon suyu da koyabiliriz. 5-10 saniye karıştırdıktan sonra hazırdır.

kolaydır, lezzetlidir ve sağlıklıdır.
güncel Önemli Başlıklar