bugün

siya siyabendin kurucusu , vokalistidir . sinirli , asabi , çok konuşan , derdi olan , derdini sokaklara vuran , sağıltan bir o kadar da kırılgan bir adamdır . sesiyle çağlayanları durduğu da rivayetlerin arasındadır .
istiklal caddesi'nde kendi (siya siyabend) grubunun cdlerini satarken rastlayabilirsiniz... kendi tanımlamasıyla "aç kaldığında" istiklal'de görünmektedir.. lakin cebimizde 20 ytl olmadığı için 73 şarkı içeren cd'sini 5ytl'ye vererek bize büyük bi kıyak yapmış ve delikanlılığını ispatlamıştır.. tavırları, hareketleri(yerde duran taşa vurması vs.) insana "tmm abi bu adamda bi ışık var, harbi adam.." yorumlarını yaptıracak denli sağlamdır... şarkılarının bir kısmı da mutlaka dinlenilmesi gereken parçalardır.. uzun zaman önce yaptığımız 20 dklık sohbet onun bende "harbi bi adam" olduğu izlenimini yaratmıştır vesselam...
tahminimce ömer hayyam hayranı bir kişi.

(bkz: siya siyabend)
beyoğlu'nun gerçek sahiplerindendir, dosttur, içtendir.
siya siyabend solisti.buğulu bir sese sahiptir kendisi.
sevilesi kisilik.

http://www.facebook.com/v...v=104984913510&ref=mf

mimikler,yetenek,dogaçlamalar harika yahu.
bizon = amerikan öküzü
murat = insan ?

sanırım sahnede takındığı parçalamacı tavrından ötürü kendisine takılmış güçlü bir lakap.
iyi bir sestir. aykırıdır. onu her an bir vapur iskelesinde demolarını satarken görmek olasıdır. albümleri çıkmamıştır. çıkmaz da.kendi tercihleridir.
kafası fena halde güzelken yaptığı muhabbetler ,anlattığı hikayeler pek kıyaktır.
barışarock festivalinde akşam vakti ormanın içerisinde oturulmuş sohbet edilmektedir.kafası fena halde güzel olan bizon gizli düşmanlardan ve etkilerinden dert yanmaktadır.
"öyle deme kardeşim ,olay sandığımızdan ,düşündüğümüzden çok daha ciddi.adamlar bir bomba yapıyor.ayarlıyor onu vücud ısısına ,bilmemneye .dna kodları şunlar bunlar .adam bombayı bi atıyor ;sen ben ayaktayız hiç bir şey olmuyor bütün lazlar patır patır dökülüyor .yada ayarlıyor adam bombayı bir atıyor ;herkes sağlam tüm kürtler bir anda ölüyor.ee nasıl oluyor diye soracaksın.cevap basit ; nanoteknoloji" .
muhabbet bitiminde suratlar da gülümsemeler oluşur.bira içmeye devam edilir.yarım saat sonra bizon yeni hikayeler anlatmaya başlar ,o karanlıkta sabah edilir.
"Parklar boştur, kanepeler ıslak" diye başlayan şarkısı ile aklıma kazınmış isimdir.
bir barışarock gecesi kafalar da oldukça güzelken şöyle tatlı ama bir o kadar da deli dolu muhabbetine şahit olmuşluğum vardır:

bizon: olum adamlar artık öyle bir abarttılar ki bu işi , inanamazsın .

bruce: amerika mı abi ?

bizon: tüm emperyalist güçler dostum . adamlar bir bomba yapıyorlar , vücut ısısına , dna'ya göre ayarlıyorlar .

bruce : nasıl yani ?

bizon : farzı misal adam bombayı ayarlıyor lazlara göre , boşnaklara göre , x milletine göre , bir atıyor bombayı , sana bana bir şey olmuyor ,tüm lazlar, boşnaklar , artık bomba kime ayarlandıysa onlar patır patır yıkılıyor , ölüyor .

bruce : abi anlamadım . ( kafalar da bir milyon )

bizon : olum anlamıcak bir şey yok , nanoteknoloji !!!

bruce : peki abi .

bu tatlı muhabbetimizin dışında az da olsa var olan tanışıklığımızdan gözlemlediğim , ortak arkadaşlarımızdan duyduklarım hepsi süper olumlu görüşler ve gözlemlerdir . süper bir adamdır , süper bir müzisyendir . öyle bir sesi vardır ki dağlar yerinden oynar , abartmıyorum . velhaslı kelam çok severiz , doğaçlamalarına hastayız , ne kafası bu şarkısına bayılırız . hiç susmasın , hep söylesin ...
murat serhasi toktaş olarak aradım lakin bulamadım kendisini sözlükte gerçek adıyla. meğer bizon olarak bilinirlermiş.

köprüyü geçmek adlı belgeselle tanıştım siya siyabend ile. ondan beri ayrıldığımız söylenemez.
eskiden yol keserdi taksimde murat abi. ne zamandır görmüyorum.

kendisini çok sevdiğimi belirterek bir ricada bulunmak istiyorum istiyorum. facebookta paylaşım yaparken lütfen harfleri bir büyük bir küçük yazma be abi! justin bieber fan sayfasına düşmüşten beter oluyorum o büyük l leri görünce. yapma gözünü sevdiğimin insanı.
Muhabbeti cok saglam olan biri.
Cok iyi bir muzisyen, piyasada ben sanatciyim diyen maymunlara gore daha samimi ve gercek bir muzik adami.
Az once taksimde beraber ictik, hayatimda bu kadar sohbeti sicak adam gormedim. Var ol murat abi.
istiklal caddesinde yıllardır cdlerini satan hep gördüğüm fakat tanışma fırsatını 2 ay önce bulup koyu bı muhabbet kurduğum adam. on numara kişilik. 20 tl olan cd yide 10 liraya vetmiştir eksik olmasın
Bizon Murat>Horoz Ali>Piç Rıza>Deve Ömer
gerçek adı murat toktaş'tır. ölümle ilgili ciddi anlamda cesaret verici önermeleri varıdr. ulus baker dinletisini şiddetle tavsiye ederim kendisinin.
siya siyabend vokalistidir.

toplumsal normların dışında bir yaşam sürdüğü için birçokları tarafından "değişik, garip" diye sıfatlandırılsa da bizdendir bizon murat, en çok da o bizdendir, filozof gibidir, derin düşüncelidir, dünya hırslarından arınmıştır, bu dünya için şarkılar söyler, çok güzel söyler, çok gür bir sesi vardır, enerjisi internet ortamından bile hissedilir.

kıymetli bir abimizdir kısacası. sermaye karşıtlığı için 20 yıllık birikimini cuzi bir miktara bir çuvalın içinde satmaktadır; kendi cd'lerimizi satıyoruz siya siyabend diye bağırmaktadır Kadıköy sokaklarında. oysa ne çok albüm tekliflerini geri çevirmiştir piyasanın.

çok yaşasın bizon murat.
Yoğun Bakıma Kaldırılmıştır.

https://www.facebook.com/...d/posts/10157109386828146
Yoğun bakım haberiyle yıkıldım. Tanışmak çok istediğim bir insan inşallah iyileşir bir an önce.
Yeni bir trollümüz sandım şarkıcı çıktı. Geçmiş olsun.
Son olarak tedavi gördüğü haberlerini aldığım saygıdeğer kişilik. Sanatı sokakta tutma adına büyük çabalar harcamıştır.

Ayrıca doğaçlama müzik yapabilen sayılı kişilerdendir ülkede.
iyileşmiştir.