entry'ler (38)

selman kayabaşı nın siyasi görüşü

Merak ettiğim bir durumdur. Bilenin yardımcı olması temennisiyle...

en yakın arkadaşa seni seviyorum demek

Kalleşliktir diye yorumladığım bir durumdan öteye gidememiştir. Ama bir o kadar da olağan karşıladığım bir durum.

deizm ile islam arasında gidip gelmek

içinde bulunduğum, çıkamadığım bir durum. iyiliği seçtiğim takdirde ve Tanrı'ya inandığım süreçte, dine inanmasam, öldükten sonra "Tanrı'm, senin için iyi bir insan oldum ama senden geldiği söylenen kitapların senin tarafından gönderildiğine inanmadım. Ama bunu kötü niyetle yapmadım." desem, "beni cezalandırır mı acaba?" diye düşüne düşüne bir hal oldum. Öte yandan islam'ın içinde kötülük barındıran hiçbir şey yok. Ama Deizm gerçekten çok mantıklı geliyor. Sırf bu sorulara cevap almak için ölesim var.

bobin

Bu sıralar biraz ara vermiş olsam da, eskilerde her cuma sahnesine koşarak gittiğim, solistinden sürekli Tamirci Çırağı parçasını istediğim dahiyane gruptur. Rock için doğdukları kesin.

fiyatı 72 bin tl olan televizyon

Elini içine soktuğunda televizyondakilere dokunabilme özelliği sunandır.

kuran okurken yakalanan ateist

Olası muhtemel durumdur. Ateistler Kuran'ı tekrar tekrar hatmeden insanlardır çünkü. En azından çoğu.

seksten önce amına jilet koyan kız

"Açacağınız başlığı zikeyim" dedirten bir eylem türü olup, psikopat bir kadının yapması muhtemel olaydır.

online tavla oynayan esnaf

"Tavla oynayan esnaf" denince akla gelmeyendir.
ikisi çok farklıdır.

yapılmış en aptalca dalgınlık

YGS'de yaptığım dalgınlıktır. Kitapçık üzerindeki yapışkanın bir tanesini hafif kaldırın demişti görevli. O sıra TC Kimlik No'mu işaretliyordum. Sonra görevlinin dediğini yapmak üzere işe koyuldum. Orada yapışkana dair ne varsa söküp, elimde buruşturarak sıraya yapıştırdım. Yanıma gelince de * fırça atıp sınavımın az daha iptal olacağını söyledi. Sonra da düzeltti insancıl bir şekilde ve yerlerine yapıştırdı. Hayatımda en çok o gün kendimi aptal hissetmiştim...

küçük bir çocuğun sevinci

Paranın asla ama asla satın alamayacağı eylemdir. Tarifi gerçekten henüz bulunamamıştır. Düşünülmesi bile insanı hat safhada mutlu ediyor.

sigara içmek

içinde milyonlarca pisliği barındıranı, bir halt yediğini sanarak ciğerlere çekme durumudur.

asansörde yiyişen dayılar

insana kafayı yedirtir. Başlığı okuyunca bile insan donup kalıyor, düşünemiyor. Yiyişen dayı mı olur la?

teklifi red eden kızın kafasına karpuz atmak

Hiç böylesini düşünmemiştim. Bir daha ki sefere kesin denemem gerektiğini düşünüyorum.

bütün dünya kürt ün daşşağını yesin

Sanatsal faaliyet sıfır. Bütün hayatları yeme-içme-üreme üzerine kurulu. Oturup muhabbet edemezsin. Bir şeyin mantığını anlatamazsın, lafa gelince bütün dünya kürdün daşşağını yesin. Sizin lafınız sizden olma çocuklarınıza geçer. Ötesi yok...

uykusuzluk kafası

iki tane kırmızı Tuborg ile eş değerdir. Bünyeye göre rakam değişir tabii.

erkeklerin bayıldığı kız isimleri

Şahsen Sıla ismini tek geçerim. Aynı zamanda çoğu kişi tarafından da beğenildiğini düşünüyorum.

instagrama fotoğraf atmalıyım hemen şimdi

Dişi kişilerin herhangi bir alışveriş merkezine girer girmez kullandığı ilk cümledir.

iphone 6s

Asla sahip olamayacağım eşyalardandır kendisi.

mustafa kemal atatürk ün mal varlığı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kendisidir. Hani şu halkına miras bıraktığı...

13 yaşındaki sevgililerin yapabileceği şeyler

Bir tanesi de "Bak annem-babam bana bunu aldı"larını birbirleri ile paylaşmalarıdır.