bugün

nik değişikliği yaptığını tahmin ettiğim 4. nesil uuser... * * *
the last of the mohicans gibi bir şey galiba.
ilginç bir takma ada sahip yazar. bakalım bakalım neler yazacak?
eski takma ismi mitto olan yazar.

ayrıca, saçlarını kazıtmamıştır. mütemadiyen tokalarla bağlamıştır; iki ters, bir düz, iki ters, bir düz.. *

not: yok canım ne alakası var..
(bkz: kuzu kurdun yol fordun)
(bkz: serbest cagrisim)
(bkz: sun tzu)*
nickinde asalet yazan yazar arkadaşımız. gecelerin adamı. daha aynı başlıklara yazacak çok entrymiz var der tanrı dağından selamlar sunarız.
(#3087349) no'lu entrysi ile yillardir yasanan ve son iki aydir yeniden doruk noktaya cikan toplumsal cinneti en guzel sekliyle tahlil etmis ve belki bir cok kisinin yasadigi o cinnet haline disardan bakabilmesini saglamis yazardir...
josef stalin i tanimayan genclik'e armağanları ile gülümseten yazar.
(bkz: #3038515)
günün uyku ile geçmesi gereken kısmını sözlüğe veren değerli türk milliyetçisi.
'Toprakta gezen gölgeme toprak çekilince
Günler şu heyulayı da er geç silecektir.
Rahmetle anılmak ebediyet budur amma,
Sessiz yaşadım kim beni nerden bilecektir?'

mehmet akif'in dizelerinde kendini bulan yazardır sonkuzu.

bir haftalık çaylaklığından kurtulup yeniden sözlük camiasına geri döndü. çaylaklık sebebi ise, özetle, "salak olabilirim ama aptal asla" diyen birisi hakkında, "kendisine salak diyen gerizekalı da diyebilir." gibi bir ileti girmem ve bunun hakaret olarak algılanması. kadın, çarkıfelek'te "bizzat" yaktı "ünlü ve sözü" köşesinde. (reklamlarda gördüm) neyse..

ama öyle bir zamanda çaylak oldum ki, birçok günün anlam ve önemine dair ileti giremedim. 17-24 mart. üstünkörü bakılırsa neleri kaçırdım :

ceyhun atuf kansu'nun ölüm yıldönümü, 18 mart çanakkale, mersin'deki türk bayrağı olayı, gaspıralı'nın doğumgünü, nevruz bayramımız, aşık veysel, ilhan selçuk'a ergenekon soruşturması..vs.

kimileri için yazdıklarım bir önem taşımasa da belki de bir kelebek etkisini kaçırdık hep beraber. tek çaylak olmuş ve olacak ben değilim; ama ben, kendim için önemliyim.

kafanızı şişirdiysem, sürç-i lisan ettiysem affola. nitekim devrimci mücadeleniz sonuna kadar sürecektir tabiatiyle.

yüreğim nevruz arifesinde "ergenekon'dan çıkışın kılavuzu asena" diye şahlanırken, "dansöz asena" yüzünden çaylak yapılmak da bana has olsa gerek.
çaylaklığım döneminde ben de çok şey kaçırdığımı zannetmiştim. ama benden tam bir hafta sonra çaylak olan sonkuzu kardeşimiz de çok şeyler kaçırdığını düşünüyor. demek ki neymiş? çaylak olan herkes birşeyler kaçırırmış ama üzülmemek lazım. dünya dönüor ve hayat devam ediyor. tekrardan hoşgelmiştir kendisi.
kurda kuzu teslim etmiştir kendi ruhiyetinde. kuzu gibiyimdir damarıma basmayın kurt mu olurum demek istemektedir nedir?! kangal karşısında çaresiz kurt çırpınışdır bu. -çırpınan bir şey olarak kurt-
ayar yapacaksan 24 olsun. öptüm beybi.
kaliteli, seviyeli yazardır. sinirleri alınmış gibi sakin durup mantıklı cevap verebilmeyi başarabilen ender yazarlardandır.
hani it kopuk adama bulaşır ya * , hani şu insanın başına bela alabileceği cinsden olanlar, hani vurdunmu adam sayılacak olanlardan onlar bile bulaşsa muhatap olmayarak ağırlığını belli eden yazardır.
tanımam etmem ama kendisini yazdıkları kadar koyduğu tavırla gayet güzel tanıtmıştır.
sağlam duruşlu, sağlam karakterli uludağ sözlüğün en kaliteli kalemlerinden biri olan yazar.

--spoiler--
bu bayrak düşmez yere,
ölmedikçe sonkuzu.
--spoiler--

ne bu bayrak yere düşecek ne de herhangi bir kuzu ölecektir. ama önce herbirimizin sonkuzu gibi bazı değerlere sahip çıkması gerektir...
son kuzu değerli olur, bu da öyle.*
(bkz: son giden)
aylarca yazmayıp, gelir gelmez "gençliğe hitabeyi" yazdığı için 14 gün çaylak yapılan yazar.

yöneticiler, "14 günün hakkını helal edin".
ajdar sayesinde tanıştığım, sıcakkanlı yazar.
kuzuyu kurda teslim etse bile çakallara asla teslim etmeyecek olan yazar...!
duruşu, düşüncesi, fikirleri sağlam, sözlüğün en kaliteli yazarlarından biri..
ne demek istediğini 2 kelimeyle bile anlatabilecek, kimseyle polemiğe girmeden 2 kelimeyle cevabını tokat gibi vurabilecek kadar da zeki...
ayrıca sözlüğe geldiğim ilk gün, sözlüğün belki de sadece ''s''sinden haberdarken, yardımlarını esirgemeyip buraya alışmamı sağladığı için teşekkürü borç bildiğim insan.
yukarıda da söylenmiş, gerçekten, tek kelimeyle ifade etmek gerekirse ''değerli'' çünkü ''sonkuzu''..
kendini okutan iyi yazar. ancak bazı bazı "eeeh yeter bre" kıvamına gelince ironiye başvurduğundan yanlış anlaşılabiliyor.
DURSUN ÖNKUZU DAN ESiNLENMiŞ YAZAR.
Nicki bana büyük dava insanı dursun önkuzu'yu çağrıştıran ve sinemde bir buruk rüzgar estiren değerli gönül insanıdır. gecenin ilk vaktinden beri yazdıklarını incelemeye çalışıyorum. Hocam Gökçen tengrim seni sözlükten eksik etmesin diyorum.
Ezen bolsıngıl!
saygı duyulası yazarlardan birisi. * * * *
(bkz: razundara tjikuzu)*
eskinin iyi yazarı şimdinin siliği. sözlük yerine güncesine vakit ayırmak istemiş olmalı.