bugün

Beden sigarayi biraktiktan ortalama 10 sene sonra anca sanki hic sigara icmemis gibi kendini toparluyormus. Genc yasta birakilirsa tabi. Bunu bilmek yeterli sanirim.

Ama en büyük zarari sevdiklerinize. Büyük bir ihtimalle Sigara ictiginiz icin onlarin hayatindan daha erken cikacaksiniz. Babasi vefat etmis bir insana sorun bi; babasi bir sene daha uzun yasayabilsin diye neler vermezdi.
dişler böyle sapsarı olur işte.

görsel
En büyük zararı, gecenin bi vakti her kapalıyken bitmesidir.
ben bıraktım. tertemiz oldum. artık kendimi sürekli yorgun hissetmiyorum.
görsel
Sigaranın, sağlığa verdiği zararları bilmeyen kalmadı desek, yeridir. Ancak her gün bırakanlar olurken, yeni başlayanlarda, olmakta sanırım. Sigaranın, ayrıca;
1. Koku almada azalmaya,
2. Erken menopoza,
3. Kısırlığa,
4. Görme kaybına,
5. Tat almada eksilmeye sebep olduğu da bilinirse, belki uzak durulur, ne bileyim?
insanlardan daha zararlı olmadığını düşündüğüm hede.

Kanımca şu dünyada, insanlardan daha zararlı bir kimyasal yoktur.
Kanser hücrelerini çoğaltır.
Günde bir sigara kanser riskini artırmaz ama kalp krizi riskini artırır.
Zararlarından birkaç tanesi de, besinlerle alınan vitamin emilimini azaltması ve cildin erken ve çok kırışmasına yol açmasıdır.
Hiçbir tütün türevi ağzıma değmemiş olduğu için kendimi şanslı hissediyorum, yaşadığımız çağın hayat şartları yeterince sağlıksız zaten..
Bana en aşağı bir zararı olduğuna eminim içerken nereye saklabçnağımı şaşırabiliyorum bir de yere tükürmekten su içmek zorunda kalıyorum ilk aklıma gelen zararları.
Bence en belirgin zararı sabahları ağzına sıçılmış gibi uyanılması ve insanların kokudan sizden uzak durması. Şükür bıraktırana.
Sikimde olmayan zararlardır. 8 aydır kafam da rahat ciğerlerim de.

Cebimde kalan ekstra paraylan bitkoin alacam. 8x30x17 tl güzel para.
Sigara içenlerin çoğunun zamanla dudaklarının morardığını gözlemleyebilirsiniz.
Dişler ne fırçalayarak ne de doktor müdahalesiyle düzeltilebilen kahverengi lekelerle kaplanıyor seneler sonra.

Ağızdaki çamur tadı zaten hayat standardı oluyor.