bugün

çok basit: masum sokak köpeklerine dokunmaya kimsenin hakkı yok, olmayacak, deneyen de engellenecek.
tehlikeli sokak köpekleriyse barınaklara götürülüp rehabilite edilecek.
farklı düşünenle tartışmam bile.
mama lobisi dağıtılacak. saldırgan olmayan sahipsiz köpekler sahiplendirilecekler. saldırgan olanlar ve yasaklı ırklar için ise uyutulmadan başka bir çözüm görünmüyor.
itlaf.

Kimisi kalkıp masum it, tehlikeli it ayrımı yapıyor. Psikopat it rehabilite edilecekmiş! Yahu onun türü, huyu öyle, neyini nasıl rehabilite edeceksin? insanın psikopatını bile rehabilite edemiyoruz. Sahi, olmuşken aslanları, kaplanları da rehabilite edelim mi?

Evet bazı it türleri zaten psikopat. Fakat diğerleri de masum filan değil. Gündüz gayet sakin olan it, sürüye karışırsa geceleri gayet tehlikeli oluyor.
valla kimse kusura bakmasın, türkiye suç cenneti olmuş hırsızı tecavüzcüsü sokakta cirit atıyor. 30 suçtan dosyası olan adam suçüstü yakalanıyor buna rağmen adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor. siz hala sokak köpeği diyorsunuz. ya bi yürüyün gidin.
hem bu insanoğluna noluyor anlamış değilim. işimize gelmeyince bir hayvanı topyekün itlaf etme hakkını nereden alıyoruz.
itlaf edilmelidirler.
itperestleri sokak köpeklerinin arasına salmak. Hem itperest kardeşlerimiz akillanacak hem de can havliyle birkaç köpeği arada kaynatacak. Bir taşla kuş katliamı.
Bissuru boş arazi var az biraz bütçe ayrılarak barınaklar yapılsın. Doğa ile iç içe yaşasınlar. Barınaklar zorlu kış şartlarına uygun olsun . Köpekler isterse içerde isterse dışarda gezsin. Öldürme uyutma bunlar çok canice şeyler.
(bkz: itlaf)
uzak doğuya derhal ihraç edilmelidir.
ben çine satalım hem para kazanır hem kurtuluruz demeye gelmiştim mordak yazmış gidiyorum.
bu ülkede yıllardır herkesin ağzında lakin barınak falan yapılmıyor efendim. maalesef tek çözüm itlaf
çok karmaşık bir durum ne diyim bilmiyorum.
çin'e ihraç.

hem dış ticaret açığına faydası olur, hem çin'de gıda olarak tüketildiği için kaynak israf edilmemiş olur, hem sokaklarımız daha güvenli hale gelir.
Toplu itlaf. Tek çözüm.
yalnızca Kütahya'da ki köpekler bile tüm Çin'in karnını doyurur diye düşünüyorum. çok fazlalar ve çok büyükler. merkez kampüsün içinde kafamı nereye cevirsem köpek.
köpeği insanla eş tutan veya köpekleri adeta kutsal kabul eden sözde kendini hayvansever olarak tanımlayan bir takım yaratıkları öncelikle önlemek!
öncelikle kabul etmelisiniz ki bütün sokak köpekleri saldırgan değildir. masum sokak köpeklerine dokunmaya kimsenin hakkı olamaz.
sonrasında en uç çözüm barınaklarda yapılacak bakım ve rehabilitasyondur. başka bir şey kimsenin aklından geçmemelidir.
nokta.
Köylüleri sikmek.

O kocaman köpekler evlerden atılmıyor eşek siken köylüler koyun inek peşine salıyor çoğalınca yaşlanınca sağa sola atıyor.
niye köpek sorununa çözümü biz düşünüyoruz?

30 yıl önce ihl diplomalı, ipek sucuklarında muhasebeci olarak çalışan bir zat vardı. kendi çıktı "beni lideriniz yapın, ülkemizin sorunlarını en iyi ben çözerim. göreve talibim" dedi. milletimiz de itibar etti, inandı. on yıllardır bu vaatine karşılık millet kesesinden sarayda oturuyor. zaten koca ülkede sarayda oturan başka kimse de yok. o zamanlar "şu alyanstan başka bir şeyim yok" diyordu, şimdi dünyanın en zengin insanlarından biri.

bunun (yani vahşi köpek sürülerinin evlerinin önünde oynayan çoluk çocuğu kıstırıp yemesinin) dünya çapında, çözülemeyen bir sorun olmadığını da biliyoruz. konuşacaksak sokak köpeği sorununa çözüm bulmakla yükümlü kişilerimizin neden çözüm bulmadıklarını konuşalım.
sokak hayvanlarını severim başta söyleyeyim,fakat cidden bazıları tehlike arz ediyor. kuduz varsa yandınız. tek çözümü barınaklarda hayvancağızlara adam akıllı bakılması ve sürekli denetim yapılması. fakat mevcut hükumetle imkansız. toplayıp ormana atmak da canlarına kıymak da çözüm değil. tek yolu barınaklarda bu hayvanlara doğru dürüst bakılması.
hayvanlara dair tüm hizmet, aksesuar ve gıda-bakım malzemesini ötv kapsamına sokup, evciller için hayvanın ağırlık sınıfına göre sahibine yıllık sigorta bedeli çıkarmak, mama ve sair malzemenin her birine ce işareti zorunluluğu getirmek.. Devletin kendini kötü etmesine hiç gerek yok. Katliama da gerek yok; hem dışarıdaki, hem evdeki hayvan sayısı azalır, vergi kaçağı engellenir. Bu işten senede en az 2 milyar dolar vergi geliri elde edilir, vatandaşlarla hayvanlar karşı karşıya gelmez, devlet de marjinal çözümler almak zorunda kalmaz.
"Hayvancağizlara adam akılılı"
Tuhafbirinsan
(Bknz entry nick uyumu) ajanın teki damlamiş yine

Gidin barinak yapin siz bakin madem. benden toplanan vergiyle köpek bakılmasını istemiyorum buna kimsenin hakkı yok.
Bence ülkede tüm seçimler açık oy açık sayımla yapılmalı barinak yapip bakalım diyen kisilerden köpek vergisi toplayıp onların parasıyla köpek bakılmalı.
Bak bakalım sırf pislik olsun diye sacmalayan geri zekalı kalıyormu ülkede.
Sokakta, sahipsiz var olmaya çalışan, hayatın zorluklarını dibine kadar yaşayan kedi ve köpeklerin, korkutulmadan toplanıp, incitilmeden uyutulması çözümdür.
En uç çözüm tehlike içeren köpeklerin barınaklarda bakımıdır. Zaten tehlike içermeyen köpeklere neden müdahale edilsin ki ? Mantıksız olur. Başka bir şey düşünülemez.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar