bugün

yogurduyla meshur mersin ilçesi.
yazın sıcağıyla kışın poyrazıyla bezdiren, ana caddesi dışında pek bir sakin pek bir sessiz mersin ilçesi.
yoğurdu ile türkülere meze olmuş mersin ilçesidir.
Silifke Doğusunda Erdemli Batısında Gülnar ve Mut ilçeleri ;kuzeyinde Karaman ili; güneyinde Akdeniz ile çevrili şirin bir ilçedir.Toros Dağlarının eteğinde, Göksu Irmağının iki yakasında kurulmuş bulunan Silifke; Güneydoğu Anadolu, Doğu ve Batı Akdeniz ile iç ve Batı Anadoluyu birbirine bağlayan Devlet Karayolu ağının kavşak noktasında olup , il merkezi Mersin’e 80 Km. mesafededir.
susanoğlu, narlıkuyu, cennet-cehennem mağaraları gibi görülesi yerleri içine alan mersin ilçesi.
(bkz: silifke koop)
antalya'yı aratmayacak güzellikte sahilleri bulunan mersin ilçesi. gerçi son zamanlarda o güzelim kumsallar kocaman ve çirkin sitelerle talan edilmiştir ama hala el değmemiş, eşsiz koyları da vardır.
gittikçe mersine benzeyen bir mersin ilçesi. mersinde sahilde eskiden çok güzel kumsallar uzanırken şimdi site doludur. silifke de aynı yolda ilerlemektedir.
ayrıca mekanları sayarken kayacı vadisi ve kız kalesini de atlamamak gerek. ama herşeye rağmen mersinin en güzel ilçelerinden bir tanesidir.
yaz aylarında nüfus patlaması yaşayan turistik mersin ilçesi.göksu ırmağının verdiği hoş bir şirinlik vardır ilçede.Büyük iskenderin generallerinden biri kurmuştur silifkeyi adı oradan gelmedir.Altın kumsalları ve müthiş tarihi değil yaylaları da meşhurdur.bunlardan biri 'mara' yaylasıdır. yayladaki kuleden kıbrısın görülebildiği rivayet edilir.
(bkz: kız kalesi)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.