bugün

sinyalci adam kolay yoldan para kazanan adamdır. Hiç utanmadan gayet cool bir şekilde yanınıza gelir kafanızı karıştırıcak kelimeler döker. tabi siz kafanızı toplayana kadar bir bakmı$sınız ki 2-3 liranizi vermişsinizdir bile. Bu verdiğiniz para kimi zaman yol parası, kimi zaman alkol parası olarak istenilir. Bu tiplere genelde her türlü insanların olduğu bakirkoy, beyoğlu, kadikoy gibi kozmpopolitik sokaklarda rastlanir.
(bkz: onlari sevin)
(#2046357)
"arkadaşım bakar mısın bir saniye..." diye yanımıza yaklaşıp, * bozuk para isteyen, herhangi bir ihtiyacı * için haybeden para edinmeye çalışan insan! yaşadığım onlarcasından birini aktarmak istiyorum sevgili sözlük:

mis gibi kafamla moda migrosun karşısındaki dolmuş durağına yürüken, karşıdan gelen 34 sny 69 plakalı bir kız önümü kesti:

- pardon? ortaköyde oturuyorum, karşıya geçmem lazım, yol parası verir misin acaba; kalacak yerim yok da?!
- gel bende kal!!!
sağ lobu patlayan kız bir an zihin kontrolünü kaybettikten sonra cebindeki bozuk paraları şıkırdatıp, bana ondan daha çok terbiyesizmişim gibi bakıp, uzaklaştı...

(bkz: siktir git dedim içimden)
istedikleri para miktarını 2 liraya çıkarmış asalaklar...
alkol parası isteyen kişiler. bunlara dilenci diyenlere sokarım. alkole verilen para zekattır.
alkolden başka gerekçelerle para isteyen kişilere sinyalci denmez.
giriş cümlelerini siklemez bir gülüşle kesip ''eee'' dediğiniz vakit, olayı zaten çözdüğünüzü anlayıp ufak ufak uzarlar*. öğrenci iseniz eğer ''sende ölüden göt istiyosun ama'' demeniz yeterlidir. çoğunlukla şehirlerarası otobüslerin mola verdiği dinlenme tesislerinde ortaya çıkarlar.
bi biraya en kral mekanları navigasyon cihazı gibi dökerler. helal olsun, hoş olsun. taksim bunlarla güzel.
bu adiler yüzünden toplumun sosyal yardımlaşma ve şefkat anlayışi ölüyor... şahsen benim vicdanımı öldürdüler, artık gerçekten ihtiyacı olan birine yardımcı olmazsam tek sebebi bunlardır.
ayrıca bunlara para veren varsa yardımsever değil bildiğin enayidir.
(bkz: yerlesikhayatagecemeyenmunzevi)
Bir dönem büyük şehirlerde para, sigara gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kalabalık merkezleri hedef gözeterek sömürenlere diyorduk.
Bugüne baktığımız da ise din tacirlerinin sinyalcileri aldı başını gidiyor sözlük. Adam gece yemedi bok kalmıyor, sabah olduğunda şeyhi, gavsına koşuyor.
Ortamlarda ağzından osmanlıyı düşürmüyor. içinde amerikanın rüyasını yaşıyor.
düşlerinde las vegas hayali kuran ama dilinde anadolunun güzel şehirlerinden bahseden insanlar görüyorsanız şayet onlar birer sinyalcidir.
beyin ve dil tam olarak senkronize değildir bu insanlarda. ay çicek misali o günün şartlarında güneş neyse ona biat ederler.

ayrıca böyle bir şey var artık. (bkz: ehli sinyal)
cebinde çok bozuk para vardır.
kimlere ne paralar veriyorsunuz haberiniz yok, adam geliyor gözünün içine bakıyor parayı neye harcayacağını da söyleyerek senden para istiyor verirsin vermezsin ama sömürü falan diye eleştirilmeleri saçmalık. Birisine karşılıksız para vermeniz için illa onlara "acımanız" mı lazım sizin. Kibrinizde boğulun bu nasıl yardım kafası, aynadan tipine bak bir önce sen ya. 1 lira veriyorsun üç saat muhabbet çekiyorsun, ver 1 lira sktir git, en ucuz şarap olmuş 30 lira sinyalci 1 er 2 şer bir şişe şarap parası için saatlerce mesai yapıyor soğukta sıcakta, yardım ediver adama ne olacak yani. Her gün vergisi algısı patronu üzerinizden geçiyorlar gangbang yapıyorlar gık demiyor, adam/kadın gelmiş 1 liran varmı şarap alacağım demiş onun duyarını kasıyor. Gerizekalımısın abicim sen?