bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  istanbullu sokak calgicilari.
  (bkz: bizon murat)
  4 ... munny
 2. 2.
  28 mart'ta babylon'da sahne alacak olan sokak müzisyenleri.
  grubun solisti murat: "tutunabilmek ve sadece para kazanabilmek için albüm yapmak zorundayız."
  3 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  istiklal'deki onca zontanın arasında gözlerin aradığı, tonla gürültünün arasında kulakların duymak istediği ses, tını...
  6 ... endless
 4. 4.
  bu adamların bir tek dertleri vardır , ama bir çokta sorunları bulunmaktadır .
  müzik yapmak için biraraya gelmiş , müzik yaparken üstündeki yırtık pırtık kıyafetlerden sıyrılıp yalçın kayalıklarla örülü çeşitli kuşların içinde barındıran bir dağa dönüşürler .
  dinledikçe içinizde bir yerlerde bi şeyler kopmaz aksine kopup gitmiş bazı hissiyatlar şarkıda vucud ve anlam bulur .

  şarkı sözlerinin büyük bir çoğu emprovize olup geçmişte yaşayan büyük ozanların şiirlerini ve bestelerini yaşatmaya devam ederler .

  kesinlikle değerleri ilerleyen yıllarda hatta yok olunca anlaşılacak olan müzik insanlarıdır .
  9 ... peter tırpan
 5. 5.
  * beyoğlu'nda sokaklarda şarkı söyleyen bir grup. kesinlikle amaçları popüler olmak değil. insan gibi yaşıyorlar ama değerleri bilinmiyor. istanbula gittiğinizde bi uğrayın beyoğlu'na ya da (bkz: özgürlük meydanı)'na sabahlara kadar şarkı söyleyen bu grupla eğlenin. göreceksiniz ki asıl müziğin kahramanları onlar. sanatçı dediğimiz insanlar onlar kadar mütevazı olmalı.

  * istanbul hatırası filmi'nde mükemmel bir şarkıları vardır. bu film sadece müziği için cannes film festivali'ne gitmiştir.

  * hangi şehirden daha çok talep gelirse oraya giderler ancak para buldukları zaman.

  Grup 1994 yılında Tunceli'den istanbul'a göç eden 2 arkadaşın diğer grup elemanlarıyla kaynaşması sonucunda oluşmuştur.imdat Freni adlı gurubun devamı olarak yola çıkan ve kısa sürede efsaneleşen bir gruptur.istanbul'da birbirlerinden kopmayarak sokaklarda kendi hallerinde müzik yapmalarıyla oluşmuştur.Genellikle sokaklarda müzik yapan bu grup,barlarda ve özellikle Barışarock gibi festivallerde boy göstermişlerdir.

  Repertuarlarının geniş bir bölümünü doğaçlama müzik,semahlar,deyişler,farklı tekniklerle ve Pir Sultan Abdal,Hayyam,Aşık Veysel,Neşet Ertaş,J. Coltrain,R&Blues,R.Shankar,Tanburi Cemil Bey,Ali Ufku Bey gibi ünlü isimlerin dizeleri oluşturmaktadır.Bu parçaları kendilerine özgün tarzlarıyla yorumlayıp dinleyicilerinin beğenisine sunmaktadırlar.

  duyduğuma göre parasızlıktan şarkılarını kaydettikleri harddisk'i satmışlar.
  bu mudur adalet ?
  14 ... darwen
 6. 6.
  geceden daha karanlık bir şey varsa oda gecedir ; acıdan daha acı bir şey varsa oda içinizde taşıdığınız acının kendisidir .

  bir seher vakti hiç gündüzü olmayan sokak lambaları misali aydınlatırlar bu adamlar şehrin sarhoş kuşlarını ve o kuşlar ki her güzele meyil verilmeyeceğini de bilirler ..

  bu da o kuşların diyarı olsun

  http://siyasiyabend.anatolianrock.com/index.htm
  10 ... peter tırpan
 7. 7.
  eskişehir doorsta,* konserleri esnasında gençlere sosyal içerikli mesaj vermesi neticesinde polis tarafında sahneden indirilen, bunun akabinde varuna kafede deli gibi muhabbet edip, hatta bi noktada gaza gelip polislerle kavga etmeyi planladığımız grup.

  b.m =bizon murat
  m. =memcosh

  b.m: *ittiler olum bizi memcosh o kadar yol geldik muameleye bak a.q
  m: aynen bizoncum çok ayıp ettiler çook. neyse sıkma canını hadi bize gidelim orda devam ederiz
  b.m: yok olum ya biz döncez tren var beşte
  m: yapma yaa, abi bari bi araba ayarlayıp beni eve bıraktırtsaydın beaa
  b.m: *ittir lam
  2 -1 ... memcosh
 8. 8.
  hayatın gerçek yüzünü görmüş sokak müzisyenleri.çok da iyidirler.dinlesidirler.
  4 ... zula
 9. 9.
  yamulmuyorsam kürtçe 'gölgenin gölgesi' gibi bir manası var.
  bir anımı anlatayım da tam olsun,
  izmir kordon'da ben sırtımda gitar bizon da elinde şarap yürüyoruz,yanımızda kızlar tabii ki. karşıdan yavaşça gelen bir taksiye bizon kafayı koydu aniden. taksiden üç tane kalın bıyıklı amca indi ve ayakta duramayacak kadar sarhoş bizon'u arabaya aldılar ve hızla uzaklaştılar. biz kızlarla sahile uzadık, bir saat oldu olmadı bizon ağzı burnu kan içinde elinde iki şarapla yanımıza geldi. anlattığına göre herifler bunu önce iyi bir benzetmişler ama murat'ın çenesi hiç durmaz. elemanları güzelce bir dayak yedikten sonra kafalamış (o kocaman çenesiyle nasıl yaptığını allah bilir), onlar da sen artık bizim kardeşimizsin şeklinde iki şarap ve üstelik de taksi parasını da ısmarlayarak tekrar yanımıza göndermişler. bizon patlamış dudaklarıyla gülerken çok komikti.
  fazla kişisel bir entry olmaması ve silinmemesi açısından (bkz: hendrix kardeşler)
  ve ayrıca (bkz: dede)
  8 -1 ... ditty
 10. 10.
  (bkz: kara güneş)
  3 ... ottomanuel