bugün

(bkz: vejeteryan pirana)
(bkz: vejeteryan pirananın sözlüğe
vedası)
duracak sabır kalmayınca , hakettiğin değeri bulamayınca mecburiyetten yapılan eylemdir. kimsenin umrunda olmadığı durumları ifade eder.
damarına basılan duruma katlanamayıp, durumun ortaya çıktığı şehirden, şehirde ki insanlardan uzaklaşmaktır...

(bkz: huzurdur)
bazen hiç düşünmeden yapılması gerekendir.
Bazen yapılmak istenen.
ait olmaman gerekirken hala ait olduğunu ısrar ettiğinde yapılması gereken.
Ait olup olmamak arasında kararsız kaldığında yapılması gereken.
ait olduğun anda hissettiğin aitliğin beyninde olmadığının bir kanıtı yoksa yapılması gereken.
gider ayak 2 posta attırıp gitmektir. genelde ayrılan sevgililer yapar.

sanırım yıl 2010. eski sevgilimle bir yılbaşı gecesi. sabaha kadar yatakta eğleniyoruz. sonra bi kavga oldu. sanırım sabaha karşı saat 5 di ben bilmem kaçıncı kere işimi gördükten sonra uzanmış sevgilime sarılıyorum o da telefonumla ilgileniyor. öyle birşey oldu ki o kavga yüzünden resmen tüm eğlencemiz son buldu. çünkü telefonumun mesajlar bölümündeki taslaklarda eski sevgilimin attığı ve silemediğim mesajlar vardı. onu görünce sen hala nasıl silmezsin onu unutmadın mı falan filan. ulan ne unutucam amk ergenim ben onunla evlenecektik çocuğumuzun adını bile koymuştuk. yok şöyle böyle derken 7 ye kadar kavga. sonra ben yaklaşıp tekrar o sinirle giydiği sütyeni çıkarıp olaya daldım. 6. postadan sonra külodu giydi ben gidiyorum moralim bozuldu zaten dedi. yürürken biraz zorlanıyordu ama basıp gitti. daha da yüz yüze hiç görüşmedik ayrıldık.

siktirip gitmek bu işte.
bazen yapilmasi gerekendir.
Bazı durumlarda yapılması gerekendir.
(bkz: hadi bana eyvallah)
Suan yaptığımdır. Gidiyorum buralardan. Doğup büyüdüğüm yerden.
Çoğu zaman karşındakinin yapmasını istediğin dile getiremediğin olay.
bazılarına çok yakışandır.

edit: bir siktirip giden rahatsız.
ülkemize yerleşen suriyelilerin yapması gerekendir.
Bazen yapılması gereken hödü davranışı şüphesiz..
Siktirmeden git terbiyesizliğin luzumu yok.
güncel Önemli Başlıklar