bugün

özellikle istiklal caddesinde çalışanlarına * dikkat edilmelidir. zira içlerindeki bayanlardan biri asgari ücretin 4-5 katı kadar kazanmakta, içlerindeki gençlerden biri ise her sene bodrum semalarında görülmektedir * * *.
Beyoğlu arka sokakları ve taksim istiklal de görülen bi durumdur.Bu işi yapanlar 5 dakika da 20 milyona yakın kazanırlar.
once para istenilcek insanı gözünüze kestirirsiniz, sonra yüzünüz asık ve çekingence ona dogru ileriersiniz,en son olarak..
-pardon!eve dönücem kentkartım boş ve param yok acaba bana yol parası verebilirmisiniz şeklinde kişiden para istemek.. modernize dilencilik.. burda gelicek cevap, hareket yada alıcağınız miktar kişinin ne kadar duygusal olduğuna bağlıdır.ya sizi kovup-azarlıycak,ya 1-2ytl para vericek ya da kentkartını size verip ardından işyerinin kartını verip daha sonra getirirsin diyecektir. eğer sinyaldeki amacınız para toparlamaksa dumur edici yok gerçekten eve dönmekse mutluluktan havaya uçmanıza sebep olucak davranış şekli...
yeni yeni bu işlere özenen çömezlere rastlıyorum çok başarısızlar. o kadar soguk, samimiyetsizlerki hiç inandırıcı gelmiyor. bu işin ince noktası karşı tarafı inandırabilmektir. 1 saat içinde bir paket sigara toplayıp, akşam yemeği parasını cıkartanlar tanırım -orospusu olmuşlardır bu işin. bazılarıysa sabahtan akşama kadar uğraşır ama içinde patlar.
konya zafer de yürürken tam tamına 21 türbanlı,8 başıaçık kız,16 erkek tarafından
yapılan davranış,
(bkz: bir abi lira) ver diyen mi ararsın (bkz: kalıcak yerim yok sizde boş oda varmı) diyeni mi,
kızlar taş, oğlanlarsa kafası fönlü apaçilerdir