bugün

(bkz: silikon çekmekten mutluluk duymak) *
mankenlerin göğüslerinde bolca bulunan madde.
Silikon, silisyum-oksijen zincirine çeşitli grupların eklenmesi ile elde edilen polimer ailesinin üyelerine verilen genel addır. Silikonlar suya dirençli, elektrik iletkenliği çok düşük, kimyasal aşındırıcılara, oksidanlara ve sıcaklık değişikliklerine dayanıklı olmaları nedeniyle yalıtımda, yapıştırıcı ve kayganlaştırıcı ürünlerin yapımında yaygın olarak kullanılırlar.
dünyadaki en nefret ettiğim maddelerden birisidir.

zaten bunlardan iki tane var. biri prezervatif, diğeride silikon. ikiside seks düşmanıdır. tamam, kabul ediyoruz heralde, prezervatifin ne kadar önemli bişey olduğu. o kadar da ayı değilizdir. ama seks katili lan bunlar.

bir göğüs düşünün. şöle parmağınızla bastırdığızla, çocukların patlatmaya çalıtığı balonlar gibi olan bir göğüs. iğrenç. bundan hoşlanan adam dahada iğrenç.

kadın kemale ermiş. tamam. hiç kimse bu dünyadan ehl-i hal içide ayrılmadı ki. herkes gençliği aradı. ama, eğer oran buran pörsümeye başladıysa, kabul et ve yaşına göre davran. silikon ne ya. berbat.
kimi kisilerce "boyle kimil kimil, bingil bingil bisi" olarak tanimlanan, unlu bayanlarin olmasza olmaz maddesi. *
Memelerin tatmin edici bulunmaması üzerine krem şanti gibi yerleştirilen gereksiz bir madde.
POLiSiLOKSAN olarak da bilinir,iskeletinde karbon (C) yerine ardışık olarak dizilmiş silisyum (Si) ve oksijen (O) atomları bulunan polimerlerin ortak adıdır. Silikon moleküllerinin çoğunda silisyum atomlarına bağlı metil ya da fenil grupları yer alır. Silikonlar en çok sıvı, reçine veya elastomer biçiminde üretilir.

Silikon sıvılar oldukça kararlı maddeledir. Su, ısı ve yükseltgenlerin etkisiyle bozunmazlar.

Çok iyi elektrik yalıtkanı olmalarının yanı sıra hidrolik sıvılarda ve emülsiyon kırıcı maddelerde, ayrıca dokunma ve kâğıt gibi çeşitli malzemelerinin su geçirgenliğini azaltmakta kullanılır.
`
Silikon kauçuklar da elektriği yalıtma, kimyasal dayanıklılık ve geniş bir sıcaklık aralığında esnekliği korumak gibi özellikleri bakımından çok önemlidir. Bunlar en çok koruyucu kılıflarda ve yalıtkan verniklerde kullanılır.

SiLiKON ELDESi:
CH3-Si-Cl3 + 3H2O --> CH3-Si-(OH)3 + 3HCl
(CH3)2-Si-Cl2 + 2H2O --> (CH3)2-Si-(OH)2 + 2HCl
(CH3)3-Si-Cl + H2O --> (CH3)3-Si-OH + HCl
(CH3)3-Si-O-H + O-H-Si-(CH3)3 ---KONDENSASYON(-H2O)----> (CH3)3-Si-O-Si-(CH3)3 (Silikon)

kaynak : " http://tr.wikipedia.org/wiki/Silikon " .
yerinde kullanılırsa harikalar yaratabilir; (img:#140211)
doğru şekilde takıldığında harikalar yaratan malzeme.
işinin ehli bir estetik cerrahın dokunuşlarıyla ördekten kuğu yaratan silisyum polimeridir.* göğüslerde ve az da olsa kalçalarda kullanılmalıdır. dudaklardan uzak tutulmalıdır.
ısı dayanımı nedeniyle sanayide kullanımı yaygındır. hatta son zamanlarda kek pişirme kalıpları, spatula ve bunun gibi mutfak gereçlerinin de silikondan imal edilmesiyle evlerimize kadar girmiştir.

otomotiv sanayiinde özellikle boya yapılan parçalar üzerine silikonun ortamda bıraktığı moleküllerin yüzeyde oluşturduğu pürüz nedeniyle yasaklanmıştır.
akımını büyük ihtimal benim başlattığım, delikanlı tabiri dışında kalanlar için kullanılan, bir makine misali başkaları tarafından içi doldurulan insanları niteleyen öbek. bir nevi silikon delikanlı.
ergenlerin hayran olduğu madde. göründüğü kadar güzel değildir.

(bkz: real boobs rock baby)
Teknolojinin gelişimi için çok gerekli olan bir madde. Onun içindir ki israil, silikon üretiminin ve teknolojinin mutlak lideridir. (bkz: ar ge)
çok zararlı bir madde.
(bkz: silisyum)
Dünyanın en önemli maddesidir.
Dünyayı krize sokacağım deseniz , su ihtiyacı , yemek ihtiyacı ve domates ihtiyacından sonra en önemli ihtiyaç silikon ihtiyacıdır. Şimdi duyabiliyorum bazılarının jöle, cepli t-shirt dediklerini ama gelin görün ki bu yüzyılın değil son 20 yılın en önemli maddesi silikondur.
Haa halen ısrar ederseniz diyeceğim şudur ki; - "ne halin varsa gör lan! seninle mi uğraşacağım" derim.
Şimdi neden bu tezi attığımı söylerseniz son 20 yıldır -ki ben 90 kuşağı insanlarındanım. Ve teknolojiyi gün be gün takip ederim- teknoloji oldukça gelişti. malum artık herkesin elinde akıllısından akılsızına kadar telefonlar, bilgisayarlar, dijital bir alet hayatımızda vardır kesinlikle.
Şimdi bir sivri zeka çıkıp diyebilir "kardeşim bunun konu ile ne alakası var , git bunu başka yerde yaz."
- Sanane la sana mı soracam nereye yazıp yazmayacağımı , iki dakka adam gibi dinle de sonra gel cümle kur.
devam edeyim ,
Bir telefon yada dijital aletin kesinlikle bir yerinde kontrol gerektiren bir durum vardır. bir değere göre bir karar alınır ve yapılır. makine dilinde bu böyle işler. yoksa allahın sünnetsizinin yaptığı cihaz nerden bilsin senin ferdi tayfur empeüç ü çalmak istediğinin.
neyse efenim . bu cihazların karar mekanizmalarının temel birimleri transistör dür. Elektronik devre de karar elemanları genelde Di ve Tri ile başlayan isimlere sahiptir. Ve bunların %98 i transistörden oluşur.
Transistörler de silisyumdan ve germayumdan yapılır. Ve bunların da %95 i kadarı silisyum dan yapılır.
Silikon da bu silisyumun bir türevidir.
Şimdi açıklamaya devam edeyim. bu silikonun bir sıcak ve bir de soğuk denilen türü vardır.
Sıcak silikonu kullanmak için bir ısı kaynağı ile ısıtıp eritir , erimiş mum gibi yapar ve kullanırsınız. Soğuk silikon için ise böyle bir şeye gerek yoktur. Olduğu gibi kullanılır. Özellikle banyo ve mutfak tamirinde. işte hikaye burada başlıyor.
Böcek ilacını vermek için dayıma gittiğimde dayım tabii ki beleş iş gücünü kaybetmeyi sevmeyen insan - ki buradaki beleş iş gücü ben oluyorum - dedi ki ;
-yiğenim
+ buyur dayı?
- Ya bizim banyo da bir yer var silikon sıkılması lazım yapar mıyız?
+ ( küçük bir yer diye düşünülerek ) tabii dayı lafı olmaz, işten kaçmam.
Burada bir şey farkettim ki dayım ve bizim ailedeki bireylerin genelinde olan ve bende olmasını kesin kez istemediğim bir özelliğimiz olduğunu unuttuğum. O da şudur ki efenim; birisini bir işe gönderirler, sonra kontrol ederler, sonra o öyle olmadı dur ben altın vuruş tekniğim ile olayı düzeltiyim sonra sen gerisini yaparsın diyerek olaya müdahale olmalarıdır.
ki tarih tekerrürden ibarettir yine aynı şey oldu ve dayım bir süre sonra işi beğenmeyip geldi o öyle mi yapılır diyerek işi berbat etti. sonra al bundan sonrası elinden öper diyerek salona televizyon izlemeye gitti.
Hayatta en nefret ettiğim olaylardan birisi de budur. birisi gelir işe karışır , sonra hizmetçisi gibi burayı sil süpür temizle ama işi ben yaptım edası ile ortalık da dolaşır. yani bir nevi enayi yerine koyar ki bu da beni çok sinirlendirir. Neyse ki yarın filipinlere gidecek, bir de telefon getir dedim o kadar yurt dışına çıkıyorsun. Ne istiyon dedi . S4 getir olursa ne ala dedim 800$ dan yukarı ise alma dedim.
en sonunda arkadaşlar dayım sağolsun tüm banyoyu bana temizletti tekrar, bir de üstüne üstelik aklı sıra laf çarptırıyor.
içimden;
-Ah anam çilekeş anam eğer sen olmasa idin arada ben diyeceğimi bilirdim, dedim.
Anne - ki aile herkes için ayrı yeri vardır ama benim için daha ayrı yerleri vardır. - cumhur başkanından daha üstündür benim için.
Değil genelkurmay başkanı, başbakan gelse , dese ki bu işi ancak sen halledersin dese, annem de çıkıp dese ki
+ yavrım gel kuru fasulye pilav yaptım , dese
önce gider anamın kuru pilavını yerim. O derece önemlidir sonuçta.
Vel hasıl kelam yine dayım anamın güzel hatırı için kurtuldu. Bi de getireceği s4 için. bir de artislik yapıyor allahın görgüsüzü, benim elimdeki kredi kartı 40 bin liralık da mıy mıy da. La ben tek telefonumla 50 liralık kart çıkartabilirim ama bu kadar artis değilim . işte allah beni böyle yaratmış diyorum.
Velhasıl kelam arkadaşlar , aile ilişkilerinizin sağlam olmasını istiyorsanız silikon denilen maddeyi düzgün kullanmayı bilmelisiniz. Selametle.
insanda kemik dokusu, bağ dokusu ve şekil verici dolgu maddesi olarak kullanılan yapıdır.
kokusu berbattır.
heh işte bunun vadisinde yaşıyorum.
(bkz: onuncu nesil silik)
cerrahi girişim değildir. silikon implantın meme dokusunun altına yerleştirilmesi cerrahi girişim. o da meme büyütme ameliyatı olarak adlandırılır.

yani silikon cerrahi girişim değildir. cerrahi girişimse göz ameliyatlarında kullanıldığını da belirtmek gerekir.
japon bilim adamlarına göre, dünyanın iç çekirdeğinde varolduğu düşünülen kayıp element.
Yapay büyük göğüslere yerleştirilen silikonların içi tuzlu suyla dolduruluyormuş, ilginç.
Biz zamanında silikonu sadece silikon tabancası dediğimiz gereçle yüzey kenarlarını doldurmak için sıkılan madde olarak biliyorduk.
Bir de Silikon dudak dolgusu diye bir şey var, bir an düşününce bile ne kadar rahatsızlık verici olduğunu hissettim içim bir tuhaf oldu.
Silikon Ahmet. illallah!!