bugün

insana keyif veren sinir ve stresini alan eylemdir .
Hayatım boyunca yaptığım tek sosyal faaliyet. En güzel dert ortağım, derdimi dinleyen tek kişi.
son zamanlarda maalesef abarttığım zararlı eylem.
Zararı pek de çok olmayan eylem.
insanı öldürebilecek şeylerin arasına sigara içmeyi eklemek, kumsala cımbızla bir tane daha kum tanesi eklemek gibi.
keyiftir. canım çekti lan yapmayın minibüsteyim.
Kimse kusura bakmasın ama az biraz aptallık. Yani bir insanın bile isteye kendini zehirlemesini hiçbir şey mantıklı gösteremiyor bana.
Arada bir rahatsızlık veren alışkanlık, ama bırakacak kadar değil.
paranizi iradeli kullanmayi ogretir.
rahatlatıcı bir faydası olmayan boş hede. marijiuana veya esrar daha mantıklı.
söz veriyorum bırakmaya çalışacağım.
Kullanmadığım için sükrettiğim durumdur.
Sadece bira içiyorsam ve sarhoş isem seviyorum, o da ya tütün olacak saracağım ya da puro içeceğim. Evet garip bir insanım
Hiç pişman olmadığım olay. Öyle tüttürüyorum valla.
"bırakamam olum ben" diyen bir tiryaki olarak sigarayı bırakma kararı aldım, hayırlısı olsun.

edit: Yine bırakamadım dostlar.
ara ara bir anda 10 dal bir anda 5-6 dal içerek yaptığım ard arda çokça içmenin farklı bir zararı var mı merak ettiğim eylem.
Fazlaca içmenin bir zarari yoktur.
sabah kalkar kalkmaz, kahvaltıdan sonra, otobüs beklerken, okula varınca, istisnasız her ders arasında... yapılan eylem.

böyle uzar gider bu liste. üşendim gerisini yazmaya. ben de düzene bindirdim yani.*
görsel
yemekten sonra gider, çayın kardeşi kahvenin sevgilisidir sigara. yalnız kaldığın anda elin pakete gider bir tane daha içmek istersin. ölüme birkaç nefes fazladan yaklaştığını bilirsin ama yakarsın yine de. onun boşluğunu sadece gerçekten seven bir insan doldurabilir, o yüzden bırakılmaz da kolay kolay. yalnızlığa iyi gelir mi bilinmez ama yalnızken iyi gider.
Hiç denemedim denemeyide düşünmüyorum. Kokusu bile katlanılacak gibi değil. Saçına, eline, nefesine, kıyafetine sinmediği yer yok resmen.
kansere açık davetiyedir.
Kesinlikle aptal insan işi ha ben öksürmeden içmeye alıştım diyosanız o sizin psikopatliginiz. Alkol kafa yapıyo bunda o da yok.

Edit: Eksileyen fabrika bacaları olmayan ağız tadınız mı kaçtı gerçekleri duyunca.
iğrenç kokuya neden olur.
Size ve çevrenizdekilere zarar verir. öldürür. Keşke tüm Türkiye sigara içse.
bir isyan, bir meydan okuyustur.
içinde milyonlarca pisliği barındıranı, bir halt yediğini sanarak ciğerlere çekme durumudur.
güncel Önemli Başlıklar