bugün

Vebali kendini bilmezlerin boynuna.

görsel

Türkiye'de yaşanan büyük ekonomik kriz ve işsizlik derinleşirken vatandaşlardan üzücü haberler gelmeye devam ediyor. Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir işçi cebinde kalan 12 lirayı eşine bırakarak yaşamına son verdi. 

https://www.yenicaggazete...basinin-drami-447328h.htm
Halkı bu duruma düşürenlerin ejder meyveli smoothie boğazında kalsın inşallah.
oysa ki uzaya çıkmamıza 1.5 sene kalmışken yaşanmış üzücü olaydır. pattis soğan dağıtımı da vardı abimizin haberi yoktu sanırım..

vebali kimin değil "kimlerin" boynuna herkes bir şapkasını önüne koyup düşünsün artık. büyük resim görmekte uzman olan adamlar normalde 1.3 saniyede çözmeliler bu durumu.
Çalışamayacak durumDa bir engeli mi vardı.

işsizlik Diyorsunuz, tarlada bahçede ucuza çalışacak işçi her zaman aranır. Hatta ucuza da değil, çay zamanı Karadenize gidip sezonluk çalışıp yılın diğer ayları yatanları tanıyorum.

Hadi hiçbir şey bilmiyorsun, hiç bir şey yapamıyorsun ayakkabı boya, kiralık refakatçılık yap, merdiven inssat sonrası temizliğe git, marketlerde çok alışveriş yapanların eşyalarını poşetlemesine yardımcı ol. Yine ailene ekmek parası çıkarırdın.

Sen intihar ettin kurtuldun, esin 12 lira ile ömür boyu o çocuklara bakar artık.

Edi: eksileyin pis tembeller. Siz istiyorsunuz ki sürekli yatayım, devlet bana her ay 5000 lira maaş versin.

edi2: tuzu kuru demiş birileri. bu tuz kendi kendine kurumadı. 15 yıldır dişimi tırnağıma takarak, gecemi gündüzüme katarak tek başıma kuruttum ben bu tuzu. buna rağmen kendime güvenip de 30 yaşıma kadar evlenmedim.
herkes kendi tuzundan sorumludur. hesabını yapamayan hem kendini hem ailesini işte böyle yakar.
allah kalanlarına sabır versin.
hükümetimizi kötü göstermek için intihar ediyorlar (!)

inanmayın.
insanların cebinde 12 lira, 128 milyar dolar nerede????
tembel diyenler kaç kişiye yardımcı oldu kaç kişinin yarasına merhem.

hangi dünyada yaşıyorsanız. ben de önceden derdim nasıl et yiyemeyen insanlar var diye varmış işte.

25 kuruşu eksik diye 1 ekmek alamayan insan gördüm demi garip 25 kuruş heralde yatarak masabaşı iş bekliyordu keyfine düşkündü.
Hani yoksulluk sorun olmaktan çıkmıştı .demek ki kastedilen sizin yoksullugunuz.ayni anda 4 5 yerden maaşları siz alıyorsunuz.
Milletin orasına koyanların ve bunlara yol verenlerin vebalini bu dünya daha da kaldıramaz artık.

Çamura baktıkça battınız yıllardır. Bu millet sizi affetmeyecek.
3 cocuk babası ve işçi? Türkiye'de?. Kusura bakmayın ama mal mısın amk derim ben bu adama. Tekrar edelim: Kimse evlenmek zorunda değil.
Bir akp kurbanıdır. Daha niceleri gibi..
birinin yattığım yerden bana 5000 vermesini istemem.
ama günde 12 saat eşek gibi çalışıp asgarinin altında da maaş almam.ben yıllarca okuyup kendimi donatmışken,birden fazla dil öğrenmek için kafa yormuşken hak etmeyenlerin benim istediğim yere gelmesini istemiyorum.Benim tuzum bu yüzden de kurumuyor.Zamlara maaşım yetişmiyor.anneme mi vereyim,eve mi yetiştireyim,eğitimime mi,kendime mi?
intihar eden bu insanlara allah gerçekten merhamet rahmet etsin öte dünyada.onların dünyasını cehenneme çevirenlere ve destekçilerine değil.
imansızlıktan ölmüştür. sen git parayı kumara yatır borç yap içki iç kötü şeyler yap sonra işlerin bozulunca intihar et. türkiyede bir ton işsiz adam var herkes intihar etse adam kalmaz ortada.
"sürekli yatayım, devlet bana her ay 5000 lira maaş versin" diyen herif... Haklısın galiba. Ne de olsa başımızdakiler atomu parçalıyor, yetmezmiş gibi kendini parçalayıp bölünüyor, bilmem kaç yerden böylece maaş alıyorlar.

15 yıldır dişini tırnağına takıp tuzumu kuruttum, diye övün bakalım. Yaşamın neler getireceğini kim bilebilir. inşaallah sen hayatta böyle çaresizlik çekmezsin. Sade sen değil kimseyi aşı ekmeğiyle, dahası ailesiyle sınamasın tanrım. Büyük lokma ye büyük söz söyleme demişler.
Çaresizlik insanın başına gelebilecek en büyük beladır. Acıyı elemi kederi hepsini beraberinde tutar getirir.

Allah bu durumdaki insanımızın yardımcısı olsun.
Açlıktan ölmek için bir deri bir kemik kalmak gerekmez. Yazıklar olsun.
sözlükte başlıklar.

128 milyar dolar nerede.

son 12 lirasını eşine verip intihar eden adam.

bu iki başlık bile...

iç ses: neyse, susayım.
Aslında mevzu sadece fakirlik değil. Umutları da talan edilmiş bir millet var ortada. Sadece parasızlık yüzünden intihar etmedi. Umutları tükendiği için bu ülkeden bir baba daha gitti.
akpye oy veren işçi kesimini etkilemeyecek olan intihardir.
fetöcü derler.
bu tarz haberleri maalesef ama maalesef artarak görmeye devam edeceğiz.