bugün

sokakta içme kapalı mekanda içme ne yapalım amk uzayamı çıkalım ?
(bkz: sikerler)
o kadar da değil. rahat bırakın insanları dedirtir.
Tuvaleti de yasaklamayin gozunuzu seveyim, sigara icmeden sicamayan arkadaslarim var.
Allah'ıımm ideolojik kaygı sahamız genişliyor. Her lafı götümüzden anlıyoruz. Biri bir şey söylüyor arkasına bin tane aptal takılıyor. Copy paste uslubunda gençlik ne hallere düşüyor.

Hangi sokak o emmi. Yahu bari açın iyi okuyun be ya. Yani insan duyduğu bir iddianın sağlamasını yapmaz mı alttarafı yeni sekme açık gugıllayacaksın yani..bir başlığa kanılır mı sazanlama. Bir de ciddi ciddi düşünüp yorum yazmış. Oy oy.

Ne sokağı, olur mu öyle şey. Bana kalsa sigara içeceğine bok iç ama işte özgürlükmüş.
sen o kadar fabrikayla, egzozla, kimyasal maddeleri arka sokaklara bırakarak atmosferin anasını becer, sonra gel iki nefeslik sigaraya bütün faturayı çıkar. hasiktir oradan!
haklı bulduğum yasaklamadır.
git beni rahatsız etmeyecek yerlerde iç lan, bana ne senin dumanından.
Içen adam nerde içecek sigara içmek için dağa mı çıkacak. Çocuk parklarında felan yasaklanması mantıklı ama sokaklarda yasaklanmamalı.
http://sozcu.com.tr/2014/...me-yasagi-geliyor-546598/

Lütfen sınırları ve de şartları okuyalım.
aldığın oksijenin tutumlu kullanılması gerektiğine kadar gider.
lanet olsun içimdeki tütün kokusu sevgisine ! yasaklamayın.
kapalı mekan sigara yasağına herkesden destek geldi 30 yıllık tiryakiler bile iyi karar içmeyiz amuha goyim dedi. ama bu yasağa kimse uymaz alışveriş merkezi önünde sigara içirtmeyecek bir adam var mı ? ben uymam şahsen sikimde dahi olmaz.
Çocuk parklarında ,parklarda spor aletlerinde bile ağzında sigarayla spor yapmaya çalışanlar var.
masaya vurup allah korusun dedirtecek durumdur.
An itibariyle vuku bulmuştur.
kalabalık sokaklarda yasaklansa fena olmaz.
iççemki.
benim gibi tiryakileri ırgalamayan durumdur. bizim burada insanların olmadığı ara sokak çoktur. oraya girer içerim. tırt yasaktır.
Tengir dayının beyin yakan tespitinin bulunduğu başlıktır. Kanser konusu ilgimi çekti ama araştıracağım.
Çok mantıklı, pandemi bitince de sürmesi gereken bir yasak bence. Sigara içmeyenlerin kapana kısılması yerine içenlerin kısılması gerek. Sokakta bile yürüyemiyoruz her içenin arkasından büyük bir duman yükseliyor.
O anda yürürken maske takmamasından bahsetmek bile istemiyorum şimdilik.
herşeyi çarpıtmayın sadece maske zorunluluğu olan yerlerde yasak.
Mükemmel bir olay, sigarayı bırakalı 2 ay olacak yıllardır eziyet çekiyormuşum hissi gelmeye başladı. Sokakta da içirmesinler içmek isteyen evinde hatta balkonunda içsin ailesindeki içmeyen fertleri etkilemesin.
Not: Evde içiyorken de balkona çıkıyordum.
(bkz: Nereye sıçacaklar)
sözde "maske indirmeyi engelleme" maksadı güden yasak.

çünkü sokakta artık insanlar maskesiz dolaşmıyorlar ama maske takanlar da "sigara" bahanesi ile indiriyor. sigara içen birisi olarak, sokakta yürürken sigara içilmesi veya otobüs durağı, park banklarında filan içilmesinden ben de rahatsızlık duyuyordum. hatta beşiktaş sahil ışıklarda, yeşil yansın da karşıya geçelim diye beklerken biriken kalabalıkta sigara içenler olunca uyuz oluyordum. bunların önüne geçebilir bir nebze.

ama diyelim ki, bomboş bir sokakta yürüyorsun, in cin top oynuyor. indir maskeni iç, buna da karşı gelinmemesi lazım bence.
Yerden göğe haklı bir yasak. Sigarayı bıraktık, şu sokakta, otobüs durağında ve buna benzer Kamusal alanda suratımıza duman üfleyen Tiplerden kurtulamadık. iyi oldu. Keşke kalıcı olsa. Eved.
Yarın defalarca kez ciğneyeceğim yasaktır.