1. .
  sözlük kardeşliğinin pek gerçekleşmesinin mümkün olmayacaği olan j.r.r.türkien üçlemesi.

  (bkz: uludagsozluk)
  (bkz: eksisozluk)
  (bkz: privatesozluk)
  3 ... devedikeni
 2. .
  üçünü elinde bulunduran insanın türkiye de büyük bir güce sahip olabileceği ama kötü insanların eline geçmemesi gerektiğini konu alan bir hayali film.
  kötülükler kralının eline geçtiğinde olabilecekler:
  yazar alımları tek elde birleşir ve artık kimsecikler yazar olamaz. yazarların da kaba yerleri kalkar ve gerçekten şımarırlar. onlarda kötü olanın tarafında olduklarından kötü olurlar.

  iyilikler kralının eline geçtiğinde olabilecekler:
  yazar alımları hep açıktır. yazarlar girerler ve yazarlar bilgi içerikliler kalır diğerleri silinir. tabi kötü olanın(ssg'nin) çetesi hep tahrik eder iyi olanları ama onlar yılmaz çalışmaya devam ederler. sonra türkiye mükemmel bilgili insanların ülkesi olur çıkar. yazarlar mütevaziliklerinden kırılırlar.
  1 -1 ... markasiz
 3. .
  gücü elinde tutan sözlüklerin efendisi hobbit yazarlarına yaptırdığı sözlüğün gücünü kontrol etmek için, orta dünyanın tüm sözlüklerini yok etme görevini verir mordor un ork yazarlarına.
  ork lar ucu kıvrık balta bozması klavyelerine sarılırlar, orta dünyanın güzel insanlarına güzellik yapalım diye soyunan elf lerine karşı homurg homurg diye savaş açarlar.
  gandalf gelemez kurtarmaya onları nedeni bilinmez sebeple.
  ork lar kırar geçirir orta dünyanın düzenini.
  sözlüklerin efendisi karanlık dünyanın ikiz kulesinde keyifle arkasına yaslanır, sağında ve solunda uzanan güzellere daha sıkı sarılır ve son sözünü söyler, gittim gördüm yendim.
  ork lar bir yerlerini kaşırlar.

  (tamamen kurgusaldır, gerçek ya da sanal kimse ile ilgisi yoktur).
  ... sauron
 4. .
  (bkz: red house)
  1 -1 ... sinceicould
 5. .
  sözlüklerin boktanlaşması bir yerde komuniteye daha çok yeni adam almalarıyla gerçekleşiyor, sonra orası bir kamuoyu dışavurumu oluyor. toplumdan bağımsız hareket edemiyor, kendi öz dinamiklerini yaratamıyor.

  bu da bir takım saplantıları beraberinde getiriyor ahalide. bunların en belirgin olanı da, sözlüğün kendi literatürü, kendi genelliği bağlamında sözlüğün kendisiyle ilgili (ne olduğuyla ilgili bir eleştiri değil, sadece kendiyle ilgili bir eleştiri.) efendiler yaratıyor. aha bu efendi o efendinin ta kendisi.

  modern yaşamı bir yerde eleştiriyor gibi görünse de aslında onun kölesi olduğumuz, bir tane afedersin amınakoduğumun klavyesi bir de amınakoduğumun ekranıyla ne kadar kral, kralcı olduğumuz çok alakasız bir yerde güzel bir örnek teşkil ediyor bu duruma. uçmayı, uçurulmayı, yazarken ellerinin titrememesini çok önemseyen bireyler şeyoluyor. gittikçe toplumlaşıyor. öz birey statüsünden uzaklaşıyor. kendi fikrini yaratamıyor, temelde bir yaratım var gibi görünse de aslında herkesin bildiği şeyleri tekrar ediyor. ve en büyük sorun da bundan aşırı tatmin oluyor.

  kendi gibi olanları varediyor, olmayanları dışlıyor. sen de mal gibi bakakalıyorsun.

  efendisi/özü budur.
  1 ... postsoul
 6. .
  Üç entry göğün altındaki devasa Uludağa
  Yedisi ballı peteğindeki hovarda arıya
  dokuz entry ölümlü ekşilere,ölecekler ne yazık,
  Tek entry de göğün altındaki devasa Uludağa,
  Hepsine hükmedecek Bir sözlük, hepsini o bulacak
  Hepsini bir araya getirip karanlıkta birbirine bağlayacak
  Gölgeler içindeki Uludağ diyarında..."
  ... tasslehoff
 7. .
  yeryüzünde sözlükler ikiye ayrılır. uludağsözlük ve diğerleri.
  1 ... kratostol
 8. .
  (bkz: ssg)

  bizim için: (bkz: zall) * *
  1 ... seyir
 9. .
  orjinal adı lord of the sözlük*'tür.

  (bkz: sözlüklerin kardeşliği)
  (bkz: ikiz sözlük)
  (bkz: adminin dönüşü)

  (bkz: kıyymetlimizzz)
  2 ... cifors