bugün

arkadaşın müzikleri çok güzel sen seversin tam senin tarzın izle diye üzerimde baskı yapmaya çalıştığı dizi. henüz izlemedim. uzaktan güzel gibi duruyor ama.
Bir dizi.

Dün başladım, güzel hoş dizi de korku sevmiyom ben ameka.
Klişe korku filmi sahnesi var zaten, bir anda ortaya çıkan acayip sesler çıkaran yaratık. Ulan bütün sahnelerde gözümü kısmak zorunda kaldım aliminiyum.
4. bölüme geçtim hala bi sik anlamadım.
rastgele tamamen meraktan başlayıp başroldeki çocuklara hayran olduğum dizi, aslında 1.sezonun sonunda tüm çocukların senaryoda ölmesi gerektiği yazdığı fakat tuttuğu için aynı çocuklarla devam ettiğini biliyor muydunuz?
keyif veren, güzel bir dizi.
80ler teması dizinin puanını epeyi yükseltmiş. o döneme canlı tanıklık edenler için bulunmaz nimettir muhakkak. ben de müziklerini acayip sevdim.
bunun dışında sayabileceğimizden fazla klişe barındırıyor. 40 madde falan holywood klişsesi sayabiliriz.
onun dışında fikirlerim madde madde;

- başta eleven olmak üzere bütün çocukların oyunculuğu başarılıydı. will çocuğum herkes diğerlerini övmüş ben de seni öveyim. içinden yaratık çıkma sahnesinden acı çekme sahnelerine kadar bütün sahneleri güzel kotarmışsın. çok minnoşsun zombi boy. o kadar yasadığın şeyler sana bir superpower olarak dönseydi keşke.

- o yaşlardaki koşulsuz tertemiz arkadaşlık çok güzel işlenmiş. büyüdükçe nasıl da yitiriyoruz ama.. üzerine çok şey söylenir.

-dizide klişenin dışına çıkan tek şey garip olacak ama steve karakteri. kötü çocuk olarak kalmıyor, karakteri değişiyor, canını tehlikeye atıyor falan.. normalde olsa çocuk kötü arkadaşlarıyla takılmaya devam ederdi. bu çocuk şu an jonathan'dan daha iyi bile diyebiliriz, söz konusu hiçbir zaman kendi aile bireyleri değildi sonuçta. 2. sezon sonunda nancy jonathan'ı seçmiş olsa da(klişe) steve'in ona aşkla bakması da üzdü doğrusu. ortalık klişeden geçilmiyor ama bu tarz bir klişeyi yıkmışlar, garip geldi.

3. sezonu olur da çıkarsa gerçekleşeceğini düşündüğüm bir klişe de ben yazayım: max'in abisi yüzde doksan gay, yüzde on biseksüel. steve şu an boştaki iyi çocuk olduğundan onu da adam edebilir belki. belki de hepsi çöp teorilerin, bilemiyorum.

dizi fena değil, ama işte insanlar ve onların abartmaları..
iki gündür akşam oturup bunu izliyorum şu an altıncı bölümdeyim. Açıkçası başrolde çocuk oyucular olduğu için pek de beklenti ile izlemeye başlamamıştım ama baya sardı. O dişsiz çocuk da pek tatlı amk elime bir geçirsem tokat manya yapardım onu o derece sevimli sıpa.
Arkadaş tavsiyesiyle başlayıp iki günde toplam on bölüm izlediğim sürükleyici dizi. Fringe'den sonra böyle bir diziye ihtiyacım varmış, iyi oldu. Umarım çok uzatıp da saçmalamazlar. Şimdilik iki sezon.
Genel olarak çok başarılı bir dizi olsa da benim gözümde Dark'tan geridedir.

Dark bunu ikiye katlar.
fantazi, macera sevenler için çerez niyetinde olan bir dizidir. izlenir mi evet tabii ki. beklentiyi yüksek tutmanın manası yok. bir (bkz: fringe), dark gibi bilimkurgu yapımı değildir.
eleştirilecek konu olarak ise senaryonun çocuklar üzerinden gitmesi benim gibi 40 yaş üstüler için biraz sıkıcı oluyor. çocuk maceralarından öteye geçmesi gerek.
bekliyoruz.
Adam olacaklar çocukların 3.sezon trailerı gelmiş hadi bakalım, şarkı seçimi zaten kalp*
https://www.youtube.com/watch?v=YEG3bmU_WaI
gözümüzün önünde ergenliğe girdiler be.
hiçbir şey anlamadığım saçma sapan bir netflix dizisi. bu diziyi abartanların yarısı da anlamamıştır zaten. toplum olarak zeki gözükmeyi seviyoruz.
daha yeni arkadaş zoruyla başladım. çok geçmeden bitirdim. konusu orjinal değil ama konusu dışında her şeyi orjinal. anlatım tarzı, atıfları, içtenliği ve en babası cast ı. abi o nası oyunculuktur? 14 yaşında ergenlerin içtenliğini saflığını nası verdiniz? ben niçin mike ve eleven kavuştuklarında 28 yaşında kıllı göbekli halimle yastığa kafamı gömdüm? dustin o nasıl sevimliliktir ibne? 4 temmuz da 3. sezonu yayınlanacak bu arada.
Geliyor gönlümün efendisi sadece iki gün kaldı. Sıpalar ne yaptı acaba fragmanlara bakılırsa eşşek kadar olmuşlar.
https://www.ntvspor.net/v...216a81e9c4c?_ref=infinity

galatasaray da durur mu yapıştırmış cevabı.

-stephen king'in "o" kitabını anımsatan epey iyi bir dizi.
--spoiler--
çok yaşa yoldaş! açıkçası 3.sezonu beğendim. el'in gözlerinin abd bayrağı ile kapadığı o sahne (bkz: swh). sezon eğlenceli falandı ama benim anlamadığım bi şey var. red army abd'de toprağında ve ameriga'nın bundan haberi yok.
--spoiler--
3. sezonun ilk iki bölümünü izledim. beklentimi karşılamadı. ilk iki sezondaki tadı alamadım.
3. Sezon maalesef ilk iki sezona göre baya sönük geçti. Önceki sezonlar dırama ağırlıklıyken bu sezon komedi ağırlıklı olmuş ve çok da yersiz olmuş. Dizi de Bol bol taşak muhabbeti ve espiri yapılmaya çalışılmış. Bütün karakterler adeta komik bir şeyler yapmak için birbiri ile yarışıyor. Buna hiç gerek yoktu komedi sahnelerini çocuklar gayet güzel ve ayarında veriyorlardı önceki sezonlarda. Dizinin yan kötüsü ruslar bile gevşek gevşek hareketler peşinde hoş Ruslar senaryoya resmen dolgu malzemesi olarak konmuş o da başka bir konu. Will karakteri aşırı derecede geri planda bırakılmış tek rolü ensesiden huylannası olmuş. Ve netfilix yine kaşla göz arasında bu karakteri eşcinsel yaptı. Allah tan abuk sabuk bir sahnesi olmadı.
3. Sezonu gelmiş lakin diğer 2 sezona göre biraz boş gelmiş dizidir.

Tat vermemiştir.
4. Sezona iyi birşey çıkmazsa bu dizi fıs diyebileceğimiz bir nitelik taşıyor ama son bölüm açık kapı cooper kayıp , el’in güçleri de fıs ama kim ne derse desin 4. Sezon tahminimce yine 8 veya 9 bölüm falan olur aynı şekilde açık kapı kullanıcılara azap çektirirler.
Öncelikle 80'ler ambiansını müthiş yansıtan bir dizi olarak bence tarihe çoktan geçti. A'dan z'ye o kadar güzel araştırılmış ve eklenmiş ki diziye ; bir an kendinizi o yıllarda buluyorsunuz.

Netflixin çoğu tırt olan diğer yapımlarına göre açık ara önde olan bir dizi idi ilk iki sezonu ile. 3.sezonda ise biraz ivme kaybetmiş gibi geldi bana. Hani serinin ilk iki filmi tutunca üçüncüyüde çekelim nasılsa gişe yapar mantığı var gibi idi. Gene de özlediğimiz karakterleri birarada görmek keyif verici bir aksiyon oldu bunca zamandan sonra.

Özellikle son sahne ile 4.sezona göz kırptılar. Ama daha iyi bir 4.sezon gerekli ki izlenebilirliliği fazlalaşsın. Ki Zaten çocuklar gün geçtikçe büyüyor en fazla 2 sezon daha gider diye düşünüyorum.

--spoiler--

ilk sezondan beri çok yakıştırdığım joyce ve jim hopper ilişkisi gene başlayamadı. Hatta jimin ölüm sahnesi beni çok üzmesine rağmen umutla beklediğim son sahnedeki ; "amerikalı" sözü yüreğime su serpti.
Demek ki jim abimiz sadece Gönüllerde değil senaryoda da yaşıyor.

--spoiler--

Çok bekletmeyin be..
ayıp olmasın diye izlenen tırt dizi. başarılı olduğu tek kısım geçmiş dönemi yansıtabilmesi. bu da geçmişe özlem duyan insanlarda güzel izler bırakıyor. onun dışında bir esprisi yok.
ilk sezon süper, 2. eh işte, 3 ise harcadığımız vakte yazık şeklinde ilerleyen vasat bir abd propaganda dizisi.

artık eleven ın takır takır insan öldürmesini, kimsenin sallamamasını falan geçtim,
-bütün ruslar salaktır,
-salak olmayan bilimci ruslar haindir, 2 burgere satar ülkesini,
-salak ruslar o kadar salaktır ki şifrelerini çocuklar bile çözüp, gizli üslerine girebilir.
-bir sonraki sezonda da bu afacanlar hooper denen dallamayı kurtarır hazır rusyaya girmişken bari moskovaya kadar girip ülkeyi ele geçirin amk? ne de olsa rusların en iyileri bile bir dallama şerif karşısında paramparça oldu, hooper ve 5 gerizekalı çocuk rusyayı oradan da çini ele geçirsin, hep beraber burger yesinler. senaryonuza sokayım.
-yaratık yani mind flayer tam bir mal olarak dizayn edilmiş, arkadaşım sen süper psişik güçlere de sahip değilmisin? ne diye en son alışveriş merkezinde milleti arıyorsun seslerin falan peşine düşüyorsun, gir zihinlerine parçala hepsini.
-o kadar insanı öldürdü kimsenin umrunda değil, ve ölenlerin hepsi de kurtarılabilirdi.
reklamlarından gına gelen dizidir. o kadar çok reklamını gördüm ki diziyi izlemeden bitirmiş sayılabilirim.