bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkiyeye bir afrika ülkesinden futbolcu olarak gelen, türkçesi ve sempatik tavırları ile bir anda medya dünyasına sıçrayan ve en son olarak sabahları power fmde geveze ile birlikte radyo programı yapan, konuşması ile gülmekten yerlere seren, özellikle geveze ile oluşturdukları ikili ile oldukça eğlendiren siyahi multifonksiyonel insan.
    2 ... devedikeni
  2. 2.
    en son televolede tavana cig kofte atarken gorulen afrikali futbolcu.cilgin danslariylada akillarda yer etmistir.
    4 ... innocence
  3. 3.
    (bkz: bana pizivink didi)
    2 ... selmagezinir
  4. 4.
    zamanında akın selle beraber "akın akın kompela" isimli televizyon klasigine imza atmıstır.

bana pezevenk dedi sozunun asıl sahibi fernand coulibaly ile beraber turk futbolunun 90larda akılda en cok yer eden isimlerindendir.
    2 ... ne diyosun anlamadım
  5. 5.
    (bkz: akın akın kompela)
    ... chilavert
  6. 6.
    (bkz: pezevenk)
    ... butch coolidge
  7. 7.
    gevezeyle her sabah yaptığı programda attıkları kahkahalarla güne harika başlamamı sağlayan kopyanın aslı.
    ... yalnis
  8. 8.
    ülkemizde en son çanakkale dardanelspor da oynamıştır. o zamandan kalma tezahüratları ise,

semtimiz erkek semti,
    boru döşeriz boru,
    allahım sen bunları,
    (steve) kompela'dan koru!

işte bu adamdır,
    steve komphela
    ... serander
  9. 9.
    futbol hayatını güney afrika'nın bir takımında antrenörlük yaparak sürdürdüğü söylenen futbolcu.
    ... salca
  10. 10.
    türkiye' de çapkınlıkları ile ünlü siyahi oyuncu.
    hiç unutmam bir keresinde, en son çapkınlığı ile ilgili bir soru geldiğinde, verdiği cevap çok manidardı.
    - abiii vallaaa bu son!!!
    3 ... komikimben