bugün

her karesi bir silindir gibidir. filmi dinlenmek ve iyi vakit geçirmek için seyredenler hata ederler. muhteşem bir filmdir.
ing. pesine dusen, takip eden, rahatsiz eden kimse. * *
ben, yani eski adıyla prometheus desmotes.
Arkady and Boris Strugatsky kardeşlerin roadside picnic isimli kitaplarından uyarlama tarkovsky filmi.
starcraft 2 de dark templar işlevi görecek yeni ünitenin adı.
birinci nesil yazar olmasına karşın ilk 'hoşgeldin'ini henüz benden almakta olan yazar.
(bkz: hoşgeldin)

düzelti: yav zaten buradaymış da rumuz değiştirmiş, olsun ben 'hoşgeldin' diyorum yine de ona.
filmin en önemli 3 karakteri tarkovsky'nin birer yansıması gibidir. profesör yaşama karşı, hakikate karşı nötr bir duruş sergilerken, yazar bir umutsuluk içindedir ve tümüyle denemese de büyük bir karamsarlık içindedir. stalker* ise gerçek mutluluğu yaşadığı yerde değil bölge'de bulmuş olan bir insandır; insanlara yol gösterirken gerçeğin ne olduğunu merak etmez. umutsuzlara, zayıflara yol gösterir sadece. bu üç karakter de andrei tarkovsky'nin sanatçılığının ve insanlığının üç yönünü yansıtır ve bu yolculuk sırasında üçünü de üstü kapalı bir anlatımla betimler.
1979 sscb yapımı mükemmel bir tarkovski filmi. bilim kurguya farklı bir bakış açısı sunan bu yapımda şahsım adına en dikkat çekici sahne treleybüs ile bölge'ye giderlerken raylardan gelen sesin bir müddet sonra müziğe dönüşmesiydi. sahneler aşırı derecede durgundur 2 süper film birden tarzı seyirci profiline sahip kişilerin ikinci film olarak seyretmeleri önerilmemektedir. filmin kendi içerisinde bir felsefesi olup sanki hayatın sırrını kulağınıza fısıldıyormuşçasına mükemmel repliklere sahiptir. Sağlam kafayla seyrederseniz filmden alacağınız zevk katlanarak artacaktır.
kim olduğunu bilmediği, hiç tanımadığı kişiler hakkında oldukça kibar(!) entryler giren medeni(!) şahış?
(#1887742)
s.t.a.l.k.e.r - shadow of chernobyl oyunu, çernobil faciasından kurtulan ve orada yaşayan insanların maceraları ile ilgili bir fps. oyun, mutasyon geçirmiş canlılarla, normal canlılar arasındaki hayat mücadelesini konu alıyor. detaylı grafikleriyle, benchmark için ideal oyunlardan biri.

http://www.stalker-game.com/en/
http://games.rapidshare.c...games/2007/04/stalker/en/
açık radyo da yıldırım arıcıve fatih rağbettarafından perşembe geceleri yapılan programdır.
#1914617 no lu entrysiyle olaya noktayı koyan yazar *
yazisini gordugum, unutmadigim, unutmayacagim yazar dostum. her zaman yanindayim.
kamuflaj pantolonlu bir g i joe karakteri. saçı sakalı sarıdır, bee geesin çamyarması vokalistine benzer. sesi de o kadar ince midir, bilinmiyor.

ek: ilk g.i.joe adamımdı. duygulandım.
Baldur's Gate 2 adlı oyunda bir ranger kiti. Backstab ve 3 tane mage*** büyüsü yapma özelliğine sahip buna rağmen deri zırhtan* iyisini giyemez.
uzak diyarlardan iyi biri.
yazardır.
sohbeti hoş, kibar olan bir yazar.
müzikten anlayan yazar.. Açtığım her başlığın altında, yazdığı sağlam bilgilerini görüyorum. (bkz: selam etmek)
fi tarihinde yazılmış bir girdi*si yüzünden üç gün evvel süresiz* çaylaklık cezası alan, iki gün sonra da hiçbir açıklama yapılmadan cezası kaldırılan yazardır. moderasyonun akla mantığa sığmaz uygulamalarından, sözlük formatının garipliğinden bıkıp usanmıştır. istense, benzer gerekçelerle her hafta yeni bir ceza alabilecek kadar da * tehlikeli girdisi vardır. piyango hangi tarihte vurursa artık...

yazmaya da niyeti kalmamıştır ya, bir avuç güzel insanın muhabbeti olmasa verdiği bunca emeği düşünmeden çekip gitmeyi düşünmektedir.
bir gün, saçlarımız ağardığında ve kendisi çok uzaklardan bir sigara sarımlık umutlar getirdiğinde, hani belki bi' ihtimal çocuklarımız ilkokul çağına geldiğinde karşılaşırsak, ya da kendisi o meçhul kasabaya yerleştiğinde yazacağım gönderilmemiş mektuplara yapıştırdığım pul, yalnızca özlemekle müsemma iken, saatleri "tatanga" ya kuracağım yazar.
çok karamsar havada geçen, umuda doğru yolculuğu işleyen, izlendikten sonra "sinema" kavramını temelden değiştiren, "yönetmen ne iş yapar", "film nasıl çekilir" gibi sorulara cevab veren mükemmel film!
nazik yazar.hoş muhabbet kişisi.
müzisyen yazar, gözlerinden birikimli olduğu okunandır. müziğini canlı canlı dinleyeceğimdir.
bursa zirveleri sayesinde tanışma fırsatı bulduğum birinci nesil yazar, düşünür, müzisyen...*

itiraf edeyim; bursa hoşsohbetler zirvesinde yediği tostta gözüm kalmıştır...***