bugün

wind of change dışında en çok bilinen scorpions şarkısıdır.
90'lı yıllarda genç olup da bu şarkıda dans etmemiş, bu şarkı eşliğinde aşk yaşamamış insan evladı yoktur.
scorpions'un en çok bilinen ve en harika şarkısı.
kelimelerin yetmediği, bir scorpions şarkısı. en yüce şarkılardandır kendileri. dinlemeden ölmeyin abicim.
sonata arctica'nın kahkahalar eşliğinde bir coverı mevcuttur o da güzeldir.
winamp'ı "repeat: track" moduna almak suretiyle 3 saattir aralıksız dinlediğim parça. doyamıyorum.
aşk acısı çekenlerin acısını 2'ye hatta 3'e katlayan parça.

bir arkadaşımın sevgilisi 20 günlüğüne bir yere gitmiştir. gittiği günün gecesi yaşanan diyalog:

- abi resmen aşk acısı yaşıyorum ya :S
+ still loving you açayım o zaman sana.
- aman abi açma şu şarkıyı, daha fena oluyorum.
love, our love diye çığırıldığı an unutulmazdır. ama nafile, kadınlar zavallı duruma düşen erkeklerden nefret eder.
kelimelerin kifayetsiz kaldığı scorpions şarkısı. güzeldir, harika sözleri vardır, ballad şarkıların efendisi bile diyebilirim. evet evet.
Dinledikçe gençliğimi hatırladığım harika scorpions şarkısı.
sonata arctica versiyonunu ısrarla tavsiye ediyorum. biraz daha hareketli farklı bir tadı var. iç kıyan türden söylemiyorlar yani.
aman ya ısrar falan etmiyorum, dinlerseniz dinleyin işte arkadaşım!
ing.hâlâ seni seviyorum.
sevgiliyle birlikte dinlemenin sözleri gereği abes olacağı şarkıdır. şarkı, eski sevgiliyi düşünürken, veya sevip de karşılık vermeyenler düşünülüp de dinlendiğinde daha anlamlı olur. yalnız ve yaralı kalplerin ölümsüz marşıdır. klibi de kanımca en iyi slow rock klibidir.
insanın kalbini durduracak derecede duygusal olan scorpions başyapıtı. gelmez bir daha böyle şarkı.
ölümcül scorpions şarkısı.insanı 6 dakikada alt üst eder.
"seni hala seviyorum" demek. * *
Her dinlediğimde kalbimi bir kez daha cız ettirten şarkıdır.Aynı zamanda duygu selinin sınırsız olduğu doyumsuz 'scorpions' ölümsüzlüğü demekte mümkündür.
2008 yazında canlı olarak dinleme fırsatı bulduğum harika şarkı.scorpions gelse kesinlikle yine giderim.
aslında bir insana fazla bağlanmamak gerektiğini bize gösteren scorpions şarkısıdır. Fazlası insana böyle bir şarkı yazdırtmakta ve aynı duygudaki milyonlarca insanı peşinden sürüklemektedir * . Müzik için evrensel bir dil diyoruz ve bu evrensel dilin içinde yazılmış en evrensel şarkılardan biri bu parçadır. Her dinlendiğinde üzendir. *
tüylerin - hadi bir havaya girelim - diyerek kalktıkları parçadır.
sözlerini açıp tekrar okuyun ve dinleyin ama eski sevgilileri veya kaybedilmiş aşkları değil...

kaybedilen kardeşlikleri, dostlukları, aileleri, düşünceleri, idealleri, hayalleri..; sizi bölenleri ve ayıranları, aranıza cektikleri duvarı ve... bir gün o duvarın yıkılışını...

(bkz: berlin duvarı)

ötekilerin hikayesine hoşgeldiniz...
her dinlendiğinde ağlamaklı olunan şarkıdır. genelde hüngür hüngür ağlanır da. (bkz: duygusalım geldi)
kanımca dünyanın en romantik şarkısıdır.
allah bin belanı versin şarkısı. gecenin ikisinde maziyi geçmişle bütünleştirmiş taptaze acı ve umut yüklemiştir bünyeme.
birçok cover'ı bulunmasına karşın, orjinalinin tadını hiçbirisi veremeyen şahane beste.
inanması pek bir güç de olsa, Berlin duvarına yazılmış olan şarkıdır.