bugün

hareketlilik gerektiren şey. çok iyidir, gereklidir.
https://distilleryimage2....1e1b7ea22000a1cbb16_7.jpg
türk gençliğinin kurtuluşudur. cumhuriyetin kurulmasının temelinde de genç ve dinamik olmadı, sağlam bedenin sağlıklı fikirler üreteceği düstuurndan yola çıkılarak 23 nisan ulusal egemenlik çocuk bayramı ve 19 mayıs gençlik ve spor bayramında gençleirn kendini tanımaları, bedensel farkındalıklarını geliştirip vizyon sahibi olmaları için bu bayramlar sportif faaliyetlerle kutlanmaktadır. fakat atatürk'ün devrimleri biirlerinin canını sıktığından bu bayramlar 2012 yılında ne yazık ki kutlanmamıştır...
uzun zamandır ara verildiği zaman başlanması zor olan aktivite.
can'dır. bayram tatili yüzünden yapamıyorum deli oluyorum resmen bağımlılık.
frizbidir.tüm sporlara bedeldir.
disiplin gerektiren vücut ve beyin koordinasyonu sonucunda oluşan aktivitelerin tümüdür. gündelik hayatı daha anlamlı kılar. daha güzel bir vücuda sahip olmanızı sağlar, aynı zamanda kendinizi daha zinde hissetmenize sebep olur. hangi spor dalında olursa olsun bilinç çok önemlidir; bilinçsizce yapılan hareketler sizin veya partnerlerinizin sakatlanmasına sebep olabilir. örneğin vücut geliştirme sporuyla uğraşan insanlar yüksek ağırlıkları kaldırırken bellerini bükmeden bacaklarını kırarak ağırlığı kaldırmalıdırlar. yoksa bellerinde ciddi sakatlıklar oluşabilir.
90'lı yıllarda bir dönem yayın yapmış * sonraki yıllarda kapanmış olan bir spor gazetesi.
(bkz: spor gazetesi).
bıraktıktan sonra eksikliği hissedilen, kilo vermek için dönemsel olarak yapılması gereken değil bir alışkanlık haline getirilmesi gereken fiziksel aktivite.
gün içerisinde en uygun saatin 16.00 olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır.
tüm kupalara lanet olsun, spor budur:

https://www.youtube.com/watch?v=ngzyhnkT_jY
Kimileri icin yalnızca Sevişmektir.
fiziksel ve zihinsel olarak ikiye ayrilan aktivite.
Spor yaptıkça, geç yaşlanmak zor değil, yeter ki spor yapalım!
yalnızca fiziksel değil zihinsel faydaları da bir hayli fazladır. fareler üzerinde yapılan deneyde fiziksel alıştırma yapan denekler gerginliğe, strese karşı hareketsiz deneklerden daha dayanıklı çıkmıştır. bir başka deyişle ne kadar çok vücudunuzu çalıştırırsanız stresi, zihinsel sorunlarınızı o kadar çabuk atlatıyorsunuz.

http://well.blogs.nytimes...xercise-can-calm-anxiety/
ülkemizde adeta sadece futbol olan aktivite.
naalesef ulkemizde ne gerekli destegi nede kulturu bulunam aktivite.yurtdisinda bayanli erkekli yediden yetmise herkes spor salonuna gider ve fit kalir biz ise milletce is adami oldgumuz icin hic bos vaktimiz yoktur ve ayrica kasli erkegin pipisi kalkmaz yada gobeksiz erkek balkonsu evdir.sonra ortlama hayat yasi 70 deriz. kusura bakmada bilader cok bile.
Yururken yaziyorum, spor merkezinden. Sakin olaki heveslenip giderim diye bir yillik falan yazilmayin sonra ya yanmasin diye tipis tipis gitmek zorunda kalirsiniz ya da gitmez giden paraya acirsiniz.
zinde olmak, kendini iyi hissetmek icin yapilan is.
vücudumuzun gelişmesi için yapılan şeyler mesela zayıfken kilo vermek kiloluyken zayıf olarak devam etmek. zayıf olmak güzeldir.
ülkemizde hala bir lüks olarak görülen aktivitedir.
fiziksel faydalarını zaten biliyor ama hem beynin çalışmasına müthiş bir yardımı dokunuyor ve üstelik olası depresyon gibi ruhsal sorunların başlamadan önüne geçiyor. tüm bu somut yararlarının yanında ülkemizde hala gerek zaman gerek para açısından kaynak bulunamayan eylem.

bir de son zamanlarda bana mı öyle geliyor bilemiyorum ama spor aksatınca getirdiği vicdan azabı nedeniyle bazı kitleler arasında dinin yerini alıyor gibi.*
gerçekten zamanınız ve paranız yoksa en azından evinizde şınav, mekik, bar bulabilirseniz barfiks gibi vücut ağırlığınızla yapabileceğiniz egzersizler yapmaya çalışın. tabi kilo fazlanız var ise önce koşmanızda fayda var.

kaliteli, sağlıklı ve mutlu bir yaşam için spor yapın yakınlarınıza da yaptırın efendim.
Spor sağlıklı bir hayat için gerekli olan bir ihtiyaçtır.
Spor yapmak yaşamımız için önemli olan bir etkinliktir. Çeşitli spor etkinlikleri bulunmaktadır. Bazı etkinlikler araç gereç kullanarak yapılır. Örneğin pilates topu, halter ve daha bir çok araç gereç kullanılarak yapılan sporlar bulunur. sitesinde de kolaylıkla spor ürünlerini bulabilir isterseniz de satın alabilirsiniz.
spor salonuna gidildiginde yapilmayan evde olunca usenilen fekat yapilmasi elzem sey. kahrolsun bagzi seyler.
vg olanına 3 ay ara verdikten sonra bugün başladığım hem motivasyon hem ağırlıkları kaldırırken setleri tamamlayamadığımdan dolayı uzun süreli ara verilmemesi gereken eylem.

şu an bu yazıyı yazarken kollarım, omuzlarım kasılmış bir halde yarın fena bir kas ağrısı çekeceğiz hayırlısı çarşamba yine spor var düzeni tutturana kadar 1-2 hafta dişimizi sıkacağız artık.
güncel Önemli Başlıklar