bugün

Dead skin mask şarkısı güzel olan gruptur.
Riffleri muhteşem olup da soloları bu kadar boktan başka metal grubu var mı bilmiyorum. Çok seviyorum kendilerini, beni en gaza getiren başlıca gruplardan ama o sololar nedir be kardeşim ya? 2 tane gitaristsiniz bütün sololarınız vicuvdan ibaret.
en iyi albümü 1994 divine intervention olan grup. çıktığından beri dinliyorum gram sıkılmıyorum.
http://www.diken.com.tr/s...nin-videosu-ortaya-cikti/

98 harbiye konseri.
Bloodline şarkıları iyidir şimdi şey yapmayalım.
sik gibi grup. en iyi thrash metal albümü dedikleri reign in blood'da öyle matah değildir. son derece vasat, sıradan ve tekdüze. tom araya'nın en son sesi iyice gidikti, adam mikrofonda şarkı söylemiyor resmen tekdüze bağırıyordu. hadi onu yaşlılığa verelim, kerry king'in hiçbir armonisi olmayan 35 yıldır değişmemiş bodoslama karambol soloları, hiçbir şarkısında bass duyulmaması???

metallica ve megadeth'in yanında çöp. anthrax bile bunlardan iyi amk.
Basit ama gaz rifflerin adamları. Seasons in the abyss ' e kadar olan albümlerin hepsi çok iyidir. Sonrasında ise belki christ illusion sayılabilir. Ama gene de her albümde bir iki tane hit çıkarmışlardır.
Metalle ilk tanıştığım zamanlar aşırı dinlerdim hatta tapardım. Efsanevi bir çok parçaya sahip olan, dağılmış gruptur.
thrash metal grubudur dört büyüklerde yer alır thrash metal sevmediğim için hiç bir zaman dinlemedim.

(bkz: metallica)
(bkz: megadeth)
(bkz: anthrax)
Neden gelmediniz ki türkiye ye?
Dave mustaine’in slayer dağılmadan big four bir kez daha toplanmalı önerisi üzerine slayer ve metallica yerine kendi kafasında big four kadrosunu megadeth anthrax testament ve exodus olarak açıklamış şimdi bu adam troll mü yoksa kimse onu siklemiyor mu kafam karıştı biri de çıkıp hött dave sen ne diyosun lan demiyor neyse slayer e gelelim tam zamanında dağılıyor bu grup çünkü ununu eledi eleğini astı en sevdiğim parçaları da dead skin mask’tır dağılmadan önce tom babadan bi bass sesi duyaydık iyiydi ama neyse.
ing. Katil demektir.
son dünya turnesine çıkacağını açıklayarak üzmüş gruptur.
son dünya turnesine çıkıyormuş

https://www.facebook.com/...80390/?type=3&theater
hani bu gruba trash metal grubu derler ya; bence yanlıştır. o hız, o geçişkenlik slayer dışında hiç bir grupta yok. tamam şarkıları vs. thrash tabanlı ama onları bir isimle isimlendireceksek bu anca speed-thrash ya da speed metal olur.

slayer 1981'de kurulup ilk albümü olan show no mercy'yi 1983 yılında yapmış bi grup ki bana göre show no mercy'den daha iyi bir metal albümü henüz yapılmadı. yepyeni bir akım doğdu show no mercy ile, death ve black gibi türlere ön ayak oldu.

bugün biz dave lombardo gibi bir davul üstadı olmasa bir çok türü (speed, black, death, progressive) dinleyemiyor olacaktık. hangi açıdan bakarsak bakalım slayer bu yönüyle, bu camiada bir devrimdir.

hell awaits'den sonra yapılmış bir reign in blood albümü var ki metal müziğin tüm öfkesini dışa kusmuş gibi duruyor. metal müzik slayer ile özellikle de reign blood albümüyle öfkeyle tanıştı. bu öfke metal müziğe can verdi, bu öfke metal müziğinin asi duruşunu sertleştirdi. bugün slayer olmasa asla metal müzik bu kadar sert ve isyan dolu olmayacaktı.

ha bu iki albüm arasında bir de hell awaits albümü var ki dave lombardo'nun bakın ben dünyanın en iyi davulcusuyum dediği albüm olarak tarihe kazınmıştır. ayrıca hell awaits albümü içerdiği yüksek dozda şiddet, ölüm, şeytan gibi kavramlarla özellikle black metal'in evrilme dönemine çok büyük katkıda bulunmuştur.

ne açıdan bakarsak bakalım slayer metal müzik için bir mihenk taşıdır, kimse böylesine önemli bir grubu yok sayamaz.
raining blood, angel of death gibi şarkıları bulunan yaldır yaldır gruptur.
(bkz: slayer ın bok gibi bir grup olduğu gerçeği)
o kadar psikopattır ki "auchwitz" denilen alman utanç kampını dahi över şarkılarında. bunlarda din iman toz duman diyecegimiz şahıslar.
yeni albüm repentless hakkında:

(#29793901)

bu yoruma ilaveten. vakti zamanında benim için çok özel bir gruptu ama artık gitgide yavanlaştığı, sıradanlaştığı ve malum olaylardan ötürü artık eski havasının kalmadığını ve beni o kadar heyecanlandırmadığını zaten uzunca bir süredir kabul ediyordum. e onlarda bu devranın farkında olsalar gerek zeki adamlar neticede, ossursan milyonlar kere dinleyebilecek bir hayran kitlesi var, o yüzden kendilerini de pek değiştirmek gayretinde değiller. repentless albümünü bu kadar yavan bulduğum için çok üzülmüyorum, zaten bu kadar çalkantılı bir dönemden sonra en azından bir world painted blood ya da christ illusion beklemiyordum zaten. hayırlısı bakalım ne olacak geleceği.
repentless beni benden alıyor bu ara.
en iyi dönemi 86-90 arasıdır.
ve slayer.. ve yeni albüm..

herkesin bu müziğe başlama sebebi, veya merağı başkadır. bu grubu ilk dinlemeye başladığım zamanlardan bu yana sürekli her gelişmelerini yakınen takip ettim.
world painted blood albümlerinden sonra, pek umudum yoktu. Ancak son albümleriyle slayer kendini sanki yeniden yarattı!
thrash metalin babaları sahneye öyle bir çıktı ki, müziğin nasıl yapılacağı konusunda kimselere konuşma hakkı vermedi.
Defalarca kadronun değişmesine rağmen müziklerinde gerileme yaşamayan, dünyanın en iyi trash metal grubu.
orijinal kadrosu olmasa bile her türlü üteleyen grup. forever ulan.
metallica yı çok rahat domaltarak sikecek grup.