1. 1.
  her karesi bir silindir gibidir. filmi dinlenmek ve iyi vakit geçirmek için seyredenler hata ederler. muhteşem bir filmdir.
  17 -1 ... proscons
 2. 2.
  ing. pesine dusen, takip eden, rahatsiz eden kimse. * *
  8 -1 ... confusedy
 3. 3.
  ben, yani eski adıyla prometheus desmotes.
  3 -3 ... stalker
 4. 4.
  Arkady and Boris Strugatsky kardeşlerin roadside picnic isimli kitaplarından uyarlama tarkovsky filmi.
  3 ... guilt and regret
 5. 5.
  starcraft 2 de dark templar işlevi görecek yeni ünitenin adı.
  1 ... jusenas
 6. 6.
  birinci nesil yazar olmasına karşın ilk 'hoşgeldin'ini henüz benden almakta olan yazar.
  (bkz: hoşgeldin)

  düzelti: yav zaten buradaymış da rumuz değiştirmiş, olsun ben 'hoşgeldin' diyorum yine de ona.
  1 -1 ... yasakani
 7. 7.
  filmin en önemli 3 karakteri tarkovsky'nin birer yansıması gibidir. profesör yaşama karşı, hakikate karşı nötr bir duruş sergilerken, yazar bir umutsuluk içindedir ve tümüyle denemese de büyük bir karamsarlık içindedir. stalker* ise gerçek mutluluğu yaşadığı yerde değil bölge'de bulmuş olan bir insandır; insanlara yol gösterirken gerçeğin ne olduğunu merak etmez. umutsuzlara, zayıflara yol gösterir sadece. bu üç karakter de andrei tarkovsky'nin sanatçılığının ve insanlığının üç yönünü yansıtır ve bu yolculuk sırasında üçünü de üstü kapalı bir anlatımla betimler.
  9 ... jackmartins
 8. 8.
  1979 sscb yapımı mükemmel bir tarkovski filmi. bilim kurguya farklı bir bakış açısı sunan bu yapımda şahsım adına en dikkat çekici sahne treleybüs ile bölge'ye giderlerken raylardan gelen sesin bir müddet sonra müziğe dönüşmesiydi. sahneler aşırı derecede durgundur 2 süper film birden tarzı seyirci profiline sahip kişilerin ikinci film olarak seyretmeleri önerilmemektedir. filmin kendi içerisinde bir felsefesi olup sanki hayatın sırrını kulağınıza fısıldıyormuşçasına mükemmel repliklere sahiptir. Sağlam kafayla seyrederseniz filmden alacağınız zevk katlanarak artacaktır.
  6 ... de sade ft baudelaire
 9. 9.
  kim olduğunu bilmediği, hiç tanımadığı kişiler hakkında oldukça kibar(!) entryler giren medeni(!) şahış?
  (#1887742)
  1 ... cryptic
 10. 10.
  s.t.a.l.k.e.r - shadow of chernobyl oyunu, çernobil faciasından kurtulan ve orada yaşayan insanların maceraları ile ilgili bir fps. oyun, mutasyon geçirmiş canlılarla, normal canlılar arasındaki hayat mücadelesini konu alıyor. detaylı grafikleriyle, benchmark için ideal oyunlardan biri.

  http://www.stalker-game.com/en/
  http://games.rapidshare.c...games/2007/04/stalker/en/
  1 ... dewe