Bırakmayı hep düşündüğüm fakat içmeyi sevdiğim keyif aldığım zararlı bir alışkanlık.

Evet gerçekten çok zararlı, içtikten sonra ağızda kalan o iğrenç tat ve leş koku da cabası. Fakat bunu içmeyi cidden seviyorum. Bırakmayı denedim ama bırakmak istemedim 1 hafta sonra tekrar başladım. Sigara içilmeyen bir evde hiç çıkmadan sigara içmeyerek yaşayabilirim, evet dayanabilirim buna zorlamaz asla beni ama ne zaman dışarı çıksam içme isteği bürüyor bedenimi.
campıx'di sanırım.
Benim gibi hiç başlamamış olmak.
iradeiradeirade.
paketi atıp sigara içilen yerlerden uzak durun.
yıllık ödediğin parayı hesaplayıp o para ile yapacağın tatili düşün.
mutlu olmak başlıca bırakma sebebindendir.
evlenin, bir oğlunuz olsun ve aklı ilk erdiğinde size izlediği kamu spotlarının da etkisiyle, ''baba sigara içme boğazların hep yeşil yeşil olur'' desin. o zaman bırakırsınız.
böyle bir yol yoktur.
tam olarak gerçekten inanarak ve isteyerek "şuandan itibaren sigara içmiyorum lan" deme cesareti ve sözünün arkasında durma basireti gösterebilmek.
Öncelikle, sigarayı kendinize ödül olarak görmekten vazgeçin.
"şunu şunu yaptım, bi sigarayı hak ettim"
"yemeği yedim sigara icmeli"
Vs. Vs. Vs.
Örneği o kadar çok ki, yazmaya usendim.
Bırakmaya karar verdiğinizde slim sigara için. Geçiş süreci gibi düşünün bunu. Sonrasında normal sigaralar ağır gelmeye başlayacak. Slim en azından daha az zifir ve karbonmonoksit içeriyor. Slimden sonra bırakmanız kolaylaşacaktır.
bırakmayın, azaltın. günde üç daldan fazla içmeyin.
yanınızda paket taşımayın. Uzattıklarında almayın. Sigara eski sevgili gibidir unutmak zaman alır.
kesinlikle paket almayın.
yerini gerçekten dolduracak birşey bulunursa bırakılır. Ben 8 senedir arıyorum hala bulamadım.
ya da direk kelleyi ucurmak en mantıklısı.
bir amaca bağlamamak lazım. cebinde paket varken amaçsız yere bırakmak gerekiyor. gerçi amaçsız yere bırakılan sigara sonra amaçsız yere tekrar başlanılıyor.
(bkz: göt korkusu efenim)

edit: nikotin bandı kullanın efenim. günde iki paket sigara içen biri en büyük boy nikotin bandını taktığında deri yoluyla 24 saat boyunca aldığı nikotin miktarı 1 çöp sigaradan damıtılan nikotin miktarı ile aynıdır. aynı nikotin miktarın enjektörle bir atın damarına enjekte ettiğinizde yarım saat sonra devrilmektedir ** .

yani hem nikotin bandı takıp hem de sigara içtiğinizde kalp krizi geçirme riskiniz %90'lı sayılara ulaşmaktadır.

şimdi götünüz yiyorsa nikotin bandı takıp öyle için efenim.

not: 16 ayı devirdim. 2 sene sonra Rio'ya gidecem biriktirdiğim parayla :D
cigara içmek.
Kafanıza koyun yeter, kafanızda silerseniz zaten eminim ki bırakırsınız.
allen carr yöntemidir. kısa ve net. en kolay olanı.
işaret ve baş parmağınızı da açarak da yapabilirsiniz. bu da bir yoldur.
öncelikle sigarayı bırakmanın yollarını aramayın. daha çok bağımlı olursunuz.
paketi götünüze sokun bir ömürlük nikotin ihtiyacınızı oral değil anal yoldan karşılayın.
işaret ve orta parmağınızın arasını açın.