bugün

what is organ?
organ is a sanayi...

türünde aynı zamanda güldürenleri de vardır.
Adi ustunde insanin kan dolasimini yavaslatip, midesini bozan esprilerdir.
aslında bu espri sahiplerini zor durumda bırakan esprilerdir.
x-ooo y hanım ne zamandır görüşemiyoruz zayıflamışsınız!!
y-ay x'cim öylemi sağol
x-evet ama kişilik olarak!!
y-vurun buna.
-sevgilim biliyor musun sen saraylara layıksın..
-ay çok şirinsin ya canım benim
-ama simit saraylarına!!
genelde adamın biri diye başlanılan esprilerdir sonucunda ise insanlar linç girişiminde bulunabilir genelde aayyyyy iğreeeenç diye karşılık alınır bu esprilerde ama gerçekten güzel olanlarıda vardır.
-devrimciler geldi abi!
-ee?
-bizi deviricekler. ahahahaha
-arkanı dön. hızlı ve emin adımlarla uzaklaş.
yılbaşından bir kaç gün önce yılbaşından sonra görüşeceğin birisine "seneye görüşürüz" demektir
(bkz: igrenc espriler)
(bkz: igrenç diyaloglar)
Yeterince komik olmayan espirilerdir bunlar, bazen sadece yapan kişinin aptallığı yüzünden güldürür. *
uzun süre gündemde olmayan, "difrize" konulmuş ve aradan uzun bir süre geçtikten sonra tekrar gündeme gelen, yerine ve zamanına uymayan yakışıksız esprimsi madde..
yapıldığında, yapan kişiye derin bir nefret besletmeye başlamasına rağmen ,dudağımıza küçükde olsa bir tebessüm konduran,her bünyenin kaldıramıyacağı,ishal olmaya sebebiyet veren olay..yapmayın
yapan kisi haricinde kimsenin keyif almadiği , yapildigi ortamda soguk ruzgarlar estiren espriler.
hararetle bir şey anlatırken ve karşısındaki kişi de olayı hayretle dinlerken olayı anlatan şahıs ondan sonra iştee ee..onbir! der ise bu mevzu gerceklesir..
insanı üşüten esprilerdir.****
-Eveeeet arkadaşlar filmimiz başlıyor,herkes yerine otursun,sessizlik istiyorum,take your positions
-Hangi position???
-Nasıl yani?Nasıl hangi position?
-Prepositions mı ahaahahaaa...
-iğrençsin,allah belanı vermesin...
(bkz: hatırla sevgilim ha arabayla)
sen okey oyna, stephen king.
(bkz: kusmak istiyorum)
- ben akşam gidelim dedim.

-coşkunda sabah.

-böööööööööö.
*sırtımı yağlar mısın?
-sırtın ne kadar hoş, çok güzel yanmış.
-am I a tencere?
-no I am not.

edit:arkadasların bazıları anlamamıs.. anlayamayanlar icin acıklama yapıyorum; emaye tencere üretiminde kullanılan bir alaşım türüdür.
mesela dolabın içinde söylenen espridir.
-iri ispanyol nasıl?
--soğuk
-adındır
-- ?
bir adam gülmüş, karısı lale kalitesinde espriler...
(bkz: cenk koray)