bugün

Dişler ne fırçalayarak ne de doktor müdahalesiyle düzeltilebilen kahverengi lekelerle kaplanıyor seneler sonra.

Ağızdaki çamur tadı zaten hayat standardı oluyor.
Sigara içenlerin çoğunun zamanla dudaklarının morardığını gözlemleyebilirsiniz.
Sikimde olmayan zararlardır. 8 aydır kafam da rahat ciğerlerim de.

Cebimde kalan ekstra paraylan bitkoin alacam. 8x30x17 tl güzel para.
Bence en belirgin zararı sabahları ağzına sıçılmış gibi uyanılması ve insanların kokudan sizden uzak durması. Şükür bıraktırana.
Bana en aşağı bir zararı olduğuna eminim içerken nereye saklabçnağımı şaşırabiliyorum bir de yere tükürmekten su içmek zorunda kalıyorum ilk aklıma gelen zararları.
Günde bir sigara kanser riskini artırmaz ama kalp krizi riskini artırır.
Zararlarından birkaç tanesi de, besinlerle alınan vitamin emilimini azaltması ve cildin erken ve çok kırışmasına yol açmasıdır.
Hiçbir tütün türevi ağzıma değmemiş olduğu için kendimi şanslı hissediyorum, yaşadığımız çağın hayat şartları yeterince sağlıksız zaten..
Kanser hücrelerini çoğaltır.
insanlardan daha zararlı olmadığını düşündüğüm hede.

Kanımca şu dünyada, insanlardan daha zararlı bir kimyasal yoktur.
Sigaranın, sağlığa verdiği zararları bilmeyen kalmadı desek, yeridir. Ancak her gün bırakanlar olurken, yeni başlayanlarda, olmakta sanırım. Sigaranın, ayrıca;
1. Koku almada azalmaya,
2. Erken menopoza,
3. Kısırlığa,
4. Görme kaybına,
5. Tat almada eksilmeye sebep olduğu da bilinirse, belki uzak durulur, ne bileyim?
görsel
ben bıraktım. tertemiz oldum. artık kendimi sürekli yorgun hissetmiyorum.
En büyük zararı, gecenin bi vakti her kapalıyken bitmesidir.
dişler böyle sapsarı olur işte.

görsel
Beden sigarayi biraktiktan ortalama 10 sene sonra anca sanki hic sigara icmemis gibi kendini toparluyormus. Genc yasta birakilirsa tabi. Bunu bilmek yeterli sanirim.

Ama en büyük zarari sevdiklerinize. Büyük bir ihtimalle Sigara ictiginiz icin onlarin hayatindan daha erken cikacaksiniz. Babasi vefat etmis bir insana sorun bi; babasi bir sene daha uzun yasayabilsin diye neler vermezdi.
O kadar zararlıdır ki siz bıraktıktan sonra ancak bir yıl sonra gözle görülür iyileşmeleri farkedersiniz. Verdiği zararın toparlanma süresi uzundur.
Arkadaşlar bir ara bıraktım 2 sene kadar tekrar başladım sonra araya ramazan ayı girdi oruç vs derken yine bıraktım 5 ay ardından tekrar başladım şimdi 20 gün oluyor içmiyorum zorluyor mu zorluyor ama gözle görülür etkisi oldu bana sabahları zinde kalkmaya başladım 9 da uyanıyorum.
Sigara içince sakalımız mı çıkıyorMuş anlamadım ki.
keyif sigarasının zararı yoktur. birde keder sigarasının.
arada kalanlar zararlıdır..
1950 yılında bir ingiliz doktor tarafından zararlı olduğu anlaşılan sigaranın içinde her 'bok' vardır.
bu dayıya sorsan sigara faydalı amk:
https://youtu.be/VPpSZyWQUaE
anlatmakla bitmez.
görsel
Say say bitmez ki ...
Ben içmiyorum da , içen arkadaşlar halı saha da benden çok koşuyor. Ben daha zararını görmedim.