bugün

1 hafta boyu samsun içerek sigaradan tiksinmeyi sağlamaktır.
hiç başlamamak.
Koşullanmayı farklılaştımak. Mesela yemekten sonra içip sabah kalktığında içemeyen bir kişinin kndini sabah sigara içmeye alıştırması. Bu şekilde daha kolay olacaktır.
stabilize yol ağıdır. karayolları genel müdürlüğü de dahil hiç bir yol haritasında kaydı bulunmamaktadır. ancak masallarda adı zikredilen bu yollardan geçenlerin efsanevi varlıklar olduğuna inanılır.
en yakın sağlık kuruluşuna gidin ve doktora danışın.
Uzun ve zorlu yollardır. Uzar gider çünkü hiç sonu yoktur yolların.
sigara bırakılmaz ara verilir. ama iraden varsa bırakırsın her türlü. millet uyuşturucuyu bırakıyor sigara ne ki? bırakmanın bir amacı varsa daha kolay olur. ne bileyim sevdiğin insan için bırakırsın falan. he sen yol soruyorsan kusura bakma ben buraların yabancısıyım başkasına sor. farklı sigara içmek, azaltmak falan ne bileyim bunlar çözüm değildir. pazartesi diyete başlamak gibi, bırakmak istersen bırakırsın ne yolu yahu ?
geceden bi tek sigara su dolu bi bardağın içine atılır.

ertesi gün sabah aç karnına o su içilir.

iğrenç bir mide bulantısıyla sigaraya veda edilir.

bende çalıştığım köydeki bi adamdan duydum bunu. herif böyle bırakmış lan.
(bkz: çekirdek)
yatmadan önce varsa komidin üstüne 1 küllük dolusu sıgara izmariti koyun
sabah uyandığınızda o ağır izmarit kokusunu hissettikten sonra bir daha içip içmeyeceğinize karar verin.
Psikiyatrist'e giderek sıkıntısız bir şekilde bırakmaktır.
işaret ve orta parmağınızın arasını açın.
paketi götünüze sokun bir ömürlük nikotin ihtiyacınızı oral değil anal yoldan karşılayın.
öncelikle sigarayı bırakmanın yollarını aramayın. daha çok bağımlı olursunuz.
işaret ve baş parmağınızı da açarak da yapabilirsiniz. bu da bir yoldur.
allen carr yöntemidir. kısa ve net. en kolay olanı.
Kafanıza koyun yeter, kafanızda silerseniz zaten eminim ki bırakırsınız.
cigara içmek.
(bkz: göt korkusu efenim)

edit: nikotin bandı kullanın efenim. günde iki paket sigara içen biri en büyük boy nikotin bandını taktığında deri yoluyla 24 saat boyunca aldığı nikotin miktarı 1 çöp sigaradan damıtılan nikotin miktarı ile aynıdır. aynı nikotin miktarın enjektörle bir atın damarına enjekte ettiğinizde yarım saat sonra devrilmektedir ** .

yani hem nikotin bandı takıp hem de sigara içtiğinizde kalp krizi geçirme riskiniz %90'lı sayılara ulaşmaktadır.

şimdi götünüz yiyorsa nikotin bandı takıp öyle için efenim.

not: 16 ayı devirdim. 2 sene sonra Rio'ya gidecem biriktirdiğim parayla :D
bir amaca bağlamamak lazım. cebinde paket varken amaçsız yere bırakmak gerekiyor. gerçi amaçsız yere bırakılan sigara sonra amaçsız yere tekrar başlanılıyor.
yerini gerçekten dolduracak birşey bulunursa bırakılır. Ben 8 senedir arıyorum hala bulamadım.
ya da direk kelleyi ucurmak en mantıklısı.
kesinlikle paket almayın.
yanınızda paket taşımayın. Uzattıklarında almayın. Sigara eski sevgili gibidir unutmak zaman alır.
bırakmayın, azaltın. günde üç daldan fazla içmeyin.
Bırakmaya karar verdiğinizde slim sigara için. Geçiş süreci gibi düşünün bunu. Sonrasında normal sigaralar ağır gelmeye başlayacak. Slim en azından daha az zifir ve karbonmonoksit içeriyor. Slimden sonra bırakmanız kolaylaşacaktır.