bugün

79. genava uluslararası motor fuarında tanıtımı yapılan, skoda'nın yeni aracı.
http://new.skoda-auto.com...eneva2009/Pages/home.aspx
bagimsiz tv programi top gear tarafindan dunyanin en iyi arabasi secilmistir.
toplamda bakıldığında her açıdan mantıklı görünen ancak 1,2 TSI motor ve DSG şanzıman kombinasyonuna sahip modelleri her türlü benzini içen otomobil.
makyajlı yeni skoda yeti'yi türkiye'de ilk kullanan kişilerden biri olarak diyebilirim ki direksiyonu gayet eğlenceli bi arabadır. 1.6 tdi motoru tam 105 beygir üretmekte ve dsg ile mutlu mesut geçinmektedir.sport modda daha eğlenceli olabilen yeti'nin yol tutuş limitleri de gayet tatminkar ki esp'yi asfalt yolda devreye sokmak için şekilden şekile girmek gerekiyor.

-bi donanım karmaşası var gibime geldi.bazılarında star/stop tuşu varken bazı araçlar anahtarı kontağa takılarak çalıştırılmakta.donanım seviyelerini incelemedim

-led gündüz farları yakışmış..araca asi bi hava katmış

-koltuk en üst konumdayken içerde bi ticari araç havası oluşsa da koltuğu indirip yere yaklaştıkça daha rahat bi oturma pozisyonu yakalanabiliyor.

-1.4 tsi 122 hp modelini de kullandım ki kendisi volkswagen'den tanıdığım bildiğim bi motordu.tdi'ya göre biraz daha seri(tdi'ya nazaran) ve performanslı hissettirmekte.

şurdan bakılabilir : http://arabamuhendisi.blo...ti-16-tdi-105-hp-dsg.html
2011 1.2 tsi 105 beygir gücünde ki modelini kullanıyorum.

Sınıfındaki araçlarla kıyaslanınca özellikle fiyat ve performans olarak çok ideal. Sürüşü zevkli ve yol tutuşu üst düzey. Özellikle DSG şanzıman aracı çok rahatlatıyor.

Bu tarz bir araç istiyorsanız ve bütçeniz belli seviyelerde ise düşünmeden alabilirsiniz. Cam tavan modelini tavsiye etmiyorum.
sebebini anlamadığım şekilde skoda nın en fazla kastığı modeli.gereğinden fazla iyi olan araç. skodaların tipik sorunu olarak fazla yakma durumu var mı bilemiyorum ama özellikle çocuklu aileye sahip olan ve sürüş zevki arayan babalar için ideal bir araçtır
Bu arabaya baktıkça Kemal Sunal'ın ekmeği cama bandığı sahne aklıma geliyor. Bir insanı arabaya bakınca heyecanlandıracak ne varsa hepsi Skoda Yeti'de vardır. Otur ekmeğini ban.
tipi pek hoş olmasa da, kullanması zevkli olan araç.
yalnız bugün kullanarak fark ettim ki araç tam benlik.

içi geniş ve ferah, malzemeleri kaliteli, yol tutuşu güzel, kullanışlı bir araç.
malzeme kalitesi neredeyse passat ile denk diyebilirim.

sahibinin söylediğine göre şasesi de golf 5 ve 6 ile passat b7 ile aynıymış.
çoğu parçası vw ile ortakmış.

lakin böylesine kaliteli bir araç tip olarak nasıl doblo'ya benzetilmiş aklım almıyor.
nasıl başardınız bunu? üstelik bir de suv olarak geçiyor.

yorumlarına baktım, kimse kalitesiz dememiş.
herkes benim gibi tipsizliğinden ve doblo'ya benzemesinden yakınmış.
Ulan skoda işte, her tarafı kalite olsa nolur
Ilk kazada konserve kutusu gibi bükülür o
Skodayı voksfagen almamışmıydı.
reis aynı paraya egea var.
egea'yı ortadan ikiye böler diye düşünüyorum yeti sağlamlık açısından.

vw'nin alt markası her halükarda fiat, dacia ve renault'dan iyidir.