1. 1.
  bir kişinin, bir eşyanın ya da bir şeyin (her şey olabilir) ilerde meydana gelebilecek olası kazalara karşı ortaya çıkacak zararları karşılamak için, iki taraflı yapılan sözleşme sistemidir.
  3 ... redwinemania
 2. 2.
  ileride olabilecek her türlü olay ve risk karşısında doğacak hasar ve zarara karşı önceden sağlanan teminat ve telafi olanağıdır. Sigorta sözleşmesi ile gerçekleştirilir. Sigortacı, sigorta yaptıran kişi, sigorta menfaati, sigorta tazminatı, riziko sigorta sözleşmesinin unsurlarıdır.
  2 ... cell-im
 3. 3.
  Meydana gelebilecek hasarları karşılayan bir güvence sistemidir. Ülkemizde sigorta poliçeleri yaygın olarak araçlarda kullanılıyor ancak gelişmiş ülkelerde yaygın olarak Hayat sigortaları, Ferdi Kaza, Sağlık sigortaları kullanılmaktadır. Dolayısıyla sigortanın kullanım alanları ve gelişmişliği o ülkenin gelişmişliğini göstermektedir.
  2 ... jamish efendy
 4. 4.
  kabaca sigorta türleri aşağıdaki gibidir:
  - mal sigortaları veya diğer adı tazminat sigortaları
  - can sigortaları veya diğer adı meblağ sigortaları
  - sorumluluk sigortaları
  ... olursem beni sana gomsunler
 5. 5.
  hali hazırda underwriting ile meşgul olduğum meslektir. güzeldir hoştur, kafa patlatır. acentenin indirim, brokerın wording talebi bitmek bilmez.
  ... dbcbroadcasts
 6. 6.
  aşırı gerilim ve akımlardan elektrik devresini ve aletleri koruyan elemana denir. elektrikli aletlerin hepsinde sigorta bulunur.
  ... unique270
 7. 7.
  5 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu sigortalanır. geri kalan dört çocuk sigorta şirketine çaktırılmadan faydalandırılır.
  1 ... parpali
 8. 8.
  efendim bu sigorta denilen şeyin ne olduğunu tam olarak bilmiyorum. Hakkaten bilmiyorum. Ama her evde var, onu biliyorum. bir şey oluyor ve sigorta atıyor.

  tanım: sigorta atan bir şeydir. (şunu adam akıllı biri açıklarsa büyük sevaba girer)

  şimdi bu sigorta eskiden çok atardı. Evin muhtemelen giriş kapısının üstünde, böyle dört-beş tane yuvarlak alet vardı. içine bakır tel sararlardı. alt kattaki fırında börek pişiriyor mesela, pat sigortalar atar. Kimse kıpırdamayacak bu biiiir. Adam gibi sigortadan anlayacak bir komşudan rica edilecek, amca çizgili pijamalarıyla gelecek. Düşen bir ufoyu incelercesine bakacak sigorta paneline. Her daim vestiyerde bulunan mum çıkarılacak (el feneri varsa dadından yinmez) sigortayı yapabilen mühim adam, mum ışığında dünyayı kurtarma görevine başlayacak.

  sigorta panelindeki yuvarlak nesneler sola doğru çevrilecek, bir bir çıkarılıp kontrol edilecek. atan sigorta tespit edilip, yeni bakır tel sarılacak. birden ışıklar yanacak. pijamalı amcanın yüzünde utangaç bir gurur, bizim gözlerimizde büyük bir hayranlık duygusu.

  ben de öğreneceğim bu sigorta işini, kimbilir bir gün atan bir sigortayı tamir edersem, benimle gurur duyabilir ailem. fakat o da ne ?

  - düğmeli sigorta çıkmış oğluuuum, atınca düğmeyi kaldırıyormuşsun geliyormuş ceryanlar.
  + hadiiiiii

  evet günün birinde böyle oldu. şartelli sigorta icat oldu, çizgili pijama giyen bütün mühim amcalar ölüverdi birden bire... yine sigortalar attı evde. Bir sandalye koyup baktık, inen şarteli kaldırdık ve elektrikler geldi. Ben bile yapabiliyordum ama ne fayda! apartmandan hiç kimse, oğlum karanlıkta kaldık, gel bak hele sigortaya demedi.

  böyle başladı bizim komşuluklar eskimeye, bir tarafından çatırdamaya. sigorta deyip geçmeyin. bir sigorta atardı, yan komşu gelip yapar, orta şekerli bir kahveyi hakederdi. mağdur durumda bıraktığından helallik için alt komşudan gelen börek de cabası...
  ... nevai
 9. 9.
  Sigorta ; koruma altına alma , hasar zarar için teminat ,
  ki türevleri hayatta en çok işe yarayanlardır :
  + Abi karıya gidecem de korkuyorum bişe mişe olur sonra hastalık olmasın ?
  - Ee olum sigortanı alsana yanına lan karanacı hahaha.
  + Nasıl abi ya ?
  - La prezervatif yeğenim.
  + Oluyomu öyle ?
  - Şakacı seni hadi bakiiim ...
  + ...
  1 -1 ... sinner mirza
 10. 10.
  şu wikileaks'e ait olanını indirmekle meşgulüm torrent'ten. ilk defa torrent'ten indirdiğim bir şey için vicdan azabı duymuyorum. Ayrıca aklıma komplo teorili filmler geliyor lan, şu an bu belgeleri torrent'ten paylaşanlar teker teker suikastle öldürülüyormuş dünya çapında, işte benim de peşime düşmüşler kime gideceğimi, kime güveneceğimi bilemiyorum. aha zil çaldı, hayatımdan endişe ediy
  ... zabalaynn